“Karš ir ienācis Krievijā!” Slaidiņš par to, kāds haoss un panika valda Belgorodā 39

“Mērķis ir sasniegts,” raksturojot situāciju Belgorodas apgabalā, kurā operāciju veic Ukrainā karojošo krievu leģions “Krievijas brīvība” un “Krievu brīvprātīgais korpuss”, TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” atzina NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
“Piedodiet, bet mājās jūs netiksiet!” Ukraina skaidro pavisam reālos frontes sabrukšanas iemeslus 85
TV24
Vitenbergs: Baumu līmenī ik pa brīdim izskan, ka parlamentārā sekretāre ir “nokodusi” ministri
Lasīt citas ziņas

Viņš pastāsta, ka tur valda haoss – cilvēki cenšas pamest Belgorodas apgabalu, radot sastrēgumus ceļiem, pārpildīta ir arī lidosta. Ņemot vērā, ka ik pa brīdim atskan arī gaisa trauksme, “cilvēkiem tas sit pa nervu”, atzīst majors.

Viņš norāda, ka būtībā mērķis ir sasniegts, jo ceļi tiek noslogoti, radot pārvietošanās grūtības kaujas tehnikai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc krievu brīvprātīgo operāciju Belgorodas apgabalā Krievijas informatīvajā telpā valdījis pilnīgs apjukums, panika un izpratnes trūkums kā tālāk rīkoties, secinājis ASV Kara pētījumu institūts (ISW).

Slaidiņš tam piekrīt: “Protams, ka valda panika, jo karš ir ienācis Krievijā. Reāli tiek mēģināts radīt pilsoņu karu. Ir iegājuši ne jau Ukrainas spēki, bet krievi, kas karo Ukrainas sastāvā.”

Slaidiņš akcentē, ka ukraiņi sit ar tiem pašiem ieročiem, ko krievi izmantoja 2014.gadā, kad anektējot Krimu apgalvoja, ka vienkāršie ļaudis, kas patiesībā bija Krievijas karavīri, “ieročus un formas bija nopirkuši jebkurā armijas veikalā”.

Viņš pastāsta, ka krievu brīvprātīgie operē ar vieglo kaujas tehniku un pārvietojas ātri. Ieņemtajās teritorijās viņi nocietinās pie Ukrainas robežas, ļoti iespējams, ka viņi varētu saņemt artilērijas atbalstu no ukraiņiem.

“Krievu aviācija baidās tuvoties, jo bail iekrist slazdos. Iespējams, ka Ukrainas pusē ir izvērstas pretgaisa aizsardzības iekārtas. Tiklīdz krievi pielidos tuvāk, tā būs trieciens,” viņš saka.

Zemessardzes štāba virsnieks pastāsta, ka saskaņā ar pēdējo informāciju krievu leģionam ir izdevies ieņem vēl vairākus ciemus.

Jau ziņots, ka Ukrainā karojošo krievu leģions “Krievijas brīvība” un “Krievu brīvprātīgais korpuss” veic operāciju Krievijas Belgorodas apgabala teritorijā, lai izveidotu “drošības zonu” Ukrainas civiliedzīvotāju aizsardzībai, pirmdien paziņoja Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes (HUR) pārstāvis Andrijs Jusovs.

Reklāma
Reklāma

Pēc viņa teiktā, operāciju veic tikai Krievijas pilsoņi.

“Krievijas brīvība” un “Krievu brīvprātīgais korpuss” paziņojis, ka ir “atbrīvojuši” Kozinkas ciemu Belgorodas apgabalā un iekļuvuši Graivoronas apdzīvotajā vietā.

Belgorodas apgabala gubernators Vjačeslavs Gladkovs apgalvojis, ka Ukrainas diversantu grupa “iekļuva Graivoronas rajona teritorijā”. Pēc viņa teiktā, “Krievijas bruņotie spēki kopā ar robežsardzi, nacionālo gvardi un FSB veic nepieciešamos pasākumus ienaidnieka likvidēšanai”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.