Reklāmraksti

Interesantā tradīciju, rituālu un īpašo zināšanu pasaule augustā0

Foto: Shutterstock

Iznācis jaunais žurnāla “Spīgana” augusta-septembra numurs. Ar labības novākšanu un citiem rudens darbiem nāk Jumis – tas ievada Rudenājus, rudens laiku senču Saules kalendārā. Augusta pirmās nedēļas beigās atzīmējama Jumja diena, citviet tā tiek dēvēta par Lielās Māras dienu vai Dižmāru. Vairāk par Saules ciklu un Jumja simboliem saruna ar tautas dzīvesziņas pētnieci Irēnu Saprovsku. Raksts papildināts ar Irēnas un viņas meitas Agnijas veidoto laikriti, kas izskaidro seno laika skaitīšanas sistēmu.

Publicitātes foto

Vēl žurnālā spridzīga intervija ar vienu no tā autorēm, Austrumu astroloģi Līgu Pommeri par viņas veidoto piecu stihiju dārzu, kas kalpo kā uzskates līdzeklis astroloģiskajās konsultācijās. Līgas ieteikums, kas būtu jāņem vērā šogad: “Žurka ir gada saimniece – viņai ir jāklanās ka karalienei, viņai patiks redzēt noliektu muguru. Tāpēc šogad nav labi sēdēt ar seju ziemeļu virzienā. Žurka ir pirmais gads ciklā, kad kaut ko jāsāk darīt, jo viņa ar emociju rada – elpu aizrāvusi, stāsta, kas un kā viņai būs.”.

Cēsu viduslaiku pils dārzniece Līga Eglīte ievedīs jūs augu pasaulē. Ir tāds teiciens: “Viss ir zāles un viss ir inde”. Kāpēc – tas atkarīgs no devas. Rakstā iepazīsiet augus, kas tradicionāli uzskatīti par indīgiem.

Vai jums kādreiz bijusi sajūta, ka mājās, kur nav neviena cita cilvēka, jūtama kāda neredzama klātbūtne? Par mūsu neredzamajiem kaimiņiem, ko varbūt sajūtam, bet neredzam, vairāk dziednieces, sistēmiskās šamanes Marijas Sils rakstā “Neredzamie kaimiņi”.
Lasot jauno žurnāla “Spīgana” numuru arī uzzināsiet, vai latviešiem bija Uguns māte, pirtsmīļiem – padoms, kā pašiem sagatavot dabīgu un enerģētisku augu skrubi, pubilcēts arī veselības kalendārs – īstās dienas zāļu vākšanai, pirtij, atslodzei, ieteikumi, kā ziedu esences palīdz vairot labklājību un vēl četri laimes vairošanas paņēmieni.

Žurnāla “Spīgana” komandā apvienojušies alternatīvo veselības prakšu un dažādu ezoterikas jomu meistari ar mērķi izveidot kvalitatīvu izdevumu, kurā iztirzātas dažādu ezoterikas jomu un alternatīvo terapiju tēmas un kuru būtu aizraujoši un vērtīgi lasīt gan ezoterikas interesentiem, gan praktiķiem. Žurnālu varat iegādāties preses tirdzniecības vietās vai šeit.

LA.lv