Britu leģendārā grupa “The Beatles”.  Džons Lenons kopā ar grupas biedriem (foto – trešais no kreisās). Foto uzņemts 1969.gadā.
Britu leģendārā grupa “The Beatles”. Džons Lenons kopā ar grupas biedriem (foto – trešais no kreisās). Foto uzņemts 1969.gadā.
Foto: ZUMAPRESS.com/SCANPIX

Izsolē cer pārdot leģendārā “The Beatles” mūziķa Džona Lenona slepkavas ieroča lodi 31

Šonedēļ, 29.februārī, Ziemeļaustrumu Anglijā tiks izsolīta lode, kas izšauta no ieroča, ar kuru savulaik tika nogalināts leģendāras britu mūzikas grupas “The Beatles” mūziķis Džons Lenons, tā vēstīja britu medijs “BBC“.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
“Taksists nolēma kļūt par ballītes kulmināciju” – pašā Rīgas centrā kāda vecmeitu ballīte noslēgusies ar taksista Vjačeslava perversu uzvedību 30
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 107
Lasīt citas ziņas

Ņujorkas policijas departaments uzdāvināja šo “briesmīgo” artefaktu Nortumbrijas policijas virsniekam Braienam Teiloram (Brian Taylor), kad ciemošanās laikā Ņujorkas policijā, vadot topošo Anglijas likuma sargu grupu, policisti bija atļāvuši viņam izšaut no ieroča, ar kuru Marks Čepmens nogalināja visslavenāko no Bītliem – grupas “The Beatles” mūziķi, un viņš šo lodi sev paturēja līdz mūža beigām.

Tagad nesen aizsaulē aizgājušā policista ģimene cer pārdot šo lodi ar Ņūkāslas izsoļu nama “Anderson & Garland” starpniecību. Braiens Teilors, kurš galu galā kļuva par Nortumbrijas policijas virssuperintendentu, bija ieguvis šo lodi laikā, kad viņa Ņujorkas apmeklējums gandrīz beidzās nelāgi. Proti, pārvietojoties pa Ņujorku ar policijas patruļmašīnu, viņš bija nokļuvis apšaudē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai atvainotos par nepatīkamo atgadījumu, Ņujorkas policijas darbinieki aizveda Teilora kungu uz muzeju, kurā bija apskatāmi ieroči, kas tikuši izmantoti bēdīgi slavenās lietās. Šeit viņam atļāva izšaut no ieroča, ar kuru tika nogalināts Džons Lenons, un par piemiņu no šī apmeklējuma, atdevuši arī no ieroča izšauto lodi un čaulīti, ziņoja “BBC”.

Pēc atgriešanās Londonā Teilora kungs ierāmēja šos artefaktus kopā ar fotogrāfiju, kurā viņš rokā tur arī pašu ieroci, un līdz pat savai nāvei nešķīrās no tiem.

Lode tiks pārdota izsolē šā gada 29.februārī, un paši izsoles rīkotāji īsti nav pārliecināti, kādu novērtējumu šāda “unikāla” izsoles lote varētu iegūt.

Izsoļu nama “Anderson & Garland” direktors Freds Vērlijs-Birčs (Fred Wyrley-Birch) teica: “Tā ir viena no tādām drusku šaušalīgām lotēm, kas tomēr ik pa laikam piesaista visu apkārtējo uzmanību.”

“The Beatles” fanu pulks ir fanātisks, un tirgū var pārdot gandrīz visu, kas saistīts ar “The Beatles””.

Taču ļoti reti gadās saņemt kaut ko tik neparastu un unikālu, ka ir grūti noteikt, cik tas ir vispār ir vērts un vai tam atradīsies pircējs. “Tas ir patiešām savdabīgs “The Beatles” piemiņas priekšmets, ko, iespējams, nav iespējams atkārtot,” sacīja Vērlijs-Birčs. Viņš piebilda, ka izsoļu nams ir veicis intensīvu izmeklēšanu, lai pārliecinātos, ka šis artefakts patiešām ir īsts.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.