Ģirts Rungainis: Latvijas tirgus viennozīmīgi ir pārbankots 66

Uzņēmējs un investors Ģirts Rungainis allaž pārstāvējis viedokli, ka Latvijā banku ir pārāk daudz. Ko viņš domā šobrīd, kad Latvijā top vēl viena jauna banka?

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Pirmā partija ir klāt! Tūkstošiem lēto, Ķīnā ražoto, elektroauto ar milzu kuģi pietauvoti Eiropā 119
Ne uz priekšu, ne atpakaļ tīruma malā – palīdzīgu roku “ātrajiem” sniedz fiksi vietējie puiši: Personāls sūta jums sveicienus! 15
Lasīt citas ziņas

Viesojoties TV24 raidījumā “Naudas cena”, Ģirts Rungainis atbildi uz šo jautājumu sāk pārliecinoši: “Latvijas tirgus viennozīmīgi ir pārbankots!”

Viņš arī uzskata – ja iepriekš varējām runāt par to, ka Zviedrijas ieguldītāju un pensionāri “izsniedz kredītus” Latvijā, tad šobrīd Latvijas uzņēmumu un privātpersonu atlikumi kontos un noguldījumos ir lielāki par kredītportfeli, kāds šobrīd ir mūsu valstī. Tādējādi drīzāk varot pat teikt, ka mēs finansējam lielās bankas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Attiecībā uz jauno banku viņam galvenais jautājums esot, no kurienes tā ņems kapitālu un kādas depozīta likmes piedāvās, uz kādiem procentiem aizņemsies starptautiskajā tirgū.

Ģirtam Rungainim esot grūti iedomāties, ka jaunā banka varētu piedāvāt izdevīgākus procentus nekā šobrīd piedāvā jau esošās bankas. Drīzāk varētu tikt mainīti kādi nosacījumi vai standarti.

Tas savukārt rada jautājumu par to, kādus klientus šāda banka iegūs.

“Pieredze rāda: klienti, kas pārvietojas no bankas uz banku, vienmēr meklē kaut ko “siltāku”, ne vienmēr ir tie labākie,” rezumē Rungainis.

Projektu “Naudas cena” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Naudas cena” saturu atbild AS “TV Latvija”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Viltus referendumi, viltus procedūras… Procesi Moldovā atgādina Krievijas-Ukrainas konflikta sākumu
TV24
Ukrainas militārais analītiķis: Baltijas valstu robežas noteikti jāpārveido par aizsardzības līniju
VIDEO. Amerikāniete nosauc lietas, kas viņu šokēja, pārceļoties uz Latviju, un uzskaita, ko amerikāņiem būtu jāmācās no mums
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasakiet, ko pamanījāt pirmo, un uzziniet, kādu pirmo iespaidu par sevi radāt