“Nāvējošākais F-16 pilots” piekritis cīnīties par Ukrainu: “Jūs varat paļauties uz mani!” 150

Amerikāņu aviācijas “nāvējošākais F-16 pilots”, atvaļinātais pulkvežleitnants Dens Hemptons ar iesauku “Divi suņi” paziņojis par gatavību aizstāvēt Ukrainas debesis. Viņš uzskata, ka Ukrainai ir jāatrod ārvalstu piloti, kuriem ir pieredze lidošanā ar iznīcinātājiem F-16 – “tas palīdzēs tuvināt mūsu uzvaru.”

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Ceļā no Rojas uz Roņu salu pazuduši divi cilvēki. Atpūtniekus ceļā pārsteigusi vētra 40
Lasīt citas ziņas

“Ukraina cīnās pret Krieviju. Tas ir melnbalts konflikts – labais pret ļauno, un pat nav jautājumu par to, kuram taisnība un kurš kļūdās. Es iešu pats un kļūšu par pirmo numuru, varat paļauties uz mani,” sacīja Hemptons. Hemptons atklāj, ka par Ukrainu cīnīsies, pamatojoties uz privātu līgumu, un mudina Ukrainas valdību nolīgt vairāk šādu profesionāļu.

Ukrainas Bruņoto spēku Gaisa spēku pārstāvis Jurijs Ignats komentējis Dena Hemptona paziņojumu nacionālās televīzijas ēterā, vēsta 24tv.ua. Ignats norādīja, ka Ukrainu atbalsta daudzi cilvēki visā pasaulē, tostarp bijušās militārpersonas. Ignats atgādināja, ka saistībā ar Krievijas pilna mēroga iebrukumu Ukrainā tika izveidots Starptautiskais leģions, kurā ir brīvprātīgie no 55 visu kontinentu valstīm. “Durvis ir atvērtas ikvienam un Dena Hemptona pastiprinājums būs ļoti spēcīgs”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Sabiedrotie Ukrainas bruņotajiem spēkiem dos vēlamos lidaparātus, bet svarīgākais ir atrast ar tiem lidot spējīgus cilvēkus, kuriem jau ir tūkstošiem lidojuma stundu ar šiem iznīcinātājiem un kuriem nav nepieciešama apmācība.”

Hemptons uzskata, ka ir pietiekami daudz amerikāņu pilotu, kas ir gatavi aizstāvēt Ukrainas debesis, ja valdības atrisinās viņu problēmas.

F-16 patiešām tiek uzskatīts par labāko iznīcinātāju variantu Ukrainai. Kijiva arī aicina savus partnerus nekavējoties sākt piegādāt šīs lidmašīnas, taču viss ir atkarīgs no ASV lēmuma. Grupa senatoru no abām ASV partijām – Demokrātu un Republikāņu partijām – izdara spiedienu uz Balto namu, lai tas pēc iespējas ātrāk nodotu Ukrainai iznīcinātājus F-16. Viņi ir pārliecināti, ka šāds atbalsts var “izmainīt spēles noteikumus kaujas laukā”.

Iznīcināta pasaulē lielākā lidmašīna "Antonov". Ukraina
Kara gads Ukrainā
Ukrainai jāpalīdz vairāk un ātrāk

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.