Publicitātes foto

IKEA atpirks lietotas mēbeles, kuras joprojām ir labā stāvoklī 4

IKEA atpirks lietotas mēbeles, kuras joprojām ir labā stāvoklī, dodot tām iespēju atrast jaunas mājas, portālu LA.LV informēja uzņēmums.

Reklāma
Reklāma
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka 20
Dārgāk nekā Šveicē, Vācijā vai Dānijā. Vietnē, kas analizē dzīves dārdzību, norādīts, ka Latvijā komunālie pakalpojumi ir otrie dārgākie pasaulē
Kokteilis
“Tā ir visprastākā lielummānija un cinisms!” Grupas “Līvi” dibinātājs beidzot skaļi paudis savu viedokli par grupas pašreizējām darbībām
Lasīt citas ziņas

Uzņēmums aicina no 3. līdz 30. jūnijam pārdot IKEA mēbeles, kas pircējiem vairs nav vajadzīgas, lai dotu tām otro dzīvi.

Atpirktās lietotās mēbeles tiks pārdotas IKEA, kur tās varēs iegādāties kāds, kam tās būtu noderīgas. Šī iniciatīva ir viens no veidiem, kā tiecamies sekmēt ilgtspējīgāku dzīvi mājās.
CITI ŠOBRĪD LASA

“IKEA Latvija” vadītājs Pēteris Grīnbergs skaidro, ka šī iniciatīva ir viens no veidiem, kā IKEA ar vienkāršiem un pieejamiem risinājumiem palīdz ikdienā izdarīt ilgtspējīgākas izvēles. IKEA uzsver, ka vides jautājumi ir gan uzņēmumu, gan iedzīvotāju rokās.

“IKEA ir apņēmies atstāt pozitīvu ietekmi uz cilvēkiem un planētu, un mūsu mērķis radīt labāku ikdienas dzīvi, vienlaikus saudzējot planētu.

Pērnā gada nogalē mēs īstenojām pirmo mēbeļu atpirkšanas eksperimentu, lai saprastu, vai Latvijas iedzīvotājiem šāds pakalpojums ir aktuāls.

Eksperiments bija ļoti veiksmīgs – 3 nedēļu laikā saņēmām apmēram 300 pieteikumu, un atpirktās mēbeles uzreiz atrada jaunus saimniekus. Turklāt mēs bijām viena no pirmajām valstīm pasaulē, kas īstenoja atpirkšanu,” stāsta Grīnbergs.

“IKEA Latvija” vadītājs uzsver, ka visas IKEA preces ir izgatavotas atbilstoši demokrātiskā dizaina principiem, un preču ilgtspēja ir viena no piecām prioritātēm; pārējās četras ir forma, funkcionalitāte, kvalitāte un zema cena.

“IKEA apņemšanās preču ražošanā ievērot aprites ekonomikas principus iet roku rokā ar atkritumu pārvēršanu par izejmateriālu.

Vairumam IKEA preču ir izmantoti atjaunojami resursi, un IKEA plāno līdz 2030. gadam panākt, lai visas preces būtu izgatavotas no atjaunojamiem resursiem vai pārstrādājamiem materiāliem un lai jau ražošanas posmā tiktu domāts par iespēju izmantot nokalpojušās preces citam nolūkam, salabot, lietot atkārtoti, pārdot vai pārstrādāt.”

IKEA pārstāvis arī atgādina, ka jau kopš veikala atvēršanas pircēji jaunām IKEA mēbelēm, kas nepiestāv vai neder viņu mājās, var izmantot atpakaļatdošanas pakalpojumu.

Reklāma
Reklāma

Veikalā pircējiem ir pieejamas mēbeļu rezerves daļas, lai mēbeles kalpotu ilgāk, lai būtu retāk jāpērk jaunas mēbeles un lai pēc iespējas saudzētu planētas resursus.

Turklāt ir iespējams arī uzlabot esošo mēbeļu izskatu, samainot nolietotās daļas vai nomainot pārvalku vai mēbeļu fasādes.

IKEA mēbeļu atpirkšanā mēbeles var atdot atpakaļ apmaiņā pret IKEA dāvanu karti, ko gada laikā varēs izmantot, lai iegādātos kādu sev noderīgāku lietu.

Atkarībā no tā, kādā stāvoklī būs atpērkamā mēbele, varēs saņemt dāvanu karti līdz pat 40 % vērtībā no preces sākotnējās cenas.

Tie, kas meklē jaunas mājas savām mēbelēm, ar kampaņas noteikumiem var iepazīties www.IKEA.lv. Lai piedalītos kampaņā, e-pastā ir jāatsūta mēbeles fotogrāfijas, pēc kurām IKEA darbinieki novērtēs preces atbilstību kampaņas noteikumiem un piedāvās provizorisko atlīdzības summu.

Drošības apsvērumu dēļ atpirkšanai netiek izskatītas mīkstās mēbeles, un var pieteikt tikai tās IKEA mēbeles, kas iegādātas IKEA kopš Latvijas veikala atvēršanas brīža.

Projektā apstiprinātā mēbele samontētā veidā ir jāatved uz IKEA veikalu, kur tās tiks speciāli marķētas un sagatavotas pārdošanai nocenoto preču nodaļā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.