Ekonomika
Bizness

Izziņoti balvas “Gada investors 2018” nominanti0

Foto: Valdis Semjonovs

Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācija (LVCA) un Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls (LatBAN) ir izziņojuši balvas “Gada investors 2018” nominantus. Iniciatīvas ietvaros tiek godināti nozīmīgākie ieguldījumu darījumi Latvijā privātajā un juridiskajā sektorā.

Investori un darījumu konsultanti, kuri snieguši nozīmīgu ieguldījumu Latvijas investīciju vides un uzņēmējdarbības attīstībā, tiks sumināti svinīgā apbalvošanas ceremonijā 2019. gada 17. janvārī.

LVCA valdes priekšsēdētājs Edgars Pīgoznis klāsta, ka aizejošais gads riska kapitāla nozarei ir bijis veiksmīgs – to atspoguļo ne tikai darījumi, kas izvirzīti balvai “Gada investors”, bet plašais jaunpienācēju pulks riska kapitāla nozarē.

Ar “Altum” atbalstu reģistrēti 3 jauni riska kapitāla fondu pārvaldnieki un izveidoti 7 jauni riska kapitāla fondi. To rīcībā ir 105 miljoni eiro investīcijām uzņēmumos ar strauju izaugsmes potenciālu.

“Tas ļauj prognozēt, ka 2019. gads būs ļoti aktīvs un ceru, ka sagaidīsim daudzus iepriekšējās paaudzes riska kapitāla fondu izauklētu uzņēmumu veiksmes stāstus,” atzīmē E. Pīgoznis.

LatBAN valdes loceklis Juris Birznieks norāda, ka investori arvien vairāk novērtē jaunuzņēmumu potenciālu – 2018. gadā LatBAN biedru veiktās investīcijas sasniedza 15 miljonus eiro, no tiem 2 miljoni eiro tika ieguldīti tieši jaunuzņēmumos.

“Pateicoties gan privātajām investīcijām, gan dažādām valsts atbalsta programmām, tiek sekmēti jaunuzņēmumi ar strauju izaugsmes potenciālu,” uzsver J. Birznieks.

“Gada investors 2018” privātā sektora investīciju nominanti

Privātā sektora investori un projekti, kuri pieteikti apbalvošanai nominācijās “Perspektīvākā investīcija” un “Videi draudzīgākā investīcija”:

● Investors Uldis Salzirnis par investīciju aizdevumu salīdzināšanas portālā “FindUp”.
● Investors Vjačeslavs Nebogatihs par investīciju Latvijas tehnoloģiju distribūcijas uzņēmumā “ELEME”, kas klientiem Polijas tirgū piedāvā arī viedās mājas risinājumus.
● Investors Anatolijs Prohorovs par atkārtotu investīciju audio tehnoloģiju uzņēmumā “Sonarworks”.
● Investors Klāvs Vasks par investīciju mājokļu kreditēšanas platformā “Direct Mortgage Capital”.
● Investors Matīss Ansviesulis par investīciju jaunuzņēmumā “AirBoard”, kura izstrādātais produkts ir pasaulē mazākais lidaparāts.
● Investors Konrads Gailēvičs par investīciju finanšu tehnoloģiju uzņēmumā “Nordigen”, kura izstrādātais rīks ļauj automatizēt kredītņēmēju bankas konta izdruku analīzi.

“Gada investors 2018” juridiskā sektora investīciju nominanti

Nominācijā “Gada investīcija” ir izvirzīti:

● “BaltCap AIFP” par investīciju jauna koncepta degvielas uzpildes stacijā “KOOL Latvija”, kas vienlaikus ir arī ērta ātrās iepirkšanās vieta. Izveidotais koncepts jau agrīnā stadijā sevi ir attaisnojis – pirmo četru atvērto degvielas uzpildes staciju rezultāti pārsniedz biznesa plāna prognozes. Veiktā investīcija ļaus uzņēmumam līdz 2019. gada beigām atvērt papildus 10 jaunas degvielas uzpildes stacijas Rīgā un Rīgas tuvākajā apkaimē.

● “Livonia Partners” investīcija uzņēmumā “FREOR” – komerciālu saldēšanas iekārtu ražotājs, kas piegādā savus energoefektīvos un videi draudzīgos saldēšanas iekārtu risinājumus lielveikalu ķēdēm un citiem mazumtirgotājiem visā Eiropā, kā arī aiz tās robežām.

● “Livonia Partners” investīcija biznesa vadības platformā “Scoro”, kas palīdz uzņēmumiem profesionālāk un efektīvāk pārvaldīt savu darbu.

● Starptautiskās investīciju kompānijas “Kartesia” pirmais investīciju darījums Baltijas valstīs – anti–reflektīvā stikla ražošanas uzņēmuma “Groglass” iegāde. “GroGlass” ir vienīgais uzņēmums pasaulē, kura ražošanas iekārtas ir īpaši pielāgotas stikla ar abpusēju anti–reflektīvu pārklājumu ražošanai.

● “Baltcap Infrastructure Fund” par investīciju “Anaerobic Holding”. “Anaerobic Holding” pieder un tas pārvalda trīs biogāzes ražotnes Latvijā ar kopējo uzstādīto jaudu 4,9 megavati.

Kategorijā “Gada pārdošana” izvirzīti trīs darījumi

“NCH Capital” piederošā uzņēmuma “Groglass” pārdošanas darījums, kura apjoms pārsniedza 50 miljoni eiro.

“Runway BPO” pārdošanas darījums, kura ietvaros uzņēmuma daļu kontrolpaketi no “BaltCap” iegādājās vadošais biznesa procesu ārpakalpojumu sniedzējs “Webhelp”.

“FlyCap” darījums par daļu no “HansaMatrix” piederošo akciju pārdošanas biržā.

Uz balvu nominācijā “Gada finanšu konsultants” pretendē

“Oaklins M&A Baltics” par “Groglass” pārdošanas darījuma konsultācijām, “Porta Finance” par 5 dažādu Latvijas uzņēmumu pārdošanas darījumu konsultācijām.

“EY” par “CarGuru” akcionāru konsultēšanu investīciju piesaistē, “Callidus Capital” par 2. kārtas kapitāla piesaisti uzņēmumam “KOOL Latvija” un “Superia Corporate Finance” par “Anaerobic Holding” pārdošanas darījuma konsultācijām.

Savukārt nominācijā “Gada juridiskais konsultants” uz balvu pretendē

“COBALT” par “Kartesia” konsultēšanu attiecībā uz “Groglass” iegādi u.c. darījumiem.

“TGS Baltic” par konsultēšanu AS “Conexus Baltic Grid” un SIA “IRI Forest Assets Latvia” darījumos, kā arī par “Livonia Partners” konsultēšanu, investējot “Freor”.

“Sorainen” – par “Livonia Partners” konsultēšanu, investējot “Scoro”, kā arī “Primus Derling” par “Kool Latvija” dalībnieku konsultēšanu investoru piesaistē un darījuma realizēšanā.

Investori un darījumu konsultanti, kuri snieguši nozīmīgu ieguldījumu Latvijas investīciju vides un uzņēmējdarbības attīstībā, tiks noteikti LVCA un LatBAN biedru iekšējos balsojumos.

Savukārt laureāti tiks paziņoti svinīgā apbalvošanas ceremonijā 2019. gada 17. janvārī “Altum” konferenču zālē, Doma laukumā 4. Iniciatīvu “Gada investors” atbalsta “Altum”, nodrošinot finansējumu no ERAF līdzekļiem, kā arī “SEB banka”.

Saistītie raksti

Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācijas (LVCA) un privāto investoru biedrības Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls (LatBAN) kopīgi īstenotās iniciatīvas “Gada investors” mērķis ir veicināt investīciju nozares attīstību Latvijā, paplašinot investoru tīklu.

Apzinot un popularizējot gada veiksmīgākās investīcijas, organizatori vēlas vērst uzmanību uz investoru būtisko lomu biznesa projektu izaugsmē.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Raivis Šveicars
Ekonomika
Superdators pret koronavīrusu. Ar Japānas zinātnieku izstrādāto “Fugaku” meklēs Covid-19 pretlīdzekli
2 dienas
Raivis Šveicars
Ekonomika
Jau pavisam tuvā nākotnē – lidojoši taksometri, kas trauksies ar 300 km/h 1
2 dienas
LA
LA.LV
Ekonomika
Kariņš skaidro, kā varētu uzlabot dzīves kvalitāti, nepaaugstinot nodokļus 9
2 dienas

Lasītākie

IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Autoceļiem plāni diži, bet skaidrības, kur dabūs naudu, nav
7 stundas
LE
LETA
Veselam
Šonedēļ Covid-19 sērga konstatēta jau otrā slimnīcā
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Starta šāviens NAP2027
6 stundas
LE
LETA
Veselam
Mediķiem Covid-19 piemaksas tomēr būs
5 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
APTAUJA. Nekā nedarīšana dažiem ir dzīvesveids. Kādiem būtu jābūt minimālajiem cilvēku ienākumiem? 3
4 stundas