Teodors Bļugers (Nr.53) pie Karolīnas “Hurricanes” vārtiem.

Girgensonam uzvara “bullīšos”, Bļugeram “sausais” zaudējums 0

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) otrdien ar mainīgām sekmēm spēlēja divu Latvijas hokejistu pārstāvētās komandas – Zemgus Girgensons un Bufalo “Sabres” uzvarēja, bet Teodors Bļugers un Pitsburgas “Penguins” piedzīvoja “sauso” zaudējumu.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 65

“Sabres” savās mājās pēcspēles metienos ar 5:4 (1:0, 2:3, 1:1, 0:0, 1:0) uzvarēja Minesotas “Wild”, bet “Penguins” savā laukumā ar 0:4 (0:1, 0:1, 0:2) zaudēja Karolīnas “Hurricanes”, ciešot otro neveiksmi pēc kārtas.

Girgensons spēlēja 15 minūtes un septiņas sekundes, vienu reizi meta pa vārtiem, veica divus spēka paņēmienus, taču nopelnīja negatīvu lietderības koeficientu -2.

Bufalo vienība šī mača otrajā trešdaļā nonāca vadībā ar 3:1, tomēr pārsvaru nespēja nosargāt, jo šī paša perioda izskaņā “Wild” panāca neizšķirtu. Noslēdzošajās 20 minūtēs vienības apmainījās vārtu guvumiem, “Wild” hokejistiem pēc Zeka Perisa metiena no zaudējuma izglābjoties pusotru minūti līdz pamatlaika beigām.

Pagarinājumā vārti netika gūti, bet pēcspēles metienos uzvaru mājiniekiem nodrošināja Sema Reinhārta precīzais “bullītis”.

Šosezon Girgensons 45 mačos izcēlies ar trim vārtiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm.

“Sabres” ar 58 punktiem 52 spēlēs Austrumu konferences kopvērtējumā ieņem devīto vietu, kamēr “Wild” ar 57 punktiem 53 cīņās ir septītā Rietumos.

Nākamo maču “Sabres” aizvadīs ceturtdien, kad uzņems Karolīnas “Hurricanes”.

Bļugeram pirmo reizi negatīva lietderība

Savukārt Bļugers savā ceturtajā NHL spēlē laukumā pavadīja deviņas minūtes un 49 sekundes, no tām minūti un 34 sekundes mazākumā, izdarīja vienu metienu pa vārtiem, veica vienu spēka paņēmienu, taču arī ieguva negatīvu lietderības rādītāju -1.

Zīmīgi, ka pirmo reizi četrās spēlēs Bļugers laukumu atstāja ar negatīvu lietderības rādītāju, jo pirmajās trīs cīņās viņš allaž tika pie koeficienta +1.

“Penguins” joprojām nespēja palīdzēt traumu guvušais Jevgēņijs Malkins, savukārt “Hurricanes” vārtos teicami darbojās vārtsargs Kērtiss Makelhinejs, kurš atvairīja visus 23 “Penguins” metienus.

“Hurricanes” labā pa vārtiem guva Džordans Martinuks, Brets Peske, Maikls Ferlends un Andrejs Svečņikovs.

Bļugers šosezon aizvadītajās četrās NHL spēlēs guvis divus vārtus.

“Penguins” ar 62 punktiem 53 spēlēs Austrumu konferences kopvērtējumā ieņem septīto vietu, kamēr “Hurricanes” ar 58 punktiem 53 mačos ir desmitajā pozīcijā.