Foto: Siljas Pogules Facebook konts

Izstādīs neparastā tehnikā veidotus tekstilmākslas darbus 0

No 2. līdz 30. novembrim galerijā “M Māksla”, Modes un izklaides centra “Rīga Plaza” pirmajā stāvā būs skatāma mākslinieces un dizaineres Siljas Pogules tekstila personālizstāde “Warp tool”, informē kuratore Ramona Cīrule.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās 9
Kokteilis
12 biežāk sastopamie ģimenes locekļu tipi. Noskaidro, pie kura piederi tu!
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo! 14
Lasīt citas ziņas

Atgriežoties pie savas pirmās profesijas – tekstilmākslas, Silja Pogule ir īstenojusi sen lolotu projektu, veidojot īpaši mīkstus vilnas paklājus taftinga tehnikā.

“Šī tehnika atšķiras no ierastajām tekstila tehnikām ar to, ka audumā ar speciālu ierīci tiek iešautas bārkstis, tādējādi veidojot iecerēto dizainu. Ar šo tehniku var panākt dažādu bārkstu garumu, kas rada 3D efektu. Katrs no šiem paklājiem ir roku darbs, tātad – autordarbs,” skaidro kuratore.

CITI ŠOBRĪD LASA

Silja Pogule ir grafiskā dizainere ar daudzu gadu pieredzi, un to atklāj arī jaunā izstāde. Darbi tajā ir grafiski un koši, lielākā daļa paklāju ornamentu ir tapuši datorā – Adobe Illustrator programmā.

Pati māksliniece stāsta, ka reizēm, starp darbiem vai gaidot klienta atbildi, atvērtā Adobe Illustrator programmā uzzīmējusi kādu apli un to deformējusi to ar “warp” rīku, līdzīgi kā reizēm švīkājam ar pildspalvu uz papīra.

“Turpināju to darīt līdzīgi kā tajos senajos laikos, sēžot pie telefona un švīkājot papīru. Uzzīmēju atkal jaunus apļus, atkal deformēju, sāku tos likt kopā.

Rezultātā radās ornaments, kuram īsta pielietojuma grafiskajā dizainā nebija.

Kad sāku veidot paklājus taftinga tehnikā, atcerējos par šiem neapzināti tapušajiem zīmējumiem, un tiem beidzot radās pielietojums pavisam citā vidē – tekstila dizainā,” stāsta Silja Pogule.

Silja Pogule ieguvusi maģistra grādu glezniecībā Latvijas Mākslas akadēmijā, Alekseja Naumova meistarklasē, beigusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas tekstilmākslas nodaļu, kā arī studējusi tekstilmākslu Tallinas Mākslas universitātē. Mākslinieku savienības biedre.

Bijušas vairākas personālizstādes, nozīmīgas grupu izstādes Latvijā un ārzemēs. Mākslinieces darbi atrodas privātkolekcijās daudzās pasaules valstīs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.