Ekonomika
Bizness

Liepājas naktsmītnēs palielinājies ārvalstu tūristu skaits0


Ziemeļu forti Liepājā.
Ziemeļu forti Liepājā.
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Liepājas naktsmītnēs pērn par 16% pieaudzis ārvalstu tūristu skaits, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Viņa norāda, ka Liepāja kā tūrisma galamērķis kļūst arvien populārāka un pērn palielinājies pilsētas viesu skaits.

Naktsmītnēs par 16% pieaudzis ārvalstu tūristu skaits, tostarp kopējais nakšņotāju skaits palielinājies par 6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

“Apkopotā oficiālā statistika par aizvadīto tūrisma sezonu parāda, ka Liepāja sasniegusi unikālu robežšķirtni – vairāk nekā 100 000 tūristu. Jauno laiku vēsturē tas ir nebijis apjoms, nopietni iezīmējot Liepāju ne tikai kā ārzemniekiem populārāko Latvijas galamērķi tūlīt aiz Rīgas un Jūrmalas, bet arī saistošu, interesantu un aizraujošu vietu Latvijas ceļotājiem,” saka Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks stratēģiskās plānošanas jautājumos Uldis Sesks (“Liepājas partija”).

Viņš uzskata, ka lielā mērā tas ir izdevies, pateicoties lidostas darbībai un regulārajiem tiešajiem lidojumiem uz Rīgu un tālāk visu Eiropu, autoceļu kvalitātei, kas pēdējo gadu laikā būtiski uzlabojusies, un pilsētas sasniedzamību, kas kļuvusi pieejamāka.

“Taču tāpat tūrisma nozares izaugsmē nevar nenovērtēt bagātīgas sporta un kultūras dzīves nozīmīgumu Liepājā, mūsu dabas resursus, unikālo vēsturisko mantojumu un, protams, pilsētas viesmīlības nozares uzņēmēju kopīgo darbu, lai parādītu Liepāju viesmīlīgu un aizraujošu atpūtas vietu,” piebilst Sesks.

Pagājušajā gadā Liepājas naktsmītnēs nakšņojuši 105 325 viesi, kas ir par 6% vairāk nekā 2018.gadā, savukārt pavadīto nakšu skaits ir pieaudzis par 10% jeb 16 452 naktīm, sasniedzot 173 033 naktis. Liepājā nakšņojuši 39 289 ārvalstu viesi, kas par 16% vairāk nekā iepriekšējā periodā, arī pavadīto nakšu skaits palielinājies.

No visiem tūristiem visbiežāk vēju pilsētā naktis pavadījuši Latvijas tūristi, pērn Liepājā nakšņojuši 66 036 vietējie ceļotāji.

Vispopulārākā Liepāja ir vasaras mēnešos, īpaši jūlijā, kad naktsmītnēs palikuši 14% no visiem gada laikā iebraukušajiem cilvēkiem jeb 14 800, savukārt vislielākais naktsmītņu gultasvietu noslogojums bijis augustā – 68%, kad tūristi arī ilgāku laiku pavadījuši Liepājas viesnīcās. Liepājā 2019.gadā reģistrētas 1662 oficiālās gultasvietas un pērn par 7% palielinājies istabu noslogojums, piebilst Lazdāne.

Pērn Liepājā ciemojušies viesi no 98 ārvalstīm. Vispopulārākās valstis no kurām ieceļo tūristi ir Lietuva (13 342 nakšņotāji), Vācija (5402), Krievija (3922), Igaunija (2310) Baltkrievija (1274), Polija (1166), Somija (1092) un Zviedrija (1005).

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā pērn klātienē apkalpots rekordliels apmeklētāju skaits – 22 751 persona, kas ir vidēji 62 personas dienā. No kopējā apmeklētāju skaita 48% bija ārvalstu tūristu, 37% – vietējie iedzīvotāji, un 15% – Latvijas tūristi.

Visbiežāk birojā iegriezušies viesi no Lietuvas, Vācijas, Krievijas, Polijas, Francijas, Lielbritānijas un Baltkrievijas.

Lazdāne uzsver, ka Liepājas lidostā pagājušajā gadā apkalpoti 13 835 pasažieri, kas ir par 48,5% vairāk nekā 2018.gadā un apkalpoti 428 regulāro reisu lidojumi, kas ir pieaugums par 39% salīdzinājumā ar 2018.gadu.

Savukārt kopējais neregulāro lidojumu skaits Liepājas lidostā pieaudzis no 1193 lidojumiem 2018.gadā līdz 3124 lidojumiem pērn. Izpildīto lidojuma skaita gandrīz trīskāršošanās skaidrojama galvenokārt ar “airBaltic Training” Pilotu akadēmijas aktivitātēm, jo notiek aktīvāka jauno pilotu sagatavošana un mācību lidojumi.

Saistītie raksti

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs pagājušajā gadā viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 2,6% salīdzinājumā ar 2018.gadu, sasniedzot 5, 51 miljonu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
“Latvijas finieris” pārfinansējis 20 miljonu eiro kredītu uz garāku termiņu divās Latvijas komercbankās
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Ārkārtējās situācijas laikā nebūs jāveic ūdensskaitītāju nomaiņa vai verifikācija 1
1 diena
Raivis Šveicars
Ekonomika
Koronavīruss “apēd” pensijas: mēneša laikā 2. līmeņa pensiju plānu kopējā vērtība samazinājusies par 700 miljoniem 9
2 dienas

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
Raidījums: Lemberga lieta – starp retajām mutvārdu procesā skatāmajām vīrusa laikā
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“airBaltic” atlaižamo saraksts kļūst garāks; Gauss sola visus paņemt atpakaļ
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. “Divi un divi”. Publiskās vietās turpmāk – uzturēšanās ierobežojums 1
8 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“de facto”: Drīzumā cer piegādāt vairākus miljonus respiratoru; pamodušies arī viltvārži
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Maskavas iedzīvotājiem nosaka pašizolācijas režīmu
2 stundas