Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Pixabay.com

Igaunijā būs valsts kibernoziedzības prokurors 0

Igaunijas Valsts prokuratūra izsludinājusi konkursu uz valsts kiberprokurora amatu, aicinot pieteikties pretendentus, kas labi orientējas gan tieslietās, gan informācijas tehnoloģiju jomā.

Reklāma
Reklāma

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas
Valsts prokuratūra meklē cilvēku ar juridisko izglītību, kas vienlaikus spētu gan nodarboties ar tiesvedību kibernoziegumu jomā,

gan vadīt citus prokurorus šādas ievirzes lietās,” ziņu aģentūrai BNS pastāstījis Valsts prokuratūras preses sekretārs Kārels Kallass.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Viens no Valsts prokuratūras mērķiem ir gādāt, lai krimināltiesvedība kļūtu ātrāka, inovatīvāka un gudrāka un vienlaikus vairāk orientētos uz cilvēkiem. Jo vienkāršāka un digitalizētāka būs tiesvedība, jo ātrāka un labāka tā kļūs cilvēkiem, kuriem nākas ar to saskarties,” viņš skaidrojis. “Mēs meklējam darbinieku, kuri palīdzētu mums piepildīt šo sapni.”

Kā norādīts konkursa sludinājumā, galvenie valsts kiberprokurora uzdevumi būs modernizēt kriminālprocesu, ieviešot tehniskos risinājumus, attīstīt prokuratūras digitālos kanālus un sniegt konsultācijas par norisēm kiberpasaulē.

“Faktiski mēs meklējam cilvēku, kas būtu jurists un vienlaikus orientētos IT pasaulē. Kā mērķgrupu uzlūkojam, piemēram, cilvēkus, kas Tartu universitātē specializējušies IT tiesību jomā,” norādījis Kallass.

Pretendentiem nepieciešams maģistra grāds vai tam atbilstoša kvalifikācija tieslietu jomā un vismaz divu gadu darba pieredze amatā, kurā vajadzīga augsta juridiskā kvalifikācija. Vēlamas zināšanas IT jomā vai attiecīga papildizglītība.

Valsts kiberprokurora alga pirms nodokļu nomaksas būs vismaz 3800 eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.