FOTO: Andris Latvers/Facebook/Ekrānuzņēmums

Ja aukstajos gada mēnešos atrodat “beigtu” ezīti, neapglabājiet to! 6

Andris Latvers savā “Facebook” kontā dalījies ar svarīgu atgādinājumu par ežiem, kas devušies ziemas miegā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Kā senioriem pasargat sevi vasaras svelmē? 3 vērtīgi padomi
Lasīt citas ziņas

Ja aukstajos mēnešos atrodat “beigtu” ezīti, neapglabājiet to, neizmetiet to miskastē…

Neviens nevēlas savā pagalmā vai uz ceļa redzēt beigtu dzīvnieku, taču tas varētu būt ezis, kas guļ ziemas miegā no novembra līdz martam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņi parasti rok bedres, lai būtu drošībā, bet mums paliek arvien mazāk zaļo zonu, krūmu vai mežu, un viņiem ziemā paliek arvien grūtāk atrast drošu nakšņošanas vietu.

Daži var nākt jūsu pagalmā, meklējot drošību un siltumu, lai pārziemotu, daži ir tik noguruši no meklējumiem, ka guļ dīvainās vietās, piemēram, ceļmalās vai ietvēs.

Ziemas guļas laikā viņu pulss un kopējā ķermeņa darbība enerģijas taupīšanas nolūkos nedaudz palēninās, kas var apmulsināt cilvēku, ka ezis ir miris.

Jebkurā gadījumā, ja redzat nekustīgu ezi, pārliecinieties, ka tas atrodas drošā un siltā vietā un var palikt 5 mēnešus.

Ja savā pagalmā vai kaut kur ārā atrodi ezīti, izveido bedrīti kartona kastē un sausā, drošā un klusā vietā, lai viņš tur varētu pavadīt aukstos mēnešus.

Eži ir apdraudēta suga, pilnīgi nekaitīga un ļoti svarīga mūsu ekosistēmā. Viņi ēd vaboles, gliemežus, vardes, ķirzakas, čūskas, arī indīgās. Viņi arī iznīcina peļu ligzdas. Viņi nebaidās no bitēm vai lapsenēm. Ezis var viegli iznīcināt lapseņu ligzdu un apēst tās iemītniekus, nepievēršot uzmanību viņu kodumiem.

Zinātnieki jau sen ir ievērojuši ežu imunitāti pret spēcīgām indēm, tostarp odzes kodumiem. Šī pretlīdzekļa parādība zinātniekiem joprojām nav zināma.

Esiet piesardzīgs, ja redzat ezi aukstajos mēnešos. Jums nekas nemaksā, lai palīdzētu tik trauslam dzīvniekam

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.