“Ar viņu var iet izlūkos. Uz viņu var paļauties. Viņš saprot no pirmā vārda. Gods ir bijis sadarboties, paļauties un izturēt kopā ar viņu šo sarežģīto laiku, meklējot kopīgus risinājumus Daugavpils un visa Latgales reģiona pacientiem,” sociālo tīklu platformas “Facebook” ierakstā Grigoriju Semjonovu raksturo Liene Cipule, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore.
“Ar viņu var iet izlūkos. Uz viņu var paļauties. Viņš saprot no pirmā vārda. Gods ir bijis sadarboties, paļauties un izturēt kopā ar viņu šo sarežģīto laiku, meklējot kopīgus risinājumus Daugavpils un visa Latgales reģiona pacientiem,” sociālo tīklu platformas “Facebook” ierakstā Grigoriju Semjonovu raksturo Liene Cipule, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore.
Foto no Grigorija Semjonova Feisbuka konta

“Ir tā, ka es visu laiku baidos, bet atbildību uzņemos!” Daugavpils slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs par darbu kovidlaikā 21

Ilmārs Randers, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

“Tādus jautājumus, su…, uzdod!” Policists kukuļa izspiedējs aizmirst izslēgt mikrofonu un aizkadrā pasaka, ko domā par prokuroru 1
Amatpersona: Ukrainas triecienā “Vagner” štābam Popasnā nogalināti vairāk nekā 100 krievu algotņu 6
VIDEO. “Viņam nav īsti bail no NATO, drauds ir cits”: Jānis Kažociņš atklāj, kas ir Putina nāvējošais apdraudējums 126
Lasīt citas ziņas

 

Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs ir valstī jaunākais šāda līmeņa medicīniskās aprūpes iestādes vadītājs, kurš šogad nodrošināja slimnīcas darbības nepārtrauktību kovida pandēmijas uzliesmojumu periodos un apstākļos, kad ievērojama daļa darbinieku nebija vakcinējušies.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai arī Grigorijs nav ārsts, glābt dzīvību ir viņa ikdiena – tāpat kā citiem veselības aprūpē iesaistītajiem. Taču tieši viņš “Latvijas Avīzes” gada cilvēka nomināciju izpelnījās ar savu godīgo attieksmi ārkārtīgi sarežģītajā lēmumu pieņemšanas laikā un vaļsirdību.

“Ir tā, ka es visu laiku baidos, bet atbildību uzņemos! Nedēļu pirms 15. novembra, kad darbu slimnīcā varēja turpināt tikai zaļajā režīmā esošais personāls, man nevakcinēti bija 324 darbinieki, un tas noteikti paralizētu daudzu nodaļu darbu.

Sākumā mana pozīcija bija, ka potēšanos cilvēkiem uzspiest nevajag, šis lēmums jāizprot un līdz tam jānonāk katram pašam.

Tagad varu atzīt, ka tā tomēr bija mana kļūda samērā nelielās pieredzes dēļ, vadot tik lielu uzņēmumu. Tomēr šo kļūdu pašam izdevās arī labot,” atskatoties uz aizvadīto gadu, stāsta Grigorijs Semjonovs.

Šobrīd viņa pārziņā ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Latgalē, jo Daugavpils reģionālajā slimnīcā strādā 1600 darbinieku. Slimnīcas vidi Grigorijs iepazinis, kad studējis ekonomiku Latvijas Universitātē.

Sākumā strādājis par krāvēju, tad bijis kasieris, turpinājis kāpt pa karjeras kāpnēm, kļuvis par galveno ekonomistu, pirms diviem gadiem – jau par slimnīcas vadītāju. Arī pēc šaubām un baidīšanās, ka kāda no viņa “krīzes menedžera” iecerēm varētu neizdoties.

“Demokrātiska pieeja ir labs rīks ierastā režīmā, bet, kad valstī ir ieviesta ārkārtēja situācija, kad cilvēki paši nespēj pieņemt lēmumus – jānāk arī autoritāriem lēmumiem. Tā arī es nonācu līdz tam, kad jau sāku parakstīt nepotēto atstādināšanas rīkojumus. Bet tad cilvēki pēkšņi saprata, ka arī viņiem būs jāuzņemas atbildība par medicīnas pakalpojumu pieejamību vai ierobežošanu, ka pacientu dzīvību viņiem jāglābj, nevis ar to jāriskē.

Man tas bija brīnums, ka tieši pēdējā brīdī tomēr radās liela atsaucība, šaubīgie gāja vakcinēties un nedēļas laikā bez potes palika tikai 35 darbinieki, kurus uz laiku arī atstādināju.

Uz gada beigām bez potes palikuši vien 17 darbinieki, bet ietekmi praktiski nejūtam, jo tie ir sanitāri, māsu palīgi un vispārējais personāls, ko aizvietot var vieglāk,” brīnumainajā pieredzē dalās Grigorijs.

Viņš arī uzsver, ka slimnīcai grūtajā brīdī palīdzēt bijuši gatavi kolēģi no citām Daugavpils un reģiona medicīnas iestādēm, studenti, brīvprātīgie – Grigorija mobilais tālrunis īpaši sarežģītajās dienās bijis karsts ar palīdzības piedāvājumiem par aizvietošanas iespējām vajadzības gadījumā.

Iespējams, tieši tas arī bijis pēdējais piliens, kas antivakserus slimnīcas kolektīvā pārliecinājis lēmumu mainīt. Daugavpiliešu spēju saliedēties kopīgas problēmas risināšanā – arī to lielā uzņēmuma vadītājs uzskata par brīnumu.

“Slimnīcā novērojām, ka novembrī cilvēki ne tikai par visu sūdzējās, bet arī sāka pateikties. Aizvien vairāk un no tā vairs nekautrējas. Šie paldies nāca īstajā brīdī, jo mediķi jau bija uz izmisuma robežas,” pozitīvos šā gada pārsteigumus īsi rezumēja Grigorijs.

Kā lielāko šogad piedzīvoto pārsteigumu valsts mērogā Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs uzsvēra šķēršļu neesamību valdības un mūsu birokrātiskās sistēmas rīcībā, nepildot pat likumdošanā apstiprinātās saistības.

Tāpat viņu nepatīkami pārsteigusi mūsu sabiedrības izpratne par vakcinācijas nepieciešamību. Pagājuši jau divi gadi, bet mediķiem vakcīnu un pārējo aizsardzības pasākumu nozīme jāskaidro tāpat kā pandēmijas sākumā.

Domājot par nākamo gadu, Grigorijs cer, ka veselības aprūpe mūsu valstī beidzot tomēr būs prioritāte.

Nekādā gadījumā nedrīkstot to aizstumt stūrī un tikai deklarēt, ka tā sabiedrībai esot pirmajā vietā, bet faktiski – saraksta beigās. Tāpat viņš ļoti cer, ka piepildīsies infektologu prognozes par to, ka omikrons un pārējie vīrusa paveidi būs kovida beigu sākums, nākamgad otrajā pusē atgriezīsimies pie normālas dzīves.

“Domāju, ka ar šogad iegūto pieredzi esam spējīgi tikt ar to visu galā. Slimnīca turpina strādāt pie nepieciešamās pārprofilēšanās plāniem uzliesmojumu gadījumos. Pandēmija labi izgaismoja visas mūsu problēmas, šīs mācības tikai jāņem vērā.

Izejot cauri šim laikam, arī man tagad ir kļuvis vieglāk, jo atklājās, ka lielākā daļa darbinieku uzticas, un tas mani ceļ spārnos – saprotu, ka man ir atbalsts. Līdz šim šaubījos – esmu viens, lēmumus neatbalsta, vajag tikai man… Tagad sapratu, ka biju kļūdījies arī tajā.

Lemt un uzņemties atbildību arī vairs tā nebaidos. Esmu dabūjis apliecinājumu, ka darba virziens ir pareizs un tas jāturpina. Tādā ziņā esmu mainījies, gribētos cerēt, ka uz to labāko pusi. Bet aizvadītais laiks bija ļoti smags.

SAISTĪTIE RAKSTI
Pats grūtākais laikam bija savaldīties. Kad citi jau atļāvās uzbļaut, kliegt un iziet no rāmjiem, man bija jārāda piemērs, visi jānomierina.

Tas bija grūtākais, un ceru, ka izdosies arī turpmāk, jo piedzīvotie apstākļi daudz iemācīja. Domāju – ne tikai mani,” tuvākajā nākotnē ar lielām cerībām ielūkojās Grigorijs Semjonovs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Tādus jautājumus, su…, uzdod!” Policists kukuļa izspiedējs aizmirst izslēgt mikrofonu un aizkadrā pasaka, ko domā par prokuroru 1
Amatpersona: Ukrainas triecienā “Vagner” štābam Popasnā nogalināti vairāk nekā 100 krievu algotņu 6
VIDEO. “Viņam nav īsti bail no NATO, drauds ir cits”: Jānis Kažociņš atklāj, kas ir Putina nāvējošais apdraudējums 126
“Mēs nevēlamies, ka krievi izbauda mūsu radītās vērtības.” Pakrojas muižas īpašnieki atsakās apkalpot Krievijas tūristus
Amerikāņu astronauts Edgars Mitčels nosūtītā vēstulē Obamam atklājis, ka citplanētieši nepieļaus kodolkarus uz Zemes 133
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
Uzņēmējiem vairs nebūšot jāapmaksā OIK. Reirs sola nodokļos iekasēto naudu laist atpakaļ iedzīvotājiem
Būvnieki joprojām grēko ar būvdarbu kvalitāti: konstatēti pārkāpumi 30% no visiem apsekotajiem objektiem
Daļa skolas esot nogaidošas, kamēr citas beztermiņa streikā cīnīsies par pedagogu tiesībām uz cienīgu atalgojumu 4
“Mēs nevēlamies, ka krievi izbauda mūsu radītās vērtības.” Pakrojas muižas īpašnieki atsakās apkalpot Krievijas tūristus
VIDEO. Pēc kaujas Doņeckā ar ukraiņu armiju atrasti krievu algotņu ķermeņi
18:47
TIEŠRAIDE. Aktuālākais par karu Ukrainā ar Jāni Slaidiņu
18:45
VIDEO. Odesas pludmalē atpūtnieku tuvumā eksplodējusi mīna
18:42
FOTO. Izsmalcināta publika un stāvovācijas: Ikšķiles estrādē izskanējis prestižais Operetes festivāls 6
FOTO. “Mums bija pašiem savs vasaras festivāls Ventspilī!”: “Prāta Vētra” Reņķa dārzā nospēlē krāšņu koncertu
Ražas novākšanas laikā autobraucējien jārēķinās ar lielāku lielgabarīta tehnikas klātbūtni, kas mēdz kavēt satiksmi
Izskan ideja apsvērt atteikties no skolēnu rudens brīvlaika 19
Svelme turpināsies. Laika prognoze otrdienai
Hermanis mākslinieciskajos plānos rēķinoties, ka JRT rekonstruēto ēku varēs sākt ekspluatēt no 2023. gada aprīļa
Porziņģis beidzot atklājis savu pozīciju, ka ir pret Krievijas agresiju Ukrainā 12
Kauguru svētkus šogad kuplinās Busulis, Vaikule un “Musiqq”
Latvijai piegādātas pirmās vakcīnas pret pērtiķu bakām. Vai būs jāpotējas visiem? 12
“Tas jāizdara pietiekami cieņpilni un bez lieka šova,” Staķis komentē baumas, ka pieminekli Pārdaugavā sāks demontēt 23. augustā 131
VIDEO. Ķirbju audzētājs izaudzējis milzu ogu, kas ik dienu turpina pieņemties svarā par 18 kilogramiem
Šā gada 7 mēnešos kravu apgrozījums Rīgas ostā audzis par 13,1%
FOTO. Spānijas karaliene Letīcija pastaigā dodas ģērbusies “Zara” kleitiņā: vēlāk viņu par to nesaudzīgi nokritizē
Trīs dienās reģistrēti 2611 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs