Latvijā
Kriminālziņas

Glāba bērnus no vīra vardarbības: Kristīnei Dienvidāfrikā draud bargs cietumsods11

Ekrānuzņēmums/ TV3 ziņas

Lai Kristīnei Misānei nebūtu jāpiedzīvo baisi apstākļi cietumā Dienvidāfrikā, Latvijas pārstāvji šobrīd tiesā Dānijā cīnās, lai viņa netiktu izdota Dienvidāfrikas republikas varasiestādēm. Sieviete ar bērniem bēga no vardarbības ģimenē, bet tagad pati nonākusi nepatikšanās, vēstīja “TV3 ziņas”.

Latvijas pilsone glāba savus bērnus un sevi no civilvīra vardarbības Dienvidāfrikā. Viņa jau vairāk nekā gadu atrodas Dānijā, kur tika aizturēta un tiesāta.

Dānijas tiesa ir nolēmusi sievieti izdot kriminālvajāšanai Dienvidāfrikas Republikai. Šobrīd sievietes vienīgā iespēja ir Dānijas Karalistes un Latvijas tieslietu ministru vienošanās par lietas nosūtīšanu atkārtotai izskatīšanai.

Pretējā gadījumā Kristīnei draud cietumsods Dienvidāfrikā līdz pat 15 gadiem par savu bērnu “nolaupīšanu”.
Saistītie raksti

Tas nozīmēs dzīvi pusbadā, netīrībā, slimībās un vardarbībā. Faktiski šis ir nāves spriedums sievietei, ko viņa saņems par sevis un bērnu glābšanu.

Kristīne Misāne: “Pēc gadu ilgas cīņas un, nonākot bezdibeņa malā, man ir tikai viens lūgums – ir vēl jābūt diplomātiskiem un tiesiskiem ceļiem, kā mani, Latvijas un Eiropas Savienības pilsoni, pasargāt Eiropas Savienības ietvaros un nenodot drošai iznīcībai necilvēcīgos apstākļos Āfrikas cietumā! Es vēršos pie Dānijas Karalistes un Latvijas tieslietu ministriem – mana vienīga iespēja ir lietas pārskatīšana!”

Plašāk pievienotajā “TV3 Ziņu” video:

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.