Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Evija Trifanova/LETA

Iepriekšējā balsošanā Varakļānu novadā nobalsojusi ceturtdaļa balsstiesīgo 3

Iepriekšējā balsošanā pirms rīt gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām Varakļānu novadā nobalsojusi ceturtdaļa balsstiesīgo, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) publiskotā informācija.

Reklāma
Reklāma
13 pazīmes, kas liecina – tavs partneris ir “toksisks” un zog tavu laimi 2
Krimināls
Jūrmalā pazudusi māte ar mazuli. Policija lūdz palīdzību 1
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām” 263
Lasīt citas ziņas

Trīs iepriekšējās balsošanas dienās abos novados savu izvēli izdarījuši 2964 jeb 10,78% vēlētāju. Tas ir mazāk nekā jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās, kad iepriekšējā balsošanā piedalījās 12,31% balsstiesīgo.

Vienlaikus Varakļānu novadā vēlētāju aktivitāte ir ievērojami augstāka. Tur pie vēlēšanu urnām devās 25,83% no balsstiesīgajiem jeb 657 iedzīvotāji.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt Rēzeknes novadā vēlētāju aktivitāte bija 9,25%. Trīs iepriekšējās balsošanas dienās novadā vēlēt bija devušies 2307 iedzīvotāji.

Kā aģentūru LETA informēja CVK, sestdienas vēlēšanām vēlētāju sarakstos kopumā ir reģistrēti 27 490 balsstiesīgi pilsoņi, no tiem 2544 vēlētāju reģistrēti Varakļānu novadā, bet 24 946 vēlētāju – Rēzeknes novadā.

Vēlēšanas abos šajos novados notiek trīs mēnešus vēlāk nekā citās pašvaldībās, jo novadu aprises ietekmēja Satversmes tiesas lēmums, kas liedza Varakļānus pievienot Rēzeknes novadam.

Varakļānu novada domes vēlēšanām iesniegti četri kandidātu saraksti, kuros uz iekļūšanu domē kopumā pretendē 64 kandidāti. Savukārt Rēzeknes novada domes vēlēšanām – astoņi kandidātu saraksti ar 162 deputātu kandidātiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.