Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 15
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kurus visbiežāk ieskauj kupls bērnu pulciņš 10
Diskriminācija Latvijā? Advokāts komentē plānotos ierobežojumus 3

Pēc 24 gadu pārtraukuma par pasaules čempioniem volejbolā atkal kļuvusi Itālijas izlase, planētas meistaru titulu izcīnot ceturto reizi.

Itāļiem šī ir jauna zelta paaudze. Iepriekšējā bija pagājušā gadsimta 90. gados, kad Itālija pasaules čempionu godā bija trīs reizes pēc kārtas (1990., 1994. un 1998.). Tolaik komandā spēlēja arī Ferdinando Dedžordži, kurš tagad ir izlases galvenais treneris. Jau pērn viņa vadībā “azzurri” uzvarēja Eiropas čempionātā, bet tagad spēruši vēl vienu soli augstāk. Finālā, kas notika Katovicē, lieliskā atmosfērā teju 10 000 skatītāju klātbūtnē, Itālija ar 3:1 (22:25, 25:21, 25:18, 25:20) uzvarēja mājinieci Poliju, kas pasaules čempionātos bija uzvarējusi iepriekšējās divas reizes. Finālā rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Daniēla Lavija, bet komandas motors bija kapteinis Simone Džanelli, kuru atzina par čempionāta vērtīgāko spēlētāju. “Pērn, kad uzvarējām Eiropas čempionātā, nespēju valdīt emocijas un raudāju. Tagad asaru nav, tikai milzīgs prieks, jo zinājām, ka varam. Mēs spēlējam skaistu volejbolu, kas patīk skatītājiem, un paši izbaudām to, ko rādām laukumā. Šī vasara mums ir bijusi fantastiska, jo esam kā liela ģimene,” laimīgs bija Džanelli. Itālija patiesi bija izcila, jo septiņos mačos kopā zaudēja tikai četrus setus, divus no tiem ceturtdaļfinālā pret olimpiskajiem čempioniem francūžiem. Tikmēr pie bronzas godalgām tika Brazīlija, kas ar 3:1 (25:18, 25:18, 22:25, 25:18) uzvarēja Slovēniju. Gandarīti par šo čempionātu noteikti ir arī Uģa Krastiņa trenētie Ukrainas volejbolisti, kuri turnīru noslēdza septītajā vietā.