Tieslietu ministre: Skolotājus var sodīt, ja tie nerunā latviski. Tā ir vienīgā valoda, kas ir jālieto 99

“Šobrīd valsts valodas centrs īpaši iesaistās Latgales skolu pārbaudē, jo, pārejot uz vienotu izglītības sistēmu, ir bijuši ziņojumi, ka ir skolotāji, kuri valsts valodu nelieto,” TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” skaidro tieslietu ministre (JV) Inese Lībiņa-Egnere.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Ministre atgādina, ka Latvijā valsts valoda ir latviešu valoda un saziņā ar valsts iestādēm latviešu valoda ir vienīgā valoda, kas ir jālieto. Tas ir likumā nostiprināts un “tas ir mūsu katra pienākums, tai skaitā, saziņā ar medijiem lietot tikai valsts valodu”.

“Daļa no Valsts valodas centra resursiem ir novirzīti šīm pārbaudēm, lai tik tiešām bērniem Latgalē tiktu nodrošināts, lai skolotāji pienācīgā līmenī sazinātos valsts valodā. Arī visos citos gadījumos, ja ir pārkāpumi, lūdzam informēt, jo Valsts valodas centrs ir tā iestāde, kura var pārbaudīt konkrēto lietu un arī sodīt,” uzsver tieslietu ministre (JV) Inese Lībiņa-Egnere.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.