Tieslietu ministre: Skolotājus var sodīt, ja tie nerunā latviski. Tā ir vienīgā valoda, kas ir jālieto 99

“Šobrīd valsts valodas centrs īpaši iesaistās Latgales skolu pārbaudē, jo, pārejot uz vienotu izglītības sistēmu, ir bijuši ziņojumi, ka ir skolotāji, kuri valsts valodu nelieto,” TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” skaidro tieslietu ministre (JV) Inese Lībiņa-Egnere.

Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
Būs grūti sadzīvot ar šīm bēdīgajām sekām! Aidis Tomsons paredz mums drūmu nākotni Latvijā
Kokteilis
“Puse industrijas zina, ka “laiž pa kreisi”!” Eilands atmasko slavenības, kas liekuļo Instagram
Lasīt citas ziņas

Ministre atgādina, ka Latvijā valsts valoda ir latviešu valoda un saziņā ar valsts iestādēm latviešu valoda ir vienīgā valoda, kas ir jālieto. Tas ir likumā nostiprināts un “tas ir mūsu katra pienākums, tai skaitā, saziņā ar medijiem lietot tikai valsts valodu”.

“Daļa no Valsts valodas centra resursiem ir novirzīti šīm pārbaudēm, lai tik tiešām bērniem Latgalē tiktu nodrošināts, lai skolotāji pienācīgā līmenī sazinātos valsts valodā. Arī visos citos gadījumos, ja ir pārkāpumi, lūdzam informēt, jo Valsts valodas centrs ir tā iestāde, kura var pārbaudīt konkrēto lietu un arī sodīt,” uzsver tieslietu ministre (JV) Inese Lībiņa-Egnere.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.