“Neviens nav gatavs pateikt to, ka būtībā atbildība jāuzņemas ēdināšanas uzņēmumiem.” Valsts valodas centra direktors par kurjeriem, kas neprot latviešu valodu 96

Ēdienu kurjeru valsts valodas zināšanas – diemžēl bieži vien tās ir niecīgas vai vispār neesošas. Cik viegli vai grūti ir sodīt šos kurjerus un ēdiena piegādātāju kompānijas? TV24 raidījumā “Uz līnijas” situāciju skaidro Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Atklāts, kas notiek ar cilvēku nedēļu pirms nāves 64
Veselam
Jā, viņi to redz! 8 lietas, par kurām tavs zobārsts zina, ka tu melo 6
Kokteilis
FOTO. 5 latviešu sievietes, kas varētu kļūt par pasaules skaistumkaralienēm 55
Lasīt citas ziņas

“Sāksim ar to, ka šeit ir jānošķir kompānija un piegādātājs. Šis diemžēl ir tas būtiskais likuma robs. Proti, šis kurjers skaitās pakalpojuma sniedzējs šai kompānijai. Tātad viņš ar šīs lietotnes starpniecību uzzina, ka uz kaut kurieni ir jāved ēdiens, bet viņš skaitās kā individuāls pakalpojuma sniedzējs, kurš pats vērtē savas valodas zināšanas,” situāciju skaidro Baltiņš.

“Šeit ir šī sprauga radusies, ko diemžēl vēl pagaidām likumdevējs nav būtiski atrisinājis, kā šajā gadījumā veidot atbildību. Teiksim, ja tas ir ēdināšanas uzņēmums, tad mēs varam pateikt, ka viņš tur strādā un mēs varam viņu sodīt noteiktās situācijās, bet ar šiem kurjeriem tikt galā ir diezgan problemātiski. Mums nav instrumentu, kā viņus saukt pie atbildības,” viņš turpina.

CITI ŠOBRĪD LASA

Valsts valodas centra direktors norāda, ka ir mēģināts vērsties pie likumdevējiem, bet tas nav bijis vienkārši uzbūvētās sistēmas dēļ: “Proti, neviens nav gatavs pateikt to, ka būtībā atbildība būtu jāuzņemas šim “Boltam”, piemēram, nevis jānoveļ šī atbildība no sevis.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.