Latvijas hokeja izlase uzvar Lielbritāniju

FOTO. Latvijas hokeja izlase uzvar Lielbritāniju 0

Latvijas vīriešu hokeja izlase svētdien pasaules čempionāta sestajā spēlē Tamperē ar rezultātu 4:3 (0:2, 2:1, 2:0) uzvarēja Lielbritāniju, nosargājot vietu elites divīzijā un saglabājot izredzes uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Vārtus Latvijas izlases labā guva Oskars Batņa, Jānis Jaks, Rihards Bukarts un Andris Džeriņš, bet ar trīs rezultatīvām piespēlēm izcēlās Mārtiņš Dzierkals. Trīs no četriem vārtiem Latvijas hokejisti guva vairākumos.

Salīdzinot ar iepriekšējo spēli, Latvijas izlases vārtos atgriezās Elvis Merzļikins, taču otrajā periodā traumas dēļ viņš maču neturpināja. Vārtos stājās Artūrs Šilovs, kurš palika nepārspēts.

Latvijas izlases rindās par labāko spēlētāju tika atzīts Dzierkals, kamēr pretinieku rindās balvu saņēma Metjū Maierss.

Grupu turnīru Latvija noslēgs otrdien ar maču pret Zviedriju. Lai pretendētu uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā, Latvijai jāizcīna uzvara pamatlaikā.

B apakšgrupā pirmajā vietā ar 16 punktiem sešās spēlēs ir Somija, tālāk ar 12 punktiem piecās spēlēs ir Zviedrija, bet pa desmit punktiem piecās cīņās guvušas Čehija un ASV. Aiz labāko četrinieka ar astoņiem punktiem sešos dueļos ir Latvija, tālāk ar pieciem punktiem piecos mačos ir Norvēģija, četrus punktus sešās spēlēs guvusi Austrija, bet viens punkts sešos dueļos ir Lielbritānijai.

Spēles piektajā minūtē Klāvs Veinbergs par spēli ar augstu paceltu nūju devās uz noraidīto soliņu. Briti izspēlēja līdz tukšiem vārtiem un Brets Perlīni sestajā minūtē panāca 1:0, Lielbritānijai pirmo reizi čempionātā realizējot vairākumu.

Arī Latvija ātri tika pie iespējas spēlēt vairākumā, taču to neizmantoja, turklāt perioda vidū otro reizi mačā nonāca mazākumā, jo noteikumus pārkāpa Artūrs Kulda. Pretiniekiem bija pāris bīstami momenti, taču otros vārtus vairākumā gūt neizdevās. Tiesa, pēc Batņas pārākuma aizturētā soda laikā Keids Nelsons pie kreisā vārtu stabiņa ar slidu ievirzīja ripu vārtos. Tiesneši pēc video pārbaudes secināja, ka vārti gūti noteikumu robežās un 13.minūtē rezultāts kļuva 2:0 Lielbritānijas labā.

Otrā perioda piektajā minūtē pēc Nikolaja Jelisejeva metiena ripu pretī vārtiem uztvēra Batņa, kurš pilnīgi brīvs meta to mērķī – 1:2. Tomēr divas minūtes vēlāk Lūiss Huks ieslidoja zonā un no iemetienu apļa ar asu metienu panāca 3:1. Pēc trešajiem ielaistajiem vārtiem Latvijas izlases “cietoksnī” stājās Artūrs Šilovs.

Nepilnas deviņas minūtes pirms perioda beigām teicams moments bija Rodrigo Ābolam, kurš no vārtu priekšas uzmeta ripu virsū pretinieku vārtsargam, bet turpinājumā atlēkušo ripu nespēja vārtos ieraidīt ne Ronalds Ķēniņš, ne Rūdolfs Balcers. Septiņas minūtes pirms došanās uz ģērbtuvēm Latvija tika pie iespējas spēlēt vairākumā. Spēlējot četratā pret trim, trešdaļas 15.minūtē Jaks ar spēcīgu raidījumu iemetienu apļa vidus panāca 2:3.

Perioda pēdējās divas minūtes latvieši atkal pavadīja vairākumā, taču rezultātu izlīdzināt nespēja. Trešo trešdaļu latvieši iesāka apņēmīgi, pirmajās minūtēs vairākkārt apdraudot Lielbritānijas vārtus.

Par sitienu ar elkoni piektajā minūtē divu minūšu noraidījumu saņēma Mārtiņš Dzierkals, bet pēc mazākuma izturēšanas turpinājās Latvijas izlases centieni panākt neizšķirtu. Perioda vidū briti izmeta ripu ārpus laukuma un deva Latvijai iespēju vēlreiz spēlēt vairākumā. Astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām pēc Dzierkala teicamas piespēles Rihards Bukarts saņēma ripu vārtu priekšā, apmānīja pretinieku vārtsargu un panāca 3:3.

Nedaudz vēlāk par pārkāpumu pret Jaku Latvija nopelnīja vēl vienu vairākumu, kuru septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām realizēja. Dzierkals atrada Džeriņu pretī vārtiem un latviešu centra uzbrucējs bija precīzs – 4:3. Atlikušajā laikā briti neatspēlējās un Latvijas hokejisti svinēja svarīgu uzvaru.

Pasaules čempionāta ievadā latvieši ar 1:4 zaudēja ASV, bet pēc tam ar 1:2 – Somijai. Pirmdien ar 3:2 smagā cīņā tika pārspēta Norvēģija, ceturtdien pirmajā periodā piedzīvotā sagrāve noveda pie zaudējuma ar 1:5 pret Čehiju, bet piektdien ar 4:3 pēcspēles metienu sērijā tika pārspēta Austrija.

Lielbritānijas hokejisti meistarsacīkšu sākumā ar 1:5 zaudēja Čehijai, ar 3:4 pēcspēles metienos zaudēja Norvēģijai, bet pēdējās trijās spēlēs nav iemetuši nevienus vārtus pret Zviedriju (0:6), ASV (0:3) un Somiju (0:6).

2022.gada pasaules čempionāts Somijā norisināsies līdz 29.maijam.

Latvijas izlases sastāvs pasaules čempionātam:

Vārtsargi: Elvis Merzļikins (Kolumbusas “Blue Jackets”, NHL), Gustavs Dāvis Grigals (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Artūrs Šilovs (Ebotsfordas “Canucks”, AHL);

Aizsargi: Jānis Jaks (“Soči”, KHL), Kārlis Čukste (Tršinecas “Ocelārži”, Čehija), Kristaps Sotnieks (Rīgas “Dinamo”, KHL), Roberts Mamčics (“Linkoping”, Zviedrija), Arvils Bergmanis (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Artūrs Kulda (Krēfeldes “Pinguine”, Vācija), Kristaps Zīle (Litvīnovas “Verva”, Čehija), Sandis Smons (Ženēvas “Servette”, Šveice), Kristiāns Rubīns (Toronto “Marlies”, AHL);

Uzbrucēji: Mārtiņš Dzierkals (Plzeņas “Škoda”, Čehija), Rihards Bukarts (Vladivostokas “Admiral”, KHL), Roberts Bukarts (Vītkovices “Ridera”, Čehija), Andris Džeriņš (Lincas “Black Hawks”, Austrija), Rihards Marenis (Ērnšeldsvīkas “MoDo”, Zviedrija), Deniss Smirnovs (Ženēvas “Servette”, Šveice), Ronalds Ķēniņš (“Lausanne”, Šveice), Oskars Batņa (Mikeli “Jukurit”, Somija), Renārs Krastenbergs (Villahas VSV, Austrija), Klāvs Veinbergs (“Zemgale”/LLU, Latvija), Rodrigo Ābols (“Orebro”, Zviedrija), Nikolajs Jelisejevs (Ērnšeldsvīkas “MoDo”, Zviedrija), Rūdolfs Balcers (Sanhosē “Sharks”, NHL).