Vladimirs Putins.
Vladimirs Putins.
Foto. Valery SHARIFULIN / SPUTNIK / AFP

ISW: Ukrainas kara dēļ Krievija zaudē savu ietekmi pār citām postpadomju valstīm 7

ASV Kara pētniecības institūta (ISW) eksperti, vērtējot Krievijas karaspēka vienību pārsviešanu uz Ukrainu, secinājuši, ka Maskava zaudē militāro ietekmi uz citām bijušās PSRS valstīm.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Lasīt citas ziņas

Piemēram, tā dēvēto krievu miera uzturētāju pārdislokācija no kalnu Karabahas uz Ukrainu mazina Krievijas ietekmi uz Armēniju, teikts ISW ziņojumā.

Eksperti norāda uz Armēnijas premjerministra Nikola Pašinjana brīdinājumiem, ka Azrbaidžāna gatavojot jaunu liela mēroga uzbrukumu Kalnu Karabahai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pašinjans paziņojis, ka Erevānai nāksies vērsties pie ANO Drošības padomes, ja Krievija nespēs uzturēt pamieru saskaņā ar 2000.gadā noslēgto līgumu.

Eksperti uzskata, ka krievu miera uzturētāju skaits Kalnu Karabahā, visticamāk, ir nepietiekams, jo pagājušā gada martā daļu savas vienīgās miera uzturētāju brigādes vienību Krievija no Kalnu Karabahas pārsvieda uz Ukrainu.

“Krievija, domājams, zaudēs militāro ietekmi citās postpadomju valstīs, jo Maskava pārdislocējusi pastāvīgi dislocētā krievu karaspēka elementus no krievu bāzēm Kirgizstānā, okupētajā Gruzijas teritorijā un Tadžikstānā, lai piedalītos kara darbībā,” teikts ISW ziņojumā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.