Sergejs Zubovs (no kreisās) savā pēdējā spēlē uz Rīgas “Dinamo” komandtiltiņa. Vienību tuvākajās spēlēs vadīs viņam blakus esošais līdzšinējais palīgs Valērijs Kuļibaba.
Sergejs Zubovs (no kreisās) savā pēdējā spēlē uz Rīgas “Dinamo” komandtiltiņa. Vienību tuvākajās spēlēs vadīs viņam blakus esošais līdzšinējais palīgs Valērijs Kuļibaba.
Foto no “Rīgas Dinamo” arhīva

“Dinamo” hokeja komanda pavisam negaidīti uz kādu brīdi ir palikusi bez galvenā trenera 1

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Lasīt citas ziņas

Sezonas sākumā, spēlējot kā pa viļņiem, bet pēdējos mačos rādot daudz stabilāku un produktīvāku sniegumu, Rīgas “Dinamo” hokeja komanda pavisam negaidīti uz kādu brīdi ir palikusi bez galvenā trenera. Pēc abpusējas vienošanās izbeigtas darba attiecības ar krievu speciālistu Sergeju Zubovu, kurš amatā tika apstiprināts pavasarī.

Klubs ziņo, ka Zubovs šādu lēmumu pieņēmis ģimenes apsvērumu dēļ. Šāds iemesls profesionālajā sportā nav retums, bet tas ne vienmēr nozīmē, ka tieši ģimenes lietas ir pie vainas. Zem vārdu salikuma “ģimenes apstākļi” var paslaucīt, piemēram, nesaskaņas konkrēta cilvēka attiecībās ar kluba vadību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rīgas “Dinamo” vadības pārstāvji to pilnībā noraida. “Zubova lēmums nav pārsteigums, jo bijām lietas kursā par problēmām viņa ģimenē. Cerējām, ka tās atrisināsies, bet šobrīd tās bija samilzušas tā, ka Zubovam bija jādodas pie ģimenes. Tur neko darīt, jo ģimene ir svēta lieta,” “Latvijas Avīzei” teic Rīgas kluba padomes priekšsēdētājs Juris Savickis.

“Cilvēki ir dažādi, kādam svarīgāks darbs, Sergejam svarīgākā ir ģimene, un mēs to atbalstām. Lieta ir sarežģīta, bet vairāk negribētu komentēt. Viņš ir labs treneris, ko mēs arī redzējām. Māk organizēt darbu, apvienot spēlētājus. Mums viss patika, bet Zubovs pats nāca pie mums, teica, ka ģimene pirmajā vietā un ir jābrauc,” turpina Savickis.

Kluba ģenerālmenedžeris Edgars Buncis, kurš šonedēļ bauda pelnītu atvaļinājumu, tomēr piebilst, ka tik strauja notikumu attīstība bijusi nedaudz negaidīta. “Ģimenes lietas ir intīms jautājums, tāpēc neesmu gatavs komentēt citu cilvēku privāto dzīvi un apstākļus. Pat ja to zinātu, tad vienalga neteiktu,” saka Buncis.

Zubova ģimene dzīvo ASV, viņiem ar sievu Irinu ir divi bērni, treneris dodoties pie viņiem. Ir gadījumi, kad zem “ģimenes apstākļi” tiek palikts arī finansiālais jautājums, bet Savickis uzsver, ka šis nav tas stāsts. “Finansiāli Zubovam nebija lielas prasības. Galvenais viņam bija strādāt.

Viņš gribēja strādāt, apzinoties, ka “Dinamo” treneru algu līmenis nav tas lielākais KHL līmenī. Viņam tas nebija galvenais un pieņēma to naudas apmēru, ko piedāvājām. Zubovs ir labs cilvēks un treneris, mēs ar viņu bijām apmierināti, bet dzīve ir dzīve, tā mēdz izdarīt savas korekcijas.”

Kuļibaba pārņem grožus

Jau šodien rīdziniekiem kārtējā spēle KHL čempionātā viesos pret Čerepovecas “Severstaļ”. Tajā komandu kā galvenā trenera pienākumu izpildītājs vadīs Valērijs Kuļibaba – viens no trim Zubova palīgiem. Svētdien spēle Helsinkos pret vienu no Rietumu konferences līderēm “Jokerit”.

“Tagad jādomā, ko tālāk darīsim. Sasauksim valdes un padomes kopīgas sēdes. Nav jau tā, ka Zubovs bija vienīgais variants pavasarī. Bija arī citi kandidāti, daži no viņiem joprojām ir brīvi. Parasti skatāmies arī uz Latvijas pusi. Nesteigsimies, šobrīd komandu vadīs Kuļibaba. Kolektīvs ir izveidots,” par tuvākajām spēlēm saka Savickis. “Nekas jau nebeidzas, komanda spēlēs, un Kuļibaba to tuvākajos mačos vadīs.

Reklāma
Reklāma

Valērijs un treneru kolektīvs no sākuma ir bijuši klāt, piedalījušies taktikas, stratēģijas un zīmējuma veidošanā. Vienā dienā komandas spēli izmainīt nevar un nedrīkst darīt, jo “Dinamo” pēdējā laikā spēlē ļoti zolīdi, tāpēc straujas izmaiņas nav vajadzīgas. Valērijs komandā bija atbildīgs par uzbrucējiem un vairākumu, tāpēc viņš varēs novadīt tuvākās spēles,” līdzīgās domās ir Buncis.

Ja komanda turpina veiksmīgi spēlēt, vai nav iespēja, ka Kuļibaba paliek amatā līdz sezonas beigām? “Termiņš nav noteikts, kad jāatrod cits treneris. Nesteigsimies. Par Valēriju saku ne jā, ne nē. Izskatīsim piedāvājumu treneru tirgū,” skaidro Savickis.

Izskatīs arī Vītoliņa kandidatūru

Kuļibabas palikšana amatā, kaut vai kā vietas izpildītājam, kā savulaik strādāja Artis Ābols pēc Pekas Rautakallio atlaišanas, ir mazticama. Kā galvenais treneris viņš strādājis tikai Latvijas klubu līmenī, lai gan pieredze viņam ir pietiekama, un kādreiz jau perspektīvajiem treneriem ir jāuzticas.

Te gan jāatceras, ka Latvijā ir panākumiem bagātāki treneri, kuri ir bez darba klubā. Piemēram, Latvijas izlasē. Ar tādu jautājumu arī paprovocēju Savicki un Bunci. “Jā, Harijs Vītoliņš, viņa kandidatūra tiks izskatīta noteikti,” attrauc Savickis.

“Jāskatās, kādi speciālisti pieejami tirgū, bet lēmumi jāpieņem kontekstā ar mūsu spēles stilu un stratēģisko redzējumu. Tagad būtu muļķīgi sasteigt lēmumu, ielikt kādu treneri, kas neatbilst komandai. Pagaidām nevaru komentēt, jo šie treneri ir pietiekami atšķirīgi. Vai Haris būs viens no kandidātiem, pagaidām atturēšos no atbildes,” izvairīgāks ir Buncis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.