Kultūra
Teātris un kino

“Hanzas peronā” sāksies “Pārmija”0

Publicitātes foto

Martā Rīgā ar pirmo epizodi sevi pieteiks jauna formāta skatuves mākslas notikumu sērija “Pārmija”, LA.lv informēja projekta komunikāciju konsultante Katrīna Ķeķe.

“Pārmijas” pirmā epizode kultūras un mākslas telpā “Hanzas Perons” gaidāma 22. martā.

“Reizi mēnesī, svētdienās, apmeklētājiem būs iespēja baudīt divus augstvērtīgus Latvijā un ārvalstīs tapušus skatuves mākslas darbus teātra, mūzikas, mākslas vai dejas žanrā. Tās būs izrādes vai performances, kas līdz šim rādītas vien pāris reižu šauram skatītāju lokam un guvušas sajūsminātas skatītāju un kritiķu atsauksmes,”pauda Katrīna Ķeķe.

“Pārmijas” pirmajā epizodē 22. martā būs skatāma Lauras Dišleres un Madaras Dišleres audiovizuālā kustību izrāde “Intervija ar Frānsisu Bēkonu”, kurai horeogrāfiju veidojušas Liene Grava (laikmetīgā dejā) un Simona Orinska (butō) un mūziku radījis Mārcis Auziņš.

Savukārt “Pārmijas” programmas partneris – Starptautiskais Jaunā teātra festivāls “Homo novus” – piedāvās igauņu pazīstamākā horeogrāfa Marta Kangro dejas izrādi “Pirmspagātne” (Past Perfect). Abas izrādes tiks rādītas divas reizes, dodot iespēju tās noskatīties pēc iespējas lielākam skatītāju skaitam.

Nākamās “Pārmijas” epizodes piedāvās tikšanos ar neatkarīgo teātra trupu “Kvadrifrons”, pianistu Reini Zariņu, horeogrāfiem Krišjāni Santu un Ēriku Ēriksonu un citiem izciliem māksliniekiem.

Īpašs sadarbības partneris šogad būs Starptautiskais Jaunā teātra festivāls “Homo Novus”, kas svin 25 gadu dzimšanas dienu un tam par godu “Pārmija” programmu papildinās ar vairākiem starptautiski novērtētiem darbiem.

Saistītie raksti

Pirmās festivāla epizodes plānotas martā, aprīlī un maijā, pēc tam “Pārmija” ar jaunām epizodēm atgriezīsies rudenī, piedāvājot arī vairākas pirmizrādes.

“Jaunais kultūras notikums būs arī vieta, kur skatītājam satikties ar mākslinieku – epizodes papildinās sarunas ar izrāžu radošo komandu pārstāvjiem. Ar laiku paredzēts piedāvāt jaundarbus, īpašu programmu bērniem, kā arī plānotas izrādes ārpus Rīgas, tā paplašinot skatītāju loku,” pauda K. Ķeķe.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
Tiešraide: koncerts “Laikmeta piezīmes klavierēm”
2 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
VIDEO. LNSO mūziķu muzikāls sveiciens klausītājiem – “Romeo un Džuljeta” neklātienē
2 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
Filma “Dvēseļu putenis” ārvalstu medijos salīdzināta ar lielbudžeta kara drāmu “1917”
2 dienas

Lasītākie

SK
Skaties.lv
Latvijā
Levits: Mediji noteikti pieder pie stratēģiskajām nozarēm. Tāpat kā policija, robežsargi, medicīnas sistēma
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Politika epidēmijas laikā: neskatoties uz partiju ķildām, Kariņš un Levits tic valdības stabilitātei
7 stundas
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Darbu Covid-19 izraisītās krīzes dēļ zaudējuši vairāki tūkstoši cilvēku. Bezdarbniekos arī bijušie RD deputāti
8 stundas
SK
Skaties.lv
Veselam
Raidījums: Reģionālās slimnīcas nav gatavas Covid-19 pandēmijai
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Latvijā modelē Covid-19 attīstības scenārijus. Ko māca pasaules pieredze?
7 stundas