Gaismu ilūziju nakts Līgatnē

FOTO. Gaismu ilūzijas līdz nepazīšanai pārvērtušas vienu no skaistākajām Latvijas pilsētām – Līgatni 5

Pagājušajā nedēļā Līgatnē norisinājās Gaismu ilūziju nakts, kas pulcēja vairāk nekā 200 apmeklētāju. Gida pavadībā un sveču liesmiņu gaismās varēja izstaigāt Līgatnes kultūrvēsturisko centru, apskatīt Gaujas Nacionālā parka vērtības un neatkārtojamo Līgatnes industriālo mantojumu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
TV24
“Notiek cepšanās visaugstākajā temperatūrā.” Slaidiņš par to, ka Kremlis kritis histērijā un draud ar triecieniem
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Lasīt citas ziņas

Gaismu ilūziju nakts piedzīvojums sākās pie Līgatnes tūrisma informācijas centra. Maldugunis rotaļīgi veda cilvēkus tālāk pa taku uz Rīgas kalnu, kur saglabājušās oriģinālās vairāk kā 100 gadus vecās papīrfabrikas strādnieku koka dzīvojamās ēkas, kas tiek apdzīvotas vēl šodien. Pāri Eižena tiltam gar smilšakmens klintīm un alām līdz Vilhelma tiltiņam, ko tautā mēdz dēvēt krodzinieces Vilhelmīnes vārdā. Elpa aizrāvās stāvās, graciozās un pastāvīgās Ānfabrikas klints priekšā.

Turpat blakus gar straujo Līgatnes upi un lašu nārsta ceļiem gunis izveda līklocī gar iespējams pirmo boulinga zāli Latvijā līdz pat senajai aptiekai, pie kuras Līgatnes vīna darītavas Ziemassvētku vecītis atbraucis izgaismotās 1983. gada dzeltenās kamanās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lustūža klints virsotnē sanākuši gaismu sniegavīri vedināja doties pa noslēpumaino meža taku līdz vietai, kur koki paver skatu uz Līgatnes sirdi un dvēseli – papīrfabriku. Galamērķis jau staroja un sauca, liesmiņas viesus tālāk veda. Lejup no Skolas kalna, gar Pavāru māju un tās dārzu, fabrika jau vārtus vēra. Tas, kas aizvērts 2014. gadā tika, nu ir jaunas atdzimšanas priekšā.

Līgatnes papīrfabrikas teritorijā, upes krāšņuma ielokā parādījās kāds neparasts tēls. Atsperu vīrs, tārps, mutants vai kāds supervaronis? Cilvēkus pārsteidza un apbūra iluzionists Dmitrijs Bubins ar savu gaismu ilūzijas un formas spēli.

Kopā ar Līgatnes gidiem apmeklētāji iepazina pilsētu, tās dabu un kultūras mantojumu starp gaismu ilūzijām naktī. Kopējais maršruts bija 3 km un piedzīvojumā pavadītais laiks aptuveni pusotra stunda.

Esat laipni gaidīti arī uz citiem Līgatnes pasākumiem! 23.decembrī Līgatnes kultūras namā uzstāsies Ginta Krievkalna Ziemassvētku koncertā. Vairāk informācijas par pasākumu šeit.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.