Evika Siliņa
Evika Siliņa
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Tiek paukšķināti šampanieši – Kariņa jaunās komandas sastāvs ir noformēts! Egila Līcīša komentārs 49

Egils Līcītis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 20
TV24
Slaidiņš: Karš beigsies tikai divos gadījumos. Viens – ja Putinam iedotu ielūgumu uz Kobzona koncertu
“Piedodiet, bet mājās jūs netiksiet!” Ukraina skaidro pavisam reālos frontes sabrukšanas iemeslus 85
Lasīt citas ziņas

Tiek paukšķināti šampanieši un atkorķēti zāļu skapīšos glabātie dzērienu karaļi konjaki, partneri apmainās dedzīgiem rokasspiedieniem. Krišjāņa Kariņa jaunās komandas sastāvs ir noformēts!

Vecā satrunējusī valdība, smagi velkama, grūti balansējama, pārkrauta galera – vinegrets no neskaitāmiem dažādas ievirzes un nokrāsu politiskiem spēkiem – aizpeld vēsturē, vietā nāk viegli airējama trīs­airu pāru trirēma, daudz spēcīgāka, kompaktāka un vēl centralizētāka vara.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lietojot ārpusparlamenta partijas līdera Pavļuta k-ga izteicienu – atgriežas “konservatīvais revanšisms” ar kompetentiem un kvalificētiem ministriem vispārēju cieņu baudošā vienotībnieka, ekonomikas transformatora Kariņa vadībā.

Gaišajam cilvēkam, nācijas tēvam palīgā kā arvien būs nācijas vectēvs, valsts galva Egils Levits, un trirēmas drošu, līganu gaitu pieskatīs nācijas krusttēvs Uldis Pīlēns.

Par vienā molekulā sakausētās un monolīti apvienotās valdības sekmēm var šaubīties tikai subjekti, kam dots uzdevums sēt nesaticības sēklu kabineta locekļu vidū. Lai izvēlētie ministri parāda mēli ņerkstīgiem īgņām, kas to vien zina un māk kā šaustīt tos, kas dara, meklēt darītāju kļūdas un ikkatrā sīkumā saskatīt valsts izputināšanu.

No nākamās nedēļas premjerministra Kariņa kabinets uzlādētām baterijām sāks strādāt Latvijas labā, īstenojot un piepildot astoņsimt punktu valdības deklarāciju – dokumentu, kurš jau sāk atgādināt literāru darbu, romānu vai garstāstu zinātniskās fantastikas žanrā.

Par atsevišķu kritiķu uzsvērtām vārīgām vietām vai diskusiju objektiem Krišjāņa komandā.

Apmēram 99% tautiešu par apšaubāmu ieguvumu un Trojas zirgu jaunajā valdībā uzskata zivenieka Didža Šmita nozīmēšanu zemkopības ministra postenī.

Runā, ka Zaļo partijas audžudēls, pieņemtais atradenis, vecais sniega krabis nebūšot taisnas vagas dzinējs, bet pārvietošoties sāniski no kopējā kursa.

Jāatzīmē, ka latvieši kā tīrumu arāju un jūras sidraba smēlēju tauta gadsimtiem nodarbojusies ar zemkopību un zveju, un ir jākliedē maldīgais priekšstats, ka Didzis neder par zemes rūķi un Latvijas lauksaimnieku nr. 1.

Ja Šmits par vadzvaigzni amatā izvēlēsies iecienītā valstsvīra dr. Kārļa Ulmaņa patriotiskos vārdus, ka “lauku mājas ir tautas šūpulis” un “zemnieks savā sētā, savā mājā, savā paaudžu paaudzē ir mūžīgās Latvijas avots un pamats, sakne un celms, spēks un sargs” un attiecīgi darīs, viss būs kārtībā.

Reklāma
Reklāma

Citu pretenziju uzstāda bravūrīgi, iesīkstējuši soldafoni, kuri smīkņā un dzeļ Ināru Mūrnieci par feldmaršalu brunčos un atzīst par lielu aušību kara ministra izvēli. Amerikā cilvēki brunčos kā admirāļi vada karakuģu flotes un kā ģenerāļi pavēl armijām, un arī Ināra ir teicami sagatavota, zināšanām apkalta un kompetenta kara ministra amatam, turklāt kā bijusī parlamenta spīkere starptautiski pazīstama.

Esiet nu mierīgi, sieviešu noliedzēji, uzticieties un paļaujieties uz šo amatpersonu, un ar laiku jums liksies, ka aizsardzības resoru vadījuši gatavie ēzeļi, salīdzinot ar balto Ināru. Vismaz krietnā sieviete uzraudzīs, lai neizvazā patronas, šaujamos, nakts redzamības ierīces un citu kroņa īpašumu no armijas noliktavām.

Un visbeidzot iebildes radījusi personālija no Darba devēju konfederācijas Meņģelson kundze veselības ministres kandidatūrai. Čaklā, strādīgā Līga ir pieredzējusi daudzus premjerus un ministrus, bijusi attiecībās ar valsts pārvaldi no neatminamiem laikiem, nav šķēršļu, lai LDDK izpilddirektore netiktu galā ar jaunajiem pienākumiem.

Pie Meņģelsones kolēģi allaž varēs dabūt uzmundrinošus pulverīšus un možumu uzturošas tabletītes, ministerienes migrēnas pretlīdzekļus un sirdzēji–pacienti ministres pūliņus iedzīvotāju veselības labā.

Atzinīgi vārdi jāsaka par premjerministra tuvākajiem līdzstrādniekiem – bijušo labo roku, topošo labklājības ministri Eviku Siliņu, kuru līdzjūtības dēļ slavinās bērni un viņu vecāki, māmiņas un tēti, seniori un invalīdi, dzīves grūtdieņi un trūkumcietēji.

Evikai jāgādā, lai nenotiktu tautas kurnēšana par novešanu galējas nabadzības stāvoklī. Uzteicams ir Kariņa partijas biedrs Raimonds Čudars, kurš tiks par enerģētikas un vides ministru – šis čalis jau veicis visas Salaspils elektrifikāciju, piekraudams novada teritoriju ar saules paneļiem.

Kā organiskas sastāvdaļas komandā iekļausies vecās valdības pārstāvji, kuri saņēmuši atzīmi “teicami” par darbu iepriekšējā periodā, ieskaitot Kariņa izbrāķēto zaļoksno ministru Jāni Vitenbergu.

Kā perspektīvākais šķiet VARAM ministrs no “Apvienotā saraksta” Māris Sprindžuks, kurš, vadījis Ādažu novadu, pratīs profesionāli veidot reģionālo politiku Latvijas mērogā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.