Jānis Baiks, Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs
Jānis Baiks, Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs
Foto – Ieva Lūka/LETA

Jānis Baiks par to, kā attīstīties un uzplaukt valstspilsētām ārpus Rīgas 8

“Ja mēs šobrīd skatāmies uz Latviju, tad Rīga, Pierīga ir viens stāsts un pārējā Latvija ir cits stāsts. Praktiski ir tā – jo tālāk no Rīgas, jo situācija paliek arvien sarežģītāka”, “RīgaTV 24” raidījumā “Latvija pēc novadu reformas”, komentējot novadu attīstību stāsta Valmieras domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Reklāma
Reklāma
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Veselam
Kā saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Aminata Savadogo iestūrējusi laulības ostā
Lasīt citas ziņas

Skatoties no uzņēmēja vai investora viedokļa, Baiks turpina skaidrot, ja uzņēmējiem vai investoriem nepieciešams nogādāt preces uz kādu vietu, viņi vienmēr rēķina, vai tā būs osta, lidosta, kāds attālums, kur dabūt izejvielas, cik būs strādājošie cilvēki utml, tādēļ Rīgā un Pierīgā bieži vien viss attīstoties pats no sevis, jo ir daudz priekšnoteikumi – cilvēku kapacitāte, apjoms, teritorijas, osta.

Savukārt, runājot par situāciju ārpus Rīgas, Baiks stāsta: “Par katru cilvēku un investoru mums ir jācīnās, lai viņš būtu, cilvēki tiktu apmācīti, lai būtu visas pieejamās jaudas, kas ir nepieciešamas.” Vidzemē un Zemgalē neesot priekšnoteikumu, kas ļautu to attīstīt, piemēram, kāda speciāla ekonomiskā zona vai ostas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ja mēs skatāmies uz kādu ārvalstu investoru, pirmais, ko viņi prasa, ir – vai ir brīvosta un vai ir speciālā ekonomiskā zona? Arī mūsu gadījumā tas būtu kā papildus ieguvums, lai mēs varētu vēl kādas lietas uzņēmējdarbības jomā padarīt vēl straujāk”.

Pilnu raidījumu skaties šeit!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.