“VEF Rīga” basketbolisti FIBA Čempionu līgā cietuši otro zaudējumu divās spēlēs 1

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Notriektā tautumeita 6

“VEF Rīga” basketbolisti FIBA Čempionu līgā cietuši otro zaudējumu divās spēlēs, savā laukumā mača pēdējā ceturtdaļā zaudējot Ungārijas vienībai Sombathejas “Falco Vulcano” ar 74:80.

Rīdzinieki sāka ar 4:0, tad labu laiku bija iedzinējos, bet otrajā ceturtdaļā spēlēja panākt +6 (37:31). Tāds pats pārsvars bija arī trešajā ceturtdaļā (57:51), tomēr pirms pēdējām desmit spēles minūtēm ar +3 (61:64) vadībā jau bija viesi.

Noslēdzošajā spēles nogrieznī mājinieki vēl reizi izvirzījās vadībā, taču beigas labāk aizvadīja Ungārijas komanda, ļoti saspringtā galotnē svinot otro uzvaru turnīrā. Mājiniekiem 21 punktu guva Kristers Zoriks, kuram arī piecas atlēkušās bumbas un tikpat rezultatīvas piespēles, savukārt Rons Karijs izcēlās ar 13 gūtiem punktiem.

“Spēles sākumā ļoti slikti spēlējām uzbrukumā, atļāvām pretiniekiem gūt daudz vieglo punktu. Turpinājumā sniegumu uzlabojām, labi iesākām trešo ceturtdaļu, bet ielaidām vieglus punktus, pretiniekiem trāpot arī sarežģītus metienus,” pēc mača sarūgtināts bija Zoriks.

“Spēlējām pārāk lēni, vairāki spēlētāji centās mainīt cīņas gaitu, taču ar pieciem vai sešiem basketbolistiem ir pārāk maz, lai varētu uzvarēt labu pretinieku,” vilšanās bija jūtama arī “VEF Rīga” galvenā trenera Jāņa Gailīša balsī.

NBA jauno sezonu ar uzvaru sākusi Vašingtonas “Wizards” ar Dāvi Bertānu sastāvā, viesos ar 98:83 pārspējot Toronto “Raptors”. Bertāns spēlēja 13:22 minūtes, taču punktus neguva, netrāpot trīs tālmetienus, bet izdarot divas rezultatīvas piespēles. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 23 punktiem Bredlijs Bīls.

FIBA Eirolīgā dāmām Anetei Šteinbergai 13 punktu Stambulas “Galatasaray” uzvarā 71:60 pār Latvijas sieviešu basketbola izlases galvenā trenera Gundara Vētras vadīto Gdiņas “Arka”.