Inga Vanaga par centralizētajiem eksāmeniem: Viens liels eksperiments, kas nav palicis bez sekām 105

“Viens liels eksperiments”, Inga Vanaga, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja, norāda TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”, runājot par centralizētajiem eksāmeniem un uzsverot, ka šis eksperiments nav palicis bez sekām.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
Lasīt citas ziņas

Viņa stāsta, ka jau tika runāts, ka tas būs eksāmens bez pietiekamiem mācību līdzekļiem. Rezultātus ietekmēja arī attālinātās mācības un pedagogu trūkums, taču, viņa uzsver, bija jāpārvar tikai 10% barjera, lai eksāmens tiktu nokārtots.

“Gan kā LIZDA priekšsēdētāja, gan kā trīs bērnu mamma es aicinātu tomēr arī vecākiem būt atbildīgākiem un izvērtēt to, ka tā ir kopīga sadarbība un visu iesaistīto pušu līdzatbildība, lai šie eksāmenu rādītāji būtu augstāki,” I.Vanaga apgalvo.
CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa cer, ka ministrijas pārstāvji arī paši ir secinājuši, ka tam visam gan tehniski, gan saturiski vajadzēja būt labāk sagatavotam, un pauž ticību, ka nākamgad līdzīgas kļūdas neatkārtosies.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Valsts izglītības satura centrs (VISC) ir saņēmis ap 300 apelācijas no skolēniem un skolēnu vecākiem ar lūgumiem pārskatīt kādu no eksāmenos iegūtajiem rezultātiem, aģentūru LETA informēja VISC.

Visvairāk apelāciju līdz šim saņemts par matemātikas centralizētā eksāmena rezultātiem – 216 iesniegumi. Tāpat saņemti 57 iesniegumi par latviešu valodas eksāmenu rezultātu pārskatīšanu un 38 iesniegumi par angļu valodas eksāmena rezultātiem.

Pārsvarā apelācijas ir iesniegtas par viena eksāmena pārskatīšanu, tomēr ir saņemti arī 13 iesniegumi ar lūgumiem pārskatīt eksāmenu rezultātus divos no kārtotajiem pārbaudījumiem. Par visu kārtoto pamatskolas eksāmenu vērtējumu pārskatīšanu saņemts viens iesniegums.

Tāpat VISC ir saņēmis vairāku izglītības iestāžu iesniegumus ar precizējumiem par skolēnu dalību kādā noteiktā eksāmena daļā vai papildtermiņa pārbaudījumos. Pārbaudot pieteiktos gadījumus, secināts, ka ir skolēni, kuri uz kādu no eksāmena daļām vai papildtermiņa eksāmenu nav ieradušies bez attaisnojoša iemesla.

Gadījumos, kad tiek konstatētas neatbilstības eksāmena dalībā, skolēna eksāmenā iegūtais rezultāts vai izsniegtais sertifikāts var tikt mainīts, skaidroja VISC, piebilstot, ka katrs no šiem gadījumiem tiek individuāli izvērtēts.

Ja skolēnu neapmierina centralizētajā eksāmenā iegūtais vērtējums, mēneša laikā pēc sertifikāta izsniegšanas skolēnam vai viņa likumiskajam pārstāvim ir tiesības rakstīt iesniegumu par vērtējuma pārskatīšanu. VISC tiek izveidota īpaša apelācijas komisija, kas, darbu vēlreiz izvērtējot, pieņem lēmumu par vērtējuma saglabāšanu vai mainīšanu. Apelāciju iesniegšanas termiņš par pamatskolas eksāmenu vērtējumu pārskatīšanu ir 25.jūlijs.

Reklāma
Reklāma

Šis ir pirmais gads, kad 9.klašu absolventi kārto centralizētos eksāmenus. Visvairāk 9.klašu skolēnu – 826 – nenokārtoja centralizēto eksāmenu matemātikā, bet 1920 skolēni šajā eksāmenā ieguva vērtējumu 10-19%. Pietiekamā līmenī eksāmenu matemātikā kopumā nokārtoja 17 274 skolēni.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.