Latvijā
Politika

Egils Līcītis: Noleģendētā Nemiro vadītie alpīnisti paliks pusceļā. Virsotni “Rīgas dome” tiem nesasniegt2


Egils Līcītis
Egils Līcītis
Foto: Timurs Subhankulovs

Egils Līcītis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

 

Rīdziniek, pamēģini kaut ko jaunu! – ekstrēmu piedzīvojumu un dulnu dēku cienītājiem nobalsot par savu listi Rīgas pašvaldības vēlēšanās piedāvā galvaspilsētas mēra amata ķēdes kandidāts Ralfs Nemiro un “KPV LV” partija.

Ralfs ir stalts puisis, tīrīgs, glīti ģērbies, skaidrām zilām acīm ­jauns cilvēks – bet jau bez pielaides valsts noslēpumam. Kāpēc tā atņemta? – mirkšķina actiņas, cieš klusu, nesaka.

Nemiro tiek noleģendēts kā bijušais ekonomikas ministrs (pašreiz Saeimā Tautsaimniecības komisijas vadītājs) un it kā sabiedriski politiskā zvaigzne.

Kā vērtējamas bijušā ministra izredzes, iespējamie panākumi Rīgas vēlēšanās? Diemžēl “KPV LV” ceļš uz iekļūšanu galvaspilsētas domē ved pret kalnu. Kāpiens būs grūts, un Nemiro vadītie alpīnisti paliks pusceļā, jo maksimāls vairākums pilsētas balsstiesīgo iedzīvotāju šo sarakstu iemetīs vēlēšanu iecirkņa papīrgrozā.

Vēlētājus māks ļoti pamatotas bažas, ka ievēlēti “KPV LV” domes deputāti apdraudēs sabiedrisko drošību un kārtību pilsētā.

Mēs atceramies, kā kinoaktiera Artusa un advokāta Alda iedegtā dzirkstele – darīsim galu nekrietnībām, likvidēsim koalīcijas padomi un ministrijas! – Saeimas vēlēšanās pārlēca uz ievērojamu skaitu Latvijas cilvēku. (No kuriem daudzi bij izbraukuši par rokpeļņiem uz Angliju).

Sekoja brīnišķīgs stāsts no sērijas “kā avīžpuika kļuva par miljonāru” un parlamentā no Artusa partijas iebalsoja 16 jaunās sejas, citus skatuves mākslas meistarus, švilpastītes, nesamaitātus provinces tīr­radņus un vēl pāris advokātus, kam galva pilna stiķu.

Talantīgos politiķus veda klāt iepazīstināšanai ar citiem politiskiem spēkiem, un “KPV LV” kļuva līdztiesīgi paju turētāji starp akcionāriem Latvijas valdībā.

Ar laiku labā slava izplēnēja, tautas mīlētie politķi kļuva nepopulāri masās. Kā nupat konstatēju, par “KPV LV” locekļu tālākiem sasniegumiem nekas nav zināms, nav skaidrs, kā brašie solītāji izpilda vēlētāju doto pilnvarojumu, cerams, vismaz nedara neko ļaunu.

Lietas virzījās uz loģisku gala iznākumu, ka skolnieciski sastellētā un ar skoču salīmētā “Kam pieder valsts” konstrukcija sāk brukt 13. Saeimas darbības laikā, līdz sagāžas putekļos, parlamentārajām pilnvarām beidzoties.

Vieni bijušie deputāti no dīvainās frakcijas saimes istabām saprot, ka māmiņa sen kā par viņiem apvaicājusies un meklē, otri aizceļo atpakaļ uz dzimto galaktiku, no kurienes nākuši. Katrā ziņā sasniegt pilngadību “KPV LV” politiskajam spēkam īsajās biksēs nebij lemts.

Taču vai nu Zāļuvakarā tā pavairāk uzņemts uz krūts, un Pēterdienā jāmodina līdzpilsoņi ar paziņojumu – eu, mēs arī ejam pēc Rīgas atslēgām! – vai nu nodokļu maksātāju partijas kasē ieskaitītie simti tūkstoši prasās laukā “uz apēšanu”, tak 1% reitinga “KPV LV” izlēmuši pavingrināt muskuļus, noberzt rūsas kārtiņu, noņemt pelējuma sēnīti un startēt ārkārtas Rīgas vēlēšanās.

Iespējams, 1. numurs Nemiro un partijas dvēselīte Zakatistovs apmeklējuši zīlnieces pagrabiņu, jo tagad apgalvo, ka vinnēšot vēlēšanas. Kad viņiem saka, ka domē nespīd ne krēsls, atsaucas – bet re kur Āgenskalna Magda un Ķengaraga Veneranda teica, kristāla bumbā skatīdamās, mums būšot lauri!

Kas balsos par “KPV LV” sarakstu? Rīgā maz dumiķu. Milleniāļu paaudze, krievu auditorija, pensionāri, cilvēki, kas ieslēguši sirdī Kristu, noteikti nedos balsis Nemiro listei.

Pēc atbalstītājiem meklēs iekšpagalmos. Vai tur neatlektu kāda druska balsu, kā arī vārtu rūmēs, kanālmalē un žogmalēs, apstādījumos un patiltēs, kur atrodama “KPV LV” elektoru publika, kas gribētu vairāk iespējas tautas sportam, litrobolam un lai pilsētas uzņēmumi neslēdz ārpakalpojumu līgumus.

Piemēram, “Rīgas namu pārvaldniekā” netrūkst prasmīgu roku, lai paši ēkās ieliktu durvis un apjumtu. Tāda īsumā ir bijušā ekonomikas ministra programma.

Saistītie raksti

Nav šaubu, Rīgai pēc desmit bezsaimnieciskuma gadiem palīdzību vajag kā ēst. Pilsētā grūst nami, ēkās bīstami uzturēties, dzīvokļos atslēdz silto ūdeni, apkuri un civilizācijai raksturīgās ērtības, ielās lietus laikā jāpārvietojas peldus ar amfībijām, bet kājāmgājēji grimst līdz jostasvietai netīrumos, Rīgas administrācija un kapitālsabiedrību pārvalde aizaugusi par čūsklāju, bet vai grūtības pievārēs Nemiro?

Vai Ralfiņš ir gaišs cilvēks? Vai dzied korī? Vai ir gara auguma zemessargs ar bisi plecos? Vai viņu atbalsta jele viena centra ģimnāzijas direktorīte, un, godājamie rīdzinieki, vai “KPV LV” liste pelnījusi kaut mazumiņu jūsu uzmanības? Ekonomējiet savas balsis, izdaliet prātīgi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Rīgas domes vēlēšanās būs 156 vēlēšanu iecirkņi. Balsot varēs jebkurā
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Aplaupītā un smagi piekautā sieviete no gūtajām traumām mirusi Daugavpils slimnīcā
11 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Ko vēl traģisku, drausmīgu, nepatīkamu nesīs 2020. gads, ja ne saskaņiešu atkārtotu uzvaru Rīgas vēlēšanās.” Egila Līcīša feļetons 1
12 stundas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Biji kādā no šīm ēdināšanas vietām Rīgā un Liepājā? 14 dienas būs jāvelta veselības stāvokļa novērošanai
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 pozitīva pasažiera dēļ noteikta karantīna visiem 5.jūlija autobusa Liepāja-Rīga pasažieriem
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atgriežoties no Lielbritānijas, pašizolācijā vairs nav jādodas. Publicēts saraksts ar valstīm
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Tautas likteņstāstā rodam spēku nākotnei.” Levits un Vīķe-Freiberga iestādījuši veltījuma ozolus Likteņdārzā
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Reportieri bez robežām” pauž nožēlu par ES sankciju izmantošanu, lai Baltijas valstīs aizliegtu RT 1
6 stundas