Dabā
Zaļā dzīvošana

Jau devīto gadu kampaņā “Mana jūra” monitorēs atkritumus piekrastē0

Foto: Evija Trifanova/LETA

Šogad devīto gadu norisināsies kampaņa “Mana jūra”, kuras laikā notiks Baltijas jūru piesārņojošo atkritumu monitorings, aģentūru LETA informēja kampaņas publicitātes koordinatore Ilze More.

Kampaņa notiks no 15.jūlijā līdz 14.augustam. More uzsver, ka arī šogad aicināti piedalīties cilvēki, kas nebaidās iepazīt Latvijas piejūras skarbumu un skaistumu, atklāt atkritumu problēmas piekrastē un pavadīt savu brīvo laiku, katru dienu mērojot vairāku kilometru gājienu.

Kampaņas mērķis ir apvienot Latvijas sabiedrību – iedzīvotājus, pašvaldības, uzņēmējus – kopīgiem centieniem aizsargāt piekrasti un Baltijas jūru. Katru gadu pēc kampaņas un arī tās laikā tiek publiskoti dati par jūru piesārņojošo atkritumu situāciju Latvijas piekrastē.

Turklāt kampaņas rīkotāji nodrošina saskaņā ar ANO Vides programmas metodoloģiju apkopoto datu analīzi, interešu aizstāvību un priekšlikumu izstrādi turpmākiem uzlabojumiem jūras piesārņojuma mazināšanā, skaidro More. Viņa norāda, ka šogad sadarbībā ar Eiropas Vides aģentūru un brīvprātīgajiem norisināsies papildu izpētes un datu apkopošana par jūru piesārņojošo atkritumu situāciju tajos Latvijas piekrastes posmos par kuriem informācija vēl ir nepilnīga.

Kampaņu organizē Vides izglītības fonds, uzsverot, ka aizvien lielāka nozīme tiek piešķirta labākas piekrastes apsaimniekošanai un risinājumu meklēšanai, kas uzlabotu piekrastes tīrību un samazinātu atkritumu piesārņojumu. Fonds arī sagatavojis vadlīnijas piekrastes pašvaldībām ar rekomendējamām rīcībām situācijas uzlabošanai, uzsverot, ka daudzi no tiem neprasa finansiālus ieguldījumus, bet gan labo gribu un rūpes par piekrastes tīrību.

Saistītie raksti

Ikviens, kurš vēlas būt klātesošs kampaņā, aicināts pieteikties, aizpildot reģistrācijas veidlapu. Dalībniekiem ir iespēja izvēlēties ekspedīcijas posmu, kas atbilst interesei, vēlmēm un iespējām. Kalendārais grafiks aplūkojams mājaslapā “www.manajura.lv”.

Kampaņai varēs sekot līdzi arī tiešsaistē gan “Mana jūra” “Facebook” lapā, gan arī Vides izglītības fonda “Twitter” vietnē un mājaslapā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Latvijā
“Tikai 2021. gada nogalē – dažus mēnešus pirms kadastrālo vērtību stāšanās spēkā – sabiedrībā uzzinās, kāds nodoklis viņus sagaida!” Saruna ar Tieslietu ministru Bordānu 2
Intervija 5 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
Blaknes un bailes no vakcīnas. Putins spēlē “krievu ruleti” ar visiem pasaules iedzīvotājiem?
3 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Aptauja: Ejot mežā ogot, sēņot, no kā jūs visvairāk baidāties?
1 diena
LE
LETA
Veselam
Latvijā četri jauni Covid-19 gadījumi; viens saslimušais atgriezies no ārvalstīm
33 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Protesti Baltkrievijā: pēc aizturēšanas miris 25 gadus jauns vīrietis un lielāko mediju žurnālisti iesniedz atlūgumus 1
2 stundas