Foto: Inita Šteinberga

Interesantas idejas, kā burciņām dot “otro dzīvi” 0

Kur likt tukšās burciņas? Ārā mest žēl, skapītī vairs nav vietas. Tām var atrast plašu pielietojumu saimniecībā. Turklāt konservi stikla tarā tiek uzskatīti par veselīgāku izvēli nekā metāla kārbās.

Reklāma
Reklāma

Naglām un skrūvēm

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 85
TV24
“Divas nozares Latvijā pelna neadekvāti daudz!” Pīlēns par nepareizajiem ekonomikas lēmumiem
Lasīt citas ziņas

Dažāda izmēra burciņas ir īsts atradums dažādu sīku lietu glabāšanai. Piemēram, naglām un skrūvēm. Caur stiklu var labi redzēt, kuras ir īstās, turklāt šādā fasējumā tās nekad nesamaisīsies un neaprūsēs. Ērti paņemt tobrīd vajadzīgo burciņu un ielikt kabatā.

Šādās burciņās ērti salikt arī šūšanas piederumus (pogas, āķīšus, diedziņus u. c. sīkumus nenoskārstai vajadzībai).

Pārtikai un našķiem

CITI ŠOBRĪD LASA

Daļu burciņu saimnieces ik rudeni atkal piepilda ar ražu, taču tās noder arī citādi.

Ja produktu skapīti apsēdušas pārtikas kodes, vislabāk tās piebeigt, nomērdējot badā. Šim nolūkam visus pārtikas produktus un tējas (sevišķi pašu lasītās zāļu) no papīra turzām pārber burkās ar aizskrūvējamiem vākiem. Kodēm slikti, bet saimniecei prieks – viss labi pārredzams un nekādu izbirušo kripatu uz plaukta.

Burkas neizskatīsies sliktāk kā smalka dizaina produktu glabāšanai paredzētie plastmasas konteineri.

Burciņas var likt arī saldētavā. Ar ogām pieber nedaudz zem pleciņiem, ar šķidrumu pielej, atstājot apmēram trešdaļu brīvu. Nav jābīstas par saplīšanu, jo mūsdienu burciņu materiāls vairs nav tik trausls kā agrākais stikls.

Mielastu vai kokteili burciņā pasniedz pat smalkās ēdinātavās. Turklāt tas ir ļoti izdevīgi, lai sagatavotu vajadzīgo porciju skaitu, piemēram, ar piknika salātiņiem. Tos arī ērti transportēt (uzskrūvē vāciņu), un var iztikt bez plastmasas šķīvjiem.

Dekoram un svecēm

Drēgnajā laikā arvien biežāk ir vēlme dedzināt sveces. Gan telpās, gan uz terases, atvasaru baudot. Lai sveci nenopūstu vējš, to ieliek atbilstoša izmēra burciņā. Turklāt burciņas var aprīkot ar rokturīti un iekārt koku zaros. Skaisti izskatīsies arī ziemā.

Savukārt telpās burciņa kalpos ugunsdrošībai, lai svece netīšām neapgāžas vai nepieduras pie degošām lietām. Arī grūti iztīrāmie sveču pleķi nepaliks uz galdauta, bet satecēs burciņā. Sevišķi interesantas ir gaismēnu spēles, ja trauciņu no ārpuses apņem ar mežģīni vai apstrādā dekupāžas tehnikā.

Atbalsta

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.