Latvijas čempione handbolā Dobeles “Tenax” sasniegusi EHF Eiropas kausa izcīņas trešo kārtu 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191

Latvijas čempione handbolā Dobeles “Tenax” sasniegusi EHF Eiropas kausa izcīņas trešo kārtu, divu maču summā pārspējot Mogiļevas “Mašeka” komandu no Baltkrievijas.

Dobelnieki pirmajā mačā viesos zaudēja ar 22:27, bet aizvadītās nedēļas nogalē savā laukumā pārliecinoši revanšējās ar 34:25, nodrošinot uzvaru divu spēļu summā ar 56:52. Atbildes spēle, ņemot vērā Latvijā šobrīd spēkā esošos striktos noteikumus cīņā pret Covid-19, varēja arī nenotikt, bet Dobeles komanda paveica lielu darbu, lai sakārtotu sportistu, treneru un apkalpojošā personāla darba attiecības.

Līgumi ar viņiem bija arī iepriekš, bet tie juridiski neatbilda profesionālajam statusam, komandai īsā laika posmā, sadarbojoties ar Izglītības un zinātnes ministriju, Latvijas Handbola federāciju un Zemgales reģionālo handbola klubu nokārtojot juridiskās nianses. Tagad droši var apgalvot, ka pēc daudzu gadu pārtraukuma Latvijā atkal ir profesionāls handbola klubs! Dobelnieki līdz ar to varēs turpināt spēlēt arī Baltijas līgā.

Atbildes spēlē “Tenax” uzvaras pamatus ielika pirmā puslaika beigās, panākot +4 (17:13). Otrā puslaika sākumā tika panākts vēlamais rezultāts divu spēļu summā (19:13), vēlāk gan nācās panervozēt, taču mača beigās “Tenax” vīri bija neapstādināmi. Uzvarētājiem astoņus vārtus guva Nils Miķelsons, septiņus pieredzējušais Austris Tuminskis, sešus Nils Kreicbergs, pa pieciem Egīls Politers un Oskars Arājs. Teicams vārtos bija Mārtiņš Ozoliņš. Iepriekšējā sezonā “Tenax” arī aizkļuva līdz EHF Eiropas kausa trešajai kārtai.