Gulbis pirmo reizi šosezon gūst trīs uzvaras pēc kārtas 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis, otrdien izcīnot uzvaru Monreālā notiekošā “Masters 1000” sērijas vienspēļu pamatturnīra pirmajā kārtā, pirmo reizi šosezon guva trīs panākumus pēc kārtas.
Gulbis pamatturnīra pirmajā mačā ar 3-6, 7-6 (10:8), 6-1 pārspēja savu treniņbiedru austrieti Dominiku Tīmu.
Lai arī Gulbis pirmo setu iesāka ar breikbumbas izcīnīšanu, bet vēlāk punktu nopelnīja arī pie savas serves, nonākot vadībā ar 2-0, nākamajos piecos geimos uzvarēja Tīms. Austrietis trīs reizes izcīnīja punktu pie savas serves, bet divreiz lauza Gulbja servi, nonākot vadībā ar 5-2. Astotajā geimā, Gulbim servējot, latvietis tomēr tika pie punkta (3-5), taču jau nākamajā geimā Tīms veiksmīgi nospēlēja pie savas serves un uzvarēja pirmo setu ar 6-3.
Otrais sets gāja punkts punktā, nevienam sportistam pat netiekot pie breikbumbas un nespējot lauzt pretinieka servi. Kad rezultāts bija 6-6, bija nepieciešams izspēlēt taibreiku. Tajā vispirms ar 3-1 vadībā nonāca austrietis, taču pēc dažām izspēlēm rezultāts jau bija 5-4 Gulbja labā. Turpinājumā Latvijas tenisistam izdevās tikt pie divām setbumbām, taču tās nerealizēja. Tieši pretēji, uzreiz pēc tam Gulbis divreiz zaudēja pie savas serves, nonākot iedzinējos ar 6-7, tādējādi ļaujot Tīmam tikt pie mačbumbas. Nākamajās izspēlēs cīņa atkal ritēja punkts punktā, Tīmam nerealizējot vēl vienu mačbumbu, līdz uzvaru taibreikā ar 10:8 izcīnīja Gulbis.
Pēdējā setā Tīms savu vienīgo punktu nopelnīja pirmajā geimā, kad arī nonāca vadībā ar 1-0. Tiesa, jau nākamajos sešos geimos veiksmīgāks bija Gulbis, kurš, trīs reizes uzvarot pie savas serves un trīs reizes laužot pretinieka servi, guva panākumu setā ar 6-1, izcīnot uzvaru arī visā mačā.
Kā zināms, Gulbis svētdien pārvarēja kvalifikāciju. Tās pirmajā kārtā Latvijas tenisists ar 6-4, 6-3 uzveica slovēni Blažu Rolu, savukārt otrajā kārtā ar devīto numuru izliktais latvietis ar 6-7 (7:9), 7-5, 6-3 pārspēja kvalifikācijas pirmo numuru francūzi Nikolā Maī.
Kvalifikācijas pārvarēšana un pamatturnīra otrās kārtas sasniegšana Gulbim devusi 70 ATP ranga punktus. Nākamo cīņu latvietis aizvadīs pret čehu Lukāšu Rosolu, pret kuru zaudēja šī gada Vimbldonas čempionātā.
ATP rangā Gulbis pašlaik ieņem 87.vietu, bet Tīms ierindojas 18.pozīcijā.
Gulbis šīs sezonas 25 spēlēs ticis vien pie astoņām uzvarām. Kāda ATP turnīra kvalifikācijā viņš piedalījās pirmoreiz kopš 2013.gada Romas “Masters 1000” turnīra.