Foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

FOTO: Pensionāri tiekas ar 13.Saeimas partijām 0

Šodien Latvijas Pensionāru federācija (LPF) Rīgas nacionālajā sporta manēžā tikās ar 13.Saeimā ievēlētajām partijām, informēja federācijas priekšsēdētājs, 12.Saeimas deputāts Andris Siliņš (ZZS).

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Latvijas pensionāru sapulcē piedalījās pārstāvji no LPF 125 dalīborganizācijām, un uz sapulci aicinātas visas 13.Saeimā ievēlētās partijas.

Sēdē tika apspriestas saņemtās atbildes no partijām uz jautājumiem par senioru dzīves līmeņa paaugstināšanu turpmākajos četros gados.

CITI ŠOBRĪD LASA

Partijām tika lūgts atbildēt uz tādiem jautājumiem kā, vai tās, sastādot darbības plānu parlamentā un veidojot 2019.gada un sekojošo trīs gadu valsts budžetu, kā prioritāti atbalstīs pensionāru dzīves līmeņa uzlabošanu un nabadzības riska likvidēšanu vecākās paaudzes iedzīvotāju vidū, kā arī pensionāru jautājumu apakškomisijas izveidi.

Tāpat LPF jautāja, vai partijas ir gatavas noslēgt saprašanās memorandu ar federāciju, paredzot nodrošināt katram pensionāram ienākumus vismaz nabadzības riska līmenī.

Pensionārus arī interesē, vai partijas ir gatavas atbalstīt vienādu bāzes kritēriju noteikšanu likumdošanā sociālās palīdzības saņemšanai maznodrošinātajiem pensionāriem neatkarīgi no viņu deklarētās dzīves vietas, kā arī pensionāra iztikas groza izstrādi tuvākā gada laikā un tā piemērošanu pensiju jautājumu risināšanai un sociālās palīdzības sniegšanai.

Vienlaikus LPF interesē, vai partijas ir gatavas atbalstīt veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību pensionāriem, ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamā pensionāru ienākumu minimuma noteikšanu nabadzības riska līmenī 2019.gadā, bet sākot ar 2020.gadu – minimālās algas līmenī, kā arī citus pensionāriem nozīmīgus jautājumus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.