Zemgus Girgensons, spēlējot Latvijas hokeja izlasē 2018.gadā.

Girgensonam trīs no pieciem 2

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Latvijas hokeja izlase divās pārbaudes spēlēs pirms Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra izcīnīja vienu uzvaru pret Norvēģijas valstsvienību.

Pirmajā mačā panākums ar 4:2, Zemgum Girgensonam nopelnot 2+1, Ronaldam Ķēniņam 1+1, bet Rūdolfam Balceram 0+2.

Visi trīs spēlēja vadošajā maiņā, Ķēniņš bija komandas kapteinis, bet olimpiskajā kvalifikācijā šos pienākumus pildīs Teodors Bļugers.

Vēl vienu ripu iemeta Miks Indrašis, vārtos Ivars Punnenovs tika galā ar 20 no 22 pretinieku metieniem, tostarp “bullīšos” uzvarot visos piecos pretinieku izgājienos.

Punnenovs būs izlases pirmais numurs kvalifikācijā. Paldies LHF, kas pieminēja traģiski dzīvību zaudējušo Matīsu Kivlenieku, viņa foto bija uz hokejistu krekliem, bet mamma Astrīda izdarīja simbolisko iemetienu.

Tas bija aizkustinoši. Girgensonam tas bija pirmais mačs pēc sezonas izlaišanas, Zemgum apliecinot, ka viņš ir gana labā formā un noskaņojumā.

Arī otrajā mačā, kurā zaudējums ar 1:4, mūsējo labā vienīgos vārtus guva Bufalo “Sabres” uzbrucējs, kuram līdz ar to trīs no pieciem laukuma saimnieku gūtajiem vārtiem.

Otrajā mačā Latvijai neizdevās otrā trešdaļa, kurā tika ielaistas trīs ripas. Pirmos divus periodus vārtus sargāja Mareks Mitens, trešajā – Artūrs Šilovs.

Bļugers nevienā no mačiem nepiedalījās, tāpat kā Kaspars Daugaviņš, kurš atlabis pēc Covid-19 un pirms braukšanas uz Rīgu guva uzvaras vārtus “Bern” labā pārbaudes mačā.