Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Shutterstock

Gambijā pēc klepus sīrupa lietošanas, iespējams, miruši 66 bērni 23

Pievieno LA.LV

Gambijas policija sākusi izmeklēšanu par 66 bērnu nāvi pēc Indijā ražota klepus sīrupa lietošanas, paziņojusi šīs Rietumāfrikas valsts prezidenta kanceleja.

Veselam
Diezgan skumji – 10 “vecmodīgas” dzīves vērtības, par kurām mūsdienu jaunatne tikai pasmejas; tostarp arī svētki ar ģimeni
Pēc pirmās ziemas jau gribēsies pārdot: 10 automašīnas, kas Latvijas klimatam nav piemērotas
Veselam
Ne tikai pupiņas: uztura speciālisti nosauc sešus produktus, kuros šķiedrvielu ir vēl vairāk
Lasīt citas ziņas

Izmeklēšanā nopratinātas Medikamentu kontroles pārvaldes amatpersonas un sīrupu importējušās firmas pārstāvji.

ANO Pasaules veselības organizācija šonedēļ izplatīja globālu brīdinājumu par četru veidu klepus un pretsaaukstēšanās sīrupiem, kurus ražo Indijas uzņēmums “Maiden Pharmaceuticals”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ir aizdomas, ka šajos klepus sīrupos esošās kaitīgās vielas vainojamas 66 Gambijas bērnu nāvē jūlijā, augustā un septembrī. Pēc šo sīrupu lietošanas bērniem sākās nieru darbības problēmas, viņi vairs nespēja urinēt un nomira.

No pārdošanas Gambijā izņemti 16 000 šo sīrupu iepakojumi.

Uzņēmumam, kurš bija importējis sīrupus, apturēta licence.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.