Bijušais Alojas novada priekšsēdis Valdis Bārda, kurš nav ievēlēts jaunā Limbažu novada domē, par vēlēšanu rezultātu nav pārsteigts, bet vēl nezina, ko tālāk darīs.
Bijušais Alojas novada priekšsēdis Valdis Bārda, kurš nav ievēlēts jaunā Limbažu novada domē, par vēlēšanu rezultātu nav pārsteigts, bet vēl nezina, ko tālāk darīs.
Foto: Ieva Makare/LETA

Daļai vietvalžu nepaveicās. Vairāki bijušie pašvaldību vadītāji vadīs vietējās pārvaldes. Ko citi? 1

Ināra Egle, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Vairāk nekā desmit bijušie pašvaldību vadītāji, kas startēja vietējās vēlēšanās, domē nav ievēlēti. Lielākā daļa no viņiem vēl ir jauna darba meklējumos, bet diviem no bijušajiem mēriem jau ir uzticēti vietējās pārvaldes pārvaldnieka pienākumi – tā ir bijusī Baltinavas novada vadītāja Sarmīte Tabore (LZS) un bijušais Ropažu novada priekšsēdis Zigurds Blaus (“Latvijas attīstībai”).

LE
LETA
Ziņas
Slimnīca atklāj, ar kurām vakcīnām potējušies Covid-19 pacienti, kas ir nonākuši stacionārā 142
17 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Pret stulbo arī paši dievi cīnās veltīgi!” Šadurskis uzskata, ka skolotāju atklātajai vēstulei vieta miskastē 308
18 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Deputāts atklāj, vai pēc 15. novembra vakcinētie iedzīvotāji varēs atgriezties normālā dzīvē 148
1 diena
Lasīt citas ziņas

Vēl vairāku pārvalžu vadībā ir mēri, kuri vēlēšanās nekandidēja. Piemēram, jaunajā Valmieras novadā agrāko novadu teritorijas pārvalda bijušais Naukšēnu novada priekšsēdis Jānis Zuments, Strenču novada vadītājs Jānis Pētersons un Beverīnas novada mērs Jānis Fūrmanis.

Vēlēšanās nekandidēja 15 pašvaldību vadītāji, starp kuriem bija arī kādreizējais Varakļānu novada priekšsēdis Māris Justs, kurš nestartēja uz Rēzeknes novada domi, bet tagad Varakļānu novada vēlēšanās viņš ir pieteikts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vēl tikpat ir vietvalžu, kuri bija gatavi turpināt darbu jaunajā domē, bet nav ievēlēti. Vairākums no viņiem pārstāv nelielos novadus, kas iedzīvotāju skaita ziņā nevarēja konkurēt ar administratīvā centra pašvaldībām, bet iekšējā konkurence starp pilsētām un laukiem notika arī viena saraksta ietvaros.

Daudzviet no mazākām pašvaldībām domēs ir iekļuvuši tie deputāti, kas startēja no partijām, kuras ieguvušas lielāku vietu skaitu.

Daļa vēl meklē darbu

Bijušais Alojas novada priekšsēdis Valdis Bārda kandidēja no Latvijas Zemnieku savienības, kas ieguva četras vietas Limbažu novada vēlēšanās. Saraksta līderis bija toreizējais Limbažu novada mērs Didzis Zemmers, un visi ievēlētie ir no Limbažiem.

V. Bārda vēl nezina, ko darīs turpmāk. Vēlēšanu iznākums viņam nav pārsteigums, jo par Alojas novada vēlētāju balsīm cīnījās vairāki spēcīgi vietējie politiķi, kuru vidū bija arī tagadējais novada priekšsēža vietnieks Jānis Bakmanis (“Vidzemes partija”) – viņš ir no Staiceles, ar kuru Alojai ir diezgan sena attiecību vēsture, kas bijis jūtams arī vēlēšanu cīņās.

V. Bārda “Latvijas Avīzei” pastāstīja, ka no Alojas jaunajā domē ir divi deputāti, tikpat – arī no Salacgrīvas, lai gan Salacgrīvas priekšsēža un tagad jau Limbažu novada vadītāja Dagņa Strauberga (LRA) saraksts vēlēšanās vinnēja.

Tas, cik lielā mērā šo neievēlēto mēru teritoriju iedzīvotāju intereses tiks ņemtas vērā, noteiks pie varas esošo politisko spēku griba, atzina vairāki bijušie pašvaldību vadītāji. Neziņā par agrākā Salas novada nākotni ir arī bijusī tā priekšsēdētāja Irēna Sproģe (LZP).

Viņa gan ir pensijā un citu darbu neplāno meklēt, jo tāpat pietiekot darāmā. Taču no Salas novada jaunajā domē neviens neesot ievēlēts, ja neskaita bijušo Jēkabpils mēru Leonīdu Salceviču (Jēkabpils reģionālā partija), kurš te dzīvo, bet viņš iepriekš kā Salas interešu aizstāvis nav sevi parādījis.

Bažīgs par Inčukalna novada attīstību ir arī Aivars Naļivaiko (LZS), kurš savu neievēlēšanu Siguldas novada domē uzskata par saprotamu, jo Inčukalns, no kura vēl tika nodalīti Vangaži, ar saviem aptuveni 3000 iedzīvotājiem nevarēja konkurēt ar Siguldas novadu, kur ir četras reizes vairāk iedzīvotāju.

Arī no LZS abi ievēlētie deputāti ir siguldieši.

“Esmu darba meklējumos. Mani neviens nav uzrunājis,” atzina A. Naļivaiko. Viņš pašvaldībā dažādos amatos ir strādājis no 1997. gada, bet novadu vadīja astoņus gadus.

Bijušajai Lielvārdes novada priekšsēdētājai Santai Ločmelei (“Kustība Par”), kura neiekļuva Ogres novada domē, ir nojausma, ko varētu darīt turpmāk, bet pagaidām viņa šos plānus nevēlējās komentēt.

Savukārt kādreizējais Aglonas novada vadītājs Juris Butēvics, kurš dzīvo pagastā, kas tika pievienots Krāslavas novadam (Aglonas novadu iekļāva Preiļu novadā), uz Krāslavas novada domi startēja no pašvaldībā valdošās Latvijas Zemnieku savienības, kas ieguva astoņas vietas, bet J. Butevics palika pirmais aiz svītras.

Viņš pagaidām atpūšoties, bet, ja domē mainīsies deputātu sastāvs, kā tas ir gadījumos, ja deputāta mandātu nevar savienot ar citu darbu, tad bijušais Aglonas novada priekšsēdis mandātu pieņemtu. Viņš vienīgais no aptaujātajiem atzina, ka ir bezdarbnieks.

Viņa neievēlēšanas stāsts ir līdzīgs citiem – šajās pašvaldību vēlēšanās notikusi ne tik daudz kandidātu vērtēšana pēc profesionālās piemērotības darbam, bet gan citu novadu vai ciemu kandidātu svītrošana, lai ievēlētu savējos.

Ja nav deputāta, jāaktivizē iedzīvotāji

Bijušais Mērsraga novada priekšsēdis Roberts Šiliņš (NA) arī pārstāv agrāko novadu ar nelielu vēlētāju skaitu. Nacionālā apvienība ir Talsu novadā valdošā, kas jau ir zināms garants tam, ka netiks aizmirsta teritorija, par kuras interesēm iestājas R. Šiliņš.

Arī no Mērsraga jaunajā domē nav neviena deputāta. Taču, viņaprāt, visu nosaka tas, cik aktīvi būs paši pievienoto novadu iedzīvotāji, kā viņi spēs jaunajai domei pierādīt savas vajadzības. R. Šiliņam ir darbs – viņš ir Engures ezera dabas parka fonda vadītājs un Mērsraga ostas valdes priekšsēdētājs.

Jaunajā Ropažu novada domē nav ievēlēts arī bijušais pašvaldības vadītājs Zigurds Blaus, kurš pirms vēlēšanām no LZS pārgāja uz “Latvijas attīstībai”, kas jaunajā novadā ir valdošā. Z. Blaus vadīs Ropažu vietējo pārvaldi.

Dienvidkurzemes novada priekšsēdis Aivars Priedols (LZS) “Latvijas Avīzei” teica, ka plāno piedāvāt pārvaldes vadītājas amatu bijušajai Priekules novada priekšsēdei Vijai Jablonskai (NA), uzsverot viņas lielo pieredzi.

Jau rakstīts, ka pārvaldes vadītāja amatu nevar savienot ar darbu domē, tāpēc vairāk nekā desmit ievēlētie deputāti ir mandātus nolikuši.

Arī Balvu novada dome Baltinavas pagasta pārvaldes pagaidu vadītājas pienākumus ir uzticējusi bijušajai novada priekšsēdei Sarmītei Taborei (LZS), kura ir no savulaik vismazākā novada. Taču viņai ir cerība, ka Baltinava netiks aizmirsta, jo neesot pamata neuzticēties partiju solījumiem, taču to varēšot vērtēt aptuveni pēc gada.

Viens no rādītājiem būšot teritorijā ieguldīto investīciju apjoms, kas līdz šim dažādiem projektiem bija ap 350 000 eiro gadā. Ja šis līmenis saglabāsies, tad par Baltinavas attīstību nebūtu jāraizējas.

“Sāpīgi būs tad, ja notiks centralizācija. Ja no agrākajiem mazajiem novadiem aizies arī darbinieki, tas atsauksies arī uz veikalu, pastu un citām iestādēm, un tad gan teritorija paliks vēl tukšāka,” atzina S. Tabore.

SAISTĪTIE RAKSTI

No bijušajiem pašvaldību vadītājiem, kas kandidēja vēlēšanās, domē vēl nav ievēlēta Kristīne Ozola (“Progresīvie”), kura pildīja Jēkabpils domes priekšsēdētāja pienākumus pēc Aivara Krapa (“Latvijas attīstībai”) atkāpšanās, kura vietā jaunu mēru neievēlēja. Viņas pārstāvētā partija domē neiekļuva.

Nav ievēlēts arī bijušais Baldones novada priekšsēdis Raimonds Audzers (“Jaunā Vienotība”), bijušais Burtnieku novada priekšsēdis Edvīns Straume (LZS), bijušais Durbes novada priekšsēdis Ojārs Petrēvics (LZS), bijušais Krustpils novada vadītājs Kārlis Pabērzs (“JV”). Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapā pieejamā informācija liecina, ka vairāki kādreizējie mēri ir palikuši pirmie aiz svītras – J. Butēvics, S. Ločmele, E. Straume. A. Naļivaiko un R. Šiliņš. Taču daži – piemēram, R. Audzers, O. Petrēvics, Z. Blaus – ir noslīdējuši no augstas vietas sarakstā uz daudz zemāku vietu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ziņas
Slimnīca atklāj, ar kurām vakcīnām potējušies Covid-19 pacienti, kas ir nonākuši stacionārā 142
17 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Pret stulbo arī paši dievi cīnās veltīgi!” Šadurskis uzskata, ka skolotāju atklātajai vēstulei vieta miskastē 308
18 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Deputāts atklāj, vai pēc 15. novembra vakcinētie iedzīvotāji varēs atgriezties normālā dzīvē 148
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
“Šis cilvēks ir ļauns un, iespējams, mentāli slims”: deputāts Artuss Kaimiņš brīdina par Gobzemu 87
17 stundas
LE
LETA
Ziņas
Kariņš: Latvijai nav lielas izvēles, kā tikai vakcinētajiem atcelt “lokdaunu” paredzētajā datumā 124
13 stundas
Lasīt citas ziņas
LE
LETA
Ziņas
Pavļuts mediķu mobilizācijas rīkojumu valdībā tomēr šonedēļ nevirzīs 43
9 stundas
LE
LETA
Ziņas
Kariņš: Saspīlējums starp veselības nozari un ministru ir kritisks 42
9 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Bondars: Pavļutam pašam jālemj, vai turpināt darbu 26
7 stundas
LA
LA
Ziņas
FOTO. Tukši spokainās Rīgas ielas. Kā galvaspilsēta izskatās komandantstundā 14
5 stundas
LA
LA
Ziņas
FOTO. Tukši spokainās Rīgas ielas. Kā galvaspilsēta izskatās komandantstundā 14
22:37
LE
LETA
Ziņas
Valsts prezidents: Vainīgo meklēšana Covid-19 krīzē ir drošs veids, kā šo krīzi padziļināt 13
22:06
LA
LA.LV
Ziņas
Bondars: Pavļutam pašam jālemj, vai turpināt darbu 26
21:30
AL
Anda Līce
Ziņas
Anda Līce: Dodas pie veterinār­ārstiem pēc attārpošanas zālēm kā Covid-19 apturēšanas līdzekļa – kas notiek cilvēku galvās? 1
7 stundas
DB
Dace Bumbiere
Stāsti
Iespējams, ūdens nemaz neeksistē! Respektablu zinātnieku paziņojums raisa jautājumu “jūru” 21
9 stundas
LE
LETA
Ziņas
Jelgavā iereibis vīrietis komandantstundas laikā bēg no policijas un tiek pie 100 eiro soda 20
10 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
Gadiem ilgā kapeņu senlietu sāga: vai skitu zeltu atdos Ukrainai vai Krievijai? 17
9 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
Opozīcijas aktīvista Osmana Kavala skandāls: Turcijas prezidents cenšas cīnīties par taisnību vai tikai atgūt popularitāti? 1
8 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Tirgotāju asociācija: Valdība mūs soda, ka pie mums strādā nevakcinēti cilvēki 56
12 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Šobrīd daudzi draugi vairs nav draugi.” Vārpiņš par pandēmijas ieguvumiem un zaudējumiem 87
15 stundas
LE
LETA
Ziņas
Slimnīca atklāj, ar kurām vakcīnām potējušies Covid-19 pacienti, kas ir nonākuši stacionārā 142
17 stundas
LE
LETA
Ziņas
Kariņš: Latvijai nav lielas izvēles, kā tikai vakcinētajiem atcelt “lokdaunu” paredzētajā datumā 124
13 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Morozovs: Ir jāapvienojas un jāaizmirst par etniskiem jautājumiem. Slimība nevienu nešķiro pēc valodas 66
14 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
“Šis cilvēks ir ļauns un, iespējams, mentāli slims”: deputāts Artuss Kaimiņš brīdina par Gobzemu 87
17 stundas
LE
LETA
Ziņas
“”Politiskie kari” slimnīcu pārslodzes apstākļos nav nepieciešami,” Skride uzskata, ka Pavļutam jāturpina strādāt 28
11 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Pret stulbo arī paši dievi cīnās veltīgi!” Šadurskis uzskata, ka skolotāju atklātajai vēstulei vieta miskastē 308
18 stundas
LE
LETA
Ziņas
Mājās atrasti valsts noslēpumu saturoši materiāli: bijušo SAB darbinieku Sparānu un viņa sievu apsūdz par spiegošanu 11
14 stundas
Raivis Šveicars
Ziņas
Ar dažādām krāpnieku shēmām saskārusies virkne Latvijas slavenību. Finansiāli tiek apkrāpti tie, kas viltus reklāmām uzķeras 12
18 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Kadri no Rīgas 1. slimnīcas Covid-19 nodaļas 32
17 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Jaunā paaudze aug stulba.” Zaržeckis skaidro, kāpēc aizslēgt skolas ir liela kļūda 68
23 stundas
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ziņas
Jauns spēlētājs fiktīvās deklarēšanās spēlītei. Nākamgad augs nodoklis 40
23 stundas
Inita Šteinberga
Praktiski
Dārznieces padoms: kā “pārziemināt” garšaugus
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
No hercogienes par ASV prezidenti: Megana Mārkla turpina strādāt pie saviem ambiciozajiem plāniem 20
16 stundas
IB
Indulis Burka
Praktiski
Tuvojas ziema! Kā sagatavot guļbaļķu ēku, lai tur būtu sausi un silti?
14 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Estrādes mūzikas zvaigzne Žoržs Siksna ar sievu iepazinies, kad viņai bija 16 gadi 16
17 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Ralfs Nemiro: Enerģētikā jebkurš lēmums ietekmē mūsu nākotni turpmākos 15 gadus 12
19 stundas
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Koronavīruss premjerus pārvērš sālsstabos, ministrus paralizē – tie zaudē spējas rīkoties. Egila Līcīša feļetons 7
20 stundas