Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Toms Koklītis/LETA

Ģimene Pālē dzer, brauc un avarē 6

Artis Drēziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
TV24
“Situācija mainās pa stundām!” Saņemti divi pilnīgi pretēji ziņojumi no frontes. Kurš melo?
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo! 13
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās
Lasīt citas ziņas

Vidzemes rajona tiesa piespriedusi pusgadu nosacītu cietumsodu Limbažu novada Pāles pagasta iedzīvotajai 42 gadus vecajai Vinetai Briķei par avārijas izraisīšanu dzērumā (1,65 promiles), kā rezultātā cieta viņas vadītā automobiļa pasažieri – guva vidēji smagus miesas bojājumus.

Pagājušā gada 28. oktobrī jau no paša rīta kompānija automobilī “Volkswagen Golf” bija krietni iesilusi – pat tik, ka pie stūres sēdošais vīrietis aizmidzis, tāpēc golfiņa vadību uzņēmās Briķe, kura, kā atklāja tiesā, pie stūres savā mūžā bijusi tikai vienreiz un arī tad tikai pļavā. Protams, bez jelkādām transporta vadītājas apliecībām. Arī pats golfiņš bija jau sen norakstīts lūžņos ar citam automobilim piederošām numura zīmēm.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpēc nebija nekāds brīnums, ka grantētā ceļa Limbaži–Aloja 18. kilometrā auto avarēja – iebrauca grāvī. Golfs ar priekšu ietriecās grāvja malā. Visi automobilī sēdošie guva vidēji smagus miesas bojājumus – dažādus sasitumus. Neviens nebija piesprādzējies ar drošības siksnām. Vispirms vainu gribējuši uzlikt sākotnēji pie stūres sēdošajam vīrietim, Briķes dzīvesbiedram, kurš pēc avārijas nomira (tiesa, ne saistībā ar negadījumā gūtām traumām), bet policija nebija apmuļķojama.

Tiesā Briķe savu vainu atzina un nožēloja. Tāpat viņa piekrita, ka būtu jāmaksā cietušajiem kompensācija. Automobilī atradās arī Briķes māte un viņas dzīvesbiedrs, kuri tiesā bija cietušo statusā. Māte prasīja 500 eiro zālēm sasistai galvai un 388 eiro parāda segšanai slimnīcai. Mātes dzīvesbiedrs pieprasīja 100 eiro, ko bija samaksājis slimnīcai par rokas ārstēšanu. Briķe bijusi gatava maksāt pirms tiesas, taču neesot bijis naudas, jo nestrādājusi. Tikai tagad sākusi pie kāda zemnieka lasīt akmeņus par trim eiro stundā.

Tiesnesis Lauris Šņepsts par kompensācijām cietušajiem nelēma. Viņš paskaidroja cietušajiem, ka viņiem ir tiesības vērsties pie apdrošinātājiem arī šādā situācijā, kad automobilis nebija civiltiesiski apdrošināts – visticamāk, cietušie saņems vairāk, nekā prasīja tiesā. Toties tiesa piesprieda Briķei maksāt 346,46 eiro valstij par sasistā golfa evaku­āciju un glabāšanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.