“Valmieras” futbolisti ir vienas spēles attālumā no Latvijas čempionu titula.

Latvijas futbola virslīgas 2022. gada čempioni noskaidrosies pēdējā kārtā 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Vakar “Valmieras” futbolisti teorētiski varēja kļūt par šī gada valsts čempioniem, taču sensācija Tukumā nenotika un čempionu kauss virs galvas tiks celts pēdējā kārtā šajā sestdienā. Vidzemnieki savu darbu paveica pārliecinoši, viesos ar 6:1 sagraujot turnīra pastarīti Salaspils “Super Novu”.

Divi precīzi sitieni čempionāta labākajam snaiperim Raimondam Krollim, kurš šosezon virslīgā guvis 24 vārtus. Tikmēr otra čempionu titula tīkotāja “Riga” viesos ar 2:0 uzvarēja rudens pusē ļoti sīksto komandu “Tukums 2000/Telms”, saglabājot intrigu līdz pēdējai kārtai. Ja rīdzinieki būtu zaudējuši punktus, čempionu liktenis būtu izšķirts, bet tagad pirms pēdējās kārtas “Valmieras” un “Rigas” komandas joprojām šķir viens punkts.

Kas kritīs laukā?

Sestdien valmierieši viesos spēlēs pret “Liepāju”, bet “Riga” savā laukumā “Skonto” stadionā galvaspilsētas derbijā uzņems “RFS”. Pirmspēdējā kārtā gan atrisinājās cita intriga – kura komanda nākamajā sezonā varēs spēlēt Eirokausos. “RFS” pret “Liepāju” vajadzēja vismaz punktu, ko arī ieguva bezvārtu neizšķirtā 0:0. Ja būtu uzvarējuši liepājnieki, tad arī cīņā par trešo vietu viss izšķirtos pēdējā kārtā.

Cita intriga vēl paliek turnīra tabulas arjergardā, kur pēdējo vietu ieņem “Super Nova”, taču vien par diviem pun­ktiem atpaliekot no “Mettas”. Abas komandas pēdējā kārtā tiksies savā starpā. Čempionātā pēdējā vietā esošā komanda izkritīs uz 1. līgu, pirmspēdējā komanda piedalīsies pārspēlēs, līdz ar to Salaspils komanda uzvaras gadījumā var tikt vismaz pie pārspēlēm. “Metta” pirmspēdējā kārtā ar 2:3 atzina “Daugavpils” pārākumu, vēl vienā mačā Jūrmalas “Spartaks” ar 1:0 uzvarēja “Audu”.

Pirms pēdējās kārtas “Valmierai” ir 82 punkti, “Riga” iekrājusi 81. Tālāk seko “RFS” ar 73 un “Liepāja” ar 70 punktiem. Piektā ir “Auda” ar 48 punktiem, “Tukums 2000/Telms” atpaliek par desmit punktiem. Septītajā vietā “Daugavpils” ar 34 punktiem, seko “Spartaks” ar 28, “Metta” ar 21 un “Super Nova” ar 19 punktiem.

Guti superpuslaiks

Latvijas izlases uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis sestdien aizvadīja izcilu maču Polijas futbola ekstraklasē, pirmajā puslaikā gūstot četrus vārtus, sekmējot Čenstohovas “Rakow” pārliecinošu uzvaru 7:1 pār Plockas “Wisla”. Guti, kā Vladislavu dēvē Polijā, vārtus guva spēles trešajā, septītajā, 37. un 40. minūtē, trešos no tiem iesitot ar “pendeli”.

Viņš ir septītais futbolists Polijas čempionāta vēsturē, bet pirmais leģionārs, kurš vienā puslaikā izcēlies ar četriem precīziem sitieniem. Polijas ekstraklasē Gutkovskis nu guvis 33 vārtus, tikpat, cik savulaik šajā čempionātā iespēja Artjoms Rudņevs. “Rakow” komanda ar 38 punktiem 16 spēlēs ir līdere, tuvāko sekotāju Varšavas “Legia” apsteidzot par septiņiem punktiem.