Zemgum Girgensonam (Nr.28) spēlē pret Kalgari “Flames” daudz nācās spēlēt aizsardzībā, jo sešas minūtes viņš cīnījās Bufalo “Sabres” komandai esot mazākumā.

Girgensons “kapā” mazākumā, “Sabres” zaudē papildlaikā 0

Latvijas hokejists Zemgus Girgensons otrdien NHL čempionāta mačā vairāk kā sešas minūtes nospēlēja skaitliskajā mazākumā, bet viņa pārstāvētā Bufalo “Sabres” savā laukumā ar rezultātu 1:2 papildlaikā zaudēja Kalgari “Flames” komandai.

Latvijai tuvojas aukstuma vilnis! Sinoptiķi par laiku jaunnedēļ
15 saderīgākie zodiaka zīmju pāri: viņiem ir pa spēkam radīt ideālu ģimeni 8
Ķīna un Turcija sagādā Krievijai nepatīkamu “pārsteigumu” 34

Bufalo komanda otro maču pēc kārtas cieta neveiksmi pieliktajā piecminūtē, nopelnot vienu punktu. Ja iepriekšējā spēlē pret Kolumbusas “Blue Jackets” (4:5) pamatlaikā izglābās tieši “Sabres”, tad šoreiz zaudējums bija sāpīgāks. “Flames” neizšķirtu 1:1 panāca vien 56 sekundes pirms sirēnas, kad precīzs bija Metjū Tkačuks, piedevām viesi bija nomainījuši vārtsargu. Tobrīd laukumā bija arī Girgensons, kurš līdz ar to šajā spēlē nopelnīja negatīvu lietderības rādītāju -1.

Savukārt uzvaras vārtus Kalgari komandas labā guva latvieša labs draugs Džonijs Gudro, kurš izcēlās pieliktā laika trešajā minūtē. Girgensons un Gudro ir līdzīpašnieki ASV junioru komandai Dubjūkas “Fighting Saints”, kas spēlē Savienoto Valstu hokeja līgā (USHL).

Gudro izcēlās ar metienu tukšā “Sabres” vārtu stūrī, taču tobrīd ļoti pasīvi nospēlēja Bufalo kluba kapteinis Džeks Aikels, kurš pirmajā periodā bija guvis “Sabres” vienīgos vārtus.

Girgensons otrdien spēlēja ceturtajā maiņā ar zviedriem Patriku Berglundu un Jūhanu Lāšonu, laukumā pavadot 16 minūtes un 31 sekundi. Latvietis komandas mehānismā ir svarīgs “zobratiņš”, jo daudz spēlē mazākumā, šoreiz laukumā esot sešas minūtes un 21 sekundi, neļaujot “Flames” vīriem izmantot skaitlisko pārspēku.

Šosezon Girgensons NHL čempionātā 12 mačos veicis trīs rezultatīvas piespēles un nopelnījis neitrālu lietderības koeficientu.

“Sabres” ir divu zaudējumu sērija, tomēr pēdējos piecos mačos Fila Hauslija trenētā komanda ir spējusi tikt pie punktiem. Bufalo klubs ar 14 punktiem 12 spēlēs Austrumu konferencē atrodas sestajā pozīcijā, kamēr līderei Tampabejas “Lightning” ir 17 punkti 11 mačos.

“Lightning” otrdien savās mājās ar 8:3 sagrāva Ņūdžersijas “Devils”. Breidens Points laukuma saimnieku rindās guva vienus vārtus un četras reizes asistēja partneriem.