Dobeles ceriņi 2024

FOTO. Šogad tie zied īpaši skaisti! Latvijas ceriņu galvaspilsētu Dobeli pārpilda ceriņu kupenas 11

Dārzkopības institūta ceriņu dārzs ir nozīmīgākā ceriņu apskates kolekcija Eiropā, kas katru gadu pulcē desmitiem tūkstošu apmeklētāju, lai pavasarī izrādītu košāko Dobeles rotu – ziedošo ceriņu dārzu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

Dārzkopības institūta dārza pamatlicējs ir ievērojamais dārznieks un selekcionārs Pēteris Upītis (1896-1976). Viņam bija sapnis pārvērst Latviju par ceriņu lielvalsti un Dobeli – par ceriņu galvaspilsētu. Šobrīd 5 hektāru platībā aug vairāk nekā 300 ceriņu šķirnes un hibrīdi.

Stādījumu veido Latvijas selekcionāru Pētera Upīša (1896-1976), Laimoņa Kārkliņa (1923-2005) un Sarmītes Strautiņas radītās šķirnes, kā arī bagātina izcilas ārzemju selekcionāru (Lemuāna, Koļesnikova, Mārses, Prestones u.c.) šķirnes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kolekcijas mērķis ir saglabāt un uzturēt Pētera Upīša un citu selekcionāru darba augļus, iepazīstināt apmeklētājus ar ceriņu daudzveidību un selekcionāru veikumu. Kopš izveidošanas ceriņu stādījums kļuvis par iecienītu apskates objektu Dobelē, kas piesaista plašu apmeklētāju loku.

Ceriņu ziedēšanas laikā dārzs ir atvērts apmeklētājiem katru dienu no plkst. 9.00 – 21.00. Dārza apmeklējuma informācija un cenrādis pieejams saitē: https://www.dobelescerini.lv/lv/darzs-un-cenas/cerinu-sezona-2024

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.