Foto-LETA

Gaisā ļoti augsta bērza ziedputekšņu koncentrācija 0

Pievieno LA.LV

Visā Latvijas teritorijā intensīvi zied bērzi, un to ziedputekšņu koncentrācija gaisā sasniedz ļoti augstu līmeni, ziņo Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes Aerobioloģijas laboratorija.

90. gadu principi, kas toreiz šķita pašsaprotami un ko ievēroja katrā mājā – pie vairākiem no tiem sākam atgriezties
Gribi, lai darba devējs tevi dievina? Ir piecas frāzes, kas jebkura vadītāja ausīm būs kā medus
Mīklainos apstākļos pazudusi lidmašīna ar vairākiem cilvēkiem uz klāja – publiskoti pilota pēdējie vārdi
Lasīt citas ziņas

Nākamnedēļ gaidāmais aukstums, ziemeļvējš un īslaicīgie nokrišņi mazinās ziedputekšņu daudzumu, bet bērza putekšņu koncentrācija tik un tā gaidāma augsta.

Bērzu skarās vēl atrodas līdz 90 procentiem putekšņu, un tas nozīmē, ka bērza putekšņi gaisā būs sastopami vēl ilgi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bērzam, tāpat kā graudzālēm un ambrozijai, ir lielākā alerģiskuma pakāpe starp Latvijas augiem.

Ziedputekšņu alerģijas jeb polinozes pirmās pazīmes parasti ir acu asarošana, šķaudīšana, niezēšana, apsārtums, deguna tecēšana un aizlikts deguns. Ir iespējami arī astmai raksturīgi simptomi – klepus, grūtības elpot, svilpšana krūtīs un smaguma sajūta.

Alergēnu saturs putekšņu olbaltumvielās ir atkarīgs no laikapstākļiem brīdī, kad ziedputekšņi izlido no putekšnīcas, un pat pie mazākā putekšņu daudzuma ir iespējamas izteiktas alerģiskas reakcijas.

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.