‘Einset Seedless’
‘Einset Seedless’
Foto – Valdis Semjonovs

Kuras vīnogas vispiemērotākās Latvijas klimatam? Bauskā izvērtēs labākās šķirnes 0

Septembris Latvijā ir arī vīnogu ražas mēnesis, kad notiek arī gada kopējā izvērtēšana ražas un šķirņu piemērotības ziņā. Šajā sakarā vīnkopji jau ierasti pulējas īpašā saietā un izstādē, kas šogad pirmo reizi notiks atjaunotajā Bauskas pilī.

Reklāma
Reklāma
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 52
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties
TV24
NATO spēku komandieris Eiropā uzskata, ka karš Ukrainā ir iegājis izšķirošā posmā
Lasīt citas ziņas

Kā atzina Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības priekšsēdētājs Ričards Ivanovs, šis gads dabas kaprīžu dēļ vīnogu audzētājiem bijis sevišķi īpašs.

“Iepriekšējā gada rudens nebija sevišķi labvēlīgs vīnkoku nobriešanai. Arī pavasarī, kad dienvidu zemēs vīnogulājus postīja sals un sniegs, Latvijā bija krasas temperatūras maiņas. Pēc siltajām dienām, kad vīnogas sāka mosties, sekoja -6 grādu sals. Rezultātā daudzviet vīnkopji šogad palika vispār bez ražas. Tur, kur tās tomēr noziedēja, ieriesa ķekarus, stādījumus jūtami sabojāja negaidīta krusa. Tāpēc arī šī gada izvērtēšana ir sevišķi svarīga, tā parādīs kādas vīnogu šķirnes arī šādos ekstremālos apstākļos spēj dot normālu ražu,” atzina Ivanovs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš arī norādīja, ka izstāde “Latvijas vīnogas” notiks 23. un 24. septembrī. Pasākumu rīko Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrība, un tajā būs apskatāmi vairāk nekā 100 dažādu vīnogu šķirņu paraugi no visas Latvijas. Šogad izstāde ir īpaša ar to, ka tā notiks atjaunotajās Bauskas pils telpās.

Izstādes apmeklētājus, kā jau katru gadu, arī šogad priecēs plašs vīnogu šķirņu klāsts, ogu paraugi būs no dažādām Latvijas vietām un dažādos apstākļos audzētām vīnogām.

Būs apskatāmas gan universālās un galda, gan potenciālās vīna vīnogas. Tāpat arī ogas, kas augušas dārzā, pie ēkas sienas, atklātā laukā vai siltumnīcā.

Apmeklētāji varēs uzzināt, kuras ir izturīgākās šķirnes, kuras vieglāk audzējamas un kuras prasa pastiprinātu uzmanību.

Izstādē varēs saņemt vīnogu audzētāju konsultācijas šķirņu izvēlē, vīnogu kopšanas un veselības stiprināšanas jautājumos, pasūtīt vīnogu stādus, kā arī iegādāties atsevišķu šķirņu ogas.

Interesentiem arī plānota iespēja apmeklēt vīnogulājus dabā – doties specializētā ekskursijā.

Izstādes darba laiks 23.septembrī no plkst.11 līdz 19 un 24. septembrī no plkst.9 līdz 17.

Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrība apvieno vairāk nekā 100 biedru. Biedrība ir dibināta 2006.gadā, un tās mērķis ir vīnogu audzēšanas un vīna gatavošanas tradīciju kopšana un attīstības veicināšana, veidojot pamatus vīnkopības un vīnu gatavošanas nozarei Latvijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.