Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Iedzīvotāji vairāk nekā miljons reizes izmantojuši eParaksta rīkus0


Mana Latvija.lv
Mana Latvija.lv
Publicitātes foto,

Šogad iedzīvotāji jau vairāk nekā miljons reizes izmantojuši eParaksta rīkus e-Identitātes apliecināšanai dažādās valsts un privātā sektora e-pakalpojumu vietnēs, informē valsts AS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC).

Miljonā e-Identitātes apliecināšanas reize veikta interneta vietnē “eParaksts.lv, izmantojot eID karti.

Šogad visbiežāk eParaksta rīki izmantoti e-Identitātes apliecināšanai, lietojot valsts vienoto identitātes apliecināšanas moduli “Latvija.lv”, portālu “eParaksts.lv”, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanās sistēmu, Tiesu informācijas sistēmu, apdrošināšanas kompānijas BTA klientu portālu, SIA “Latvijas Mobilais telefons” interneta vietni “LMT.lv”, kā arī portālos “Lursoft.lv”, “Elektrum.lv”, “ePakalpojumi.lv” un “Ergo.lv”.

500 000 no šogad notikušajām e-Identitātes apliecināšanas reizēm veiktas ar mobilo lietotni “eParaksts mobile”, ko šobrīd ieguvuši aptuveni 50 000 iedzīvotāju, bet nedaudz vairāk kā pus miljons – ar eID un eParaksta karti.

Portālā “eParaksts.lv”, kur iedzīvotājiem pieejama dokumentu eParakstīšana un jau parakstītu dokumentu pārbaude, iedzīvotāji visbiežāk identitātes apliecināšanai izmantojuši mobilo lietotni “eParaksts mobile”.

Tai seko internetbanku rīki, kas nepieciešami, lai portālā pieteiktos eParaksts mobile saņemšanai, un eID karte, ar ko var parakstīt dokumentus portālā, kā arī attālināti pieteikties un noslēgt līgumu par mobilās lietotnes eParaksts mobile lietošanu.

“Runājot par eParakstu, tradicionāli to asociējam tieši ar parakstīšanu, tomēr otrā funkcionalitāte – e-Identitātes apliecināšana – mūsdienu digitālajā vidē, e-komercijā un pat vienkāršā komunikācijā, kļūst arvien svarīgāka. Tā nav Latvijai unikāla situācija. Visā Eiropas Savienībā (ES) šobrīd speciālisti strādā, lai ar vienas valsts uzticamajiem rīkiem, būtu pieejami visu ES valstu e-pakalpojumi, kuru saņemšanai nepieciešama augstākā līmeņa e-Identitātes apliecināšana. Arī Latvija pieteikusi eParaksta rīkus akreditācijai augstākajam ES līmenim, tāpēc ir gandarījums, ka Latvijas iedzīvotājiem to lietošana kļūst par ikdienu,” uzsver LVRTC valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis.

LVRTC pērn reģistrēts kā vienīgais valstī kvalificēta paaugstinātas drošības elektroniskās identifikācijas pakalpojuma sniedzējs. Tas nozīmē, ka e-Identitātes apliecināšana ar visiem LVRTC izsniegtajiem e-Identitātes rīkiem – mobilo lietotni eParaksts mobile, eID karti un eParaksta karti, ir pielīdzināma personas identitātes apliecināšanai klātienē, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

Pērn eParaksta rīki e-Identitātes apliecināšanai lietoti nepilnus 800 000 reižu, bet šogad miljons pārsniegts jau oktobra pirmajā pusē.

Kur var apliecināt e-Identitāti ar eParaksts mobile

Iespēja apliecināt e-Identitāti ar eParaksta rīkiem integrēta vairāk nekā 30 dažādos komersantu portālos, kā arī pieejama vairāk nekā 40 valsts portālos, kur integrēts valsts vienotais identitātes apliecināšanas modulis “Latvija.lv” ar tajā esošajām eParaksta e-Identitātes apliecināšanas iespējām.

e-Identitātes apliecināšanas iespēja integrēta portālos “Latvija.lv” un VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā, Latvijas Bankas kredītu reģistrā “manidati.kreg.lv”, portālā “ePakalpojumi.lv” un “rekini.lv”, apdrošināšanas kompāniju “balta.lv”, “bta.lv”, “seesam.lv” un “ergo.lv” klientu apkalpošanas portālos.

‘”Sada iespēja ir arī sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju portālos “gaso.lv”, “elektrum.lv”, AS “Sadales tīkls” portālā “e-st.lv”, trīs AS “Latvijas Gāze” interneta vietnēs – “mans.lg.lv”, “e-pakalpojumi.dabasgaze.lv” un “ligumi.lg.lv”, SIA “Latvijas Mobilais telefons” klientu portālā “lmt.lv”, “Autortiesību un komunicēšanas konsultācijas aģentūra/Latvijas autoru apvienība” interneta vietnē “akka-laa.lv”, “lursoft.lv”, portālos “Manabalss.lv” un “parvaipret.lv”, “Pirmais slēgtais pensiju fonds” un “Creditreform” klientu portālos, kā arī namu apsaimniekotāju Jelgavas nekustamā īpašuma pārvaldes portālā “jnip.lv”, “Ogres namsaimnieks” portālā “e.ogresnamsaimnieks.lv”, AS “Lāču nami” un “Ordo Property” e-pakalpojumu vietnēs “e-pakalpojumi.lacunami.lv” un “kabinets.ordoproperty.lv”, kā arī citviet.

Risinājums pieejams bez maksas

Saistītie raksti

Iedzīvotājiem, neatkarīgi no tā, vai eParaksts mobile tiek izmantots privātu vai darba darījumu veikšanai, tā lietošana ir bez maksas.

Tāpat valsts pārvaldes iestādēm, kā arī komersantiem bez maksas tiek piedāvāts e-Identitātes apliecināšanas rīku integrācijas risinājums, kas nodrošina, ka portālu un interneta vietņu lietotāji var apliecināt savu e-Identitāti ar jebkuru eParaksta rīku.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Raivis Šveicars
Ekonomika
Jau pavisam tuvā nākotnē – lidojoši taksometri, kas trauksies ar 300 km/h 1
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
Kariņš skaidro, kā varētu uzlabot dzīves kvalitāti, nepaaugstinot nodokļus 9
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
“airBaltic” atsāk lidojumus no Rīgas uz Londonu
1 diena

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Kopā ar Covid-19 slimnieku autobusā kopā braukuši 109 pasažieri
1 stunda
ML
Māra Libeka
Veselam
Par ko saņem pamatalgu? Nezina… Stradiņa slimnīcā pārbaudīs, vai jaunais atalgojuma modelis ir dzīvotspējīgs
4 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Pārsteidzošs čekas dokumentu atradums. Atrastie materiāli atklāj informāciju par pēckara laika nacionālo partizānu kustību 2
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Konkursā uz Valsts policijas priekšnieka amatu pieteikušies vienīgie ģenerāļi policijā 1
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Izveseļojušies 88% sasirgušo; viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums
2 stundas