Foto: Indulis Burka

Tuvojas ziema. Kādi būrīši un barotavas patīk putniņiem? 3

Inita Šteinberga, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

TV24
Vai tas nav jocīgi, ka mums tagad jāmaksā par elektrību, jo somi sildās saunās?! “Īstenībā, nē!” smaida ministrs
“Ārā bargi mīnusi, kāds tev elektrības rēķins?” Latvieši – siltumsūkņu īpašnieki parāda savus rēķinus
Veselam
Esi piesardzīgs!12 iemīļoti pārtikas produkti, kas var nodarīt nopietnu kaitējumu veselībai
Lasīt citas ziņas

Šonedēļ jutīsim ziemas tuvošanos, sola laika vērotāji. Tādēļ tagad, nevis pavasarī, ir īstais laiks putnu būrīšu gatavošanai un izlikšanai dārzā. Sevišķi mazajiem lidoņiem vajadzīgs patvērums no vēja un sniega.

Drošs patvērums ir vairāk vajadzīgs nekā graudu sauja barotavā. Maltītes putni prot sarūpēt paši, taču vecu, dobumainu koku, blīvu dzīvžogu vai citu slēptuvju nav daudz.

CITI ŠOBRĪD LASA

Turklāt šāds par drošu un labu atzīts būris mudinās putnus pavasarī atgriezties tajā ligzdošanai. Strazdi gan skaisti dzied, taču prātīgāk būtu vairumā darināt namiņus zīlītēm un citiem mazajiem lidoņiem, kas ir čaklākie kaitēkļu apkarotāji dārzā.

Lai lielāks darbošanās prieks, būrīšus var arī apgleznot. Pieredze liecina, ka krāsojums putnus no laba nama ieņemšanas neattur.

Publikācija sagatavota ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu

Par publikācijas saturu atbild AS “LATVIJAS MEDIJI”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.