Tomass Hendriks Ilvess
Tomass Hendriks Ilvess
Foto – LETA

Ilvess: Baltijas valstīm visvairāk jāsatraucas par ES sabrukumu 4

Pievieno LA.LV

Baltijas valstīm vairāk vajadzētu satraukties par Eiropas Savienības sabrukumu nekā par transatlantiskajām attiecībām, intervijā žurnālam “Ir” saka Igaunijas eksprezidents Tomass Hendriks Ilvess.

Ja tavs auto nav šajā sarakstā, tu par degvielu pārmaksā katru dienu! Visekonomiskāko automašīnu tops
Kokteilis
Ja esi dzimis 1., 19. vai 28. datumā, tad tev piemīt tiešām spēcīga rakstura iezīmes
Kokteilis
Sievietēm, kurām piemīt kāda no šīm 10 īpašībām, bieži ir lemts palikt vienām
Lasīt citas ziņas

Pēc Ilvesa domām NATO ir ASV svarīgākās līgumattiecības ar Eiropu un tās ir labi darbojušās, bet viņš uzdod jautājumu, kas notiks, ja [4. decembrī Itālijas premjerministrs Mateo] Renci zaudē referendumā un atkāpjas no amata, jo galvenais opozicionārs Bepe Griljo grib referendumu par Eiropas Savienību.

“Kas notiek, ja Marina Lepēna kļūst par Francijas prezidenti? Viņa arī grib rīkot referendumu par izstāšanos no ES. Kas tad notiks? Paliks kaut kāda Ziemeļu federācija? Dziļākie jautājumi par fiskālo atbildību nav atrisināti, tie nepazudīs, un neticu, ka Vācija šajos jautājumos piekāpsies. Ir jādomā par neiedomājamo,” sacīja Ilvess.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt uz jautājumu par sliktāko scenāriju, proti, vai tādā gadījumā varētu turpināt pastāvēt mazāka ES un vai tajā vietas būtu Baltijas valstīm, Ilvess atbild, ka nezin vai tāda varētu saglabāties.

“Vai mums tur būtu jābūt? Mums nebūtu izvēles. Nu, būtu izvēle, ja mēs vēlētos kļūt par Moldovu,” piebilda Ilvess.

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.