Evika Siliņa
Evika Siliņa
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Tiek paukšķināti šampanieši – Kariņa jaunās komandas sastāvs ir noformēts! Egila Līcīša komentārs 49

Egils Līcītis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

“Mums sola miljonu eiro, ja piekrītam slēgt vidusskolu.” Kas izrādīsies stiprāks – domnieki vai vecpiebaldzēnu spīts? 6
Noklausītā telefonsarunā dzirdētais atklāj iespējamu noziegumu – staltbrieža dēļ var nākties atvadīties no darba VUGD
VIDEO APTAUJA. Vai Jūs vēlētos, lai Egils Levits paliek Valsts prezidenta amatā uz otro termiņu? 42
Lasīt citas ziņas

Tiek paukšķināti šampanieši un atkorķēti zāļu skapīšos glabātie dzērienu karaļi konjaki, partneri apmainās dedzīgiem rokasspiedieniem. Krišjāņa Kariņa jaunās komandas sastāvs ir noformēts!

Vecā satrunējusī valdība, smagi velkama, grūti balansējama, pārkrauta galera – vinegrets no neskaitāmiem dažādas ievirzes un nokrāsu politiskiem spēkiem – aizpeld vēsturē, vietā nāk viegli airējama trīs­airu pāru trirēma, daudz spēcīgāka, kompaktāka un vēl centralizētāka vara.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lietojot ārpusparlamenta partijas līdera Pavļuta k-ga izteicienu – atgriežas “konservatīvais revanšisms” ar kompetentiem un kvalificētiem ministriem vispārēju cieņu baudošā vienotībnieka, ekonomikas transformatora Kariņa vadībā.

Gaišajam cilvēkam, nācijas tēvam palīgā kā arvien būs nācijas vectēvs, valsts galva Egils Levits, un trirēmas drošu, līganu gaitu pieskatīs nācijas krusttēvs Uldis Pīlēns.

Par vienā molekulā sakausētās un monolīti apvienotās valdības sekmēm var šaubīties tikai subjekti, kam dots uzdevums sēt nesaticības sēklu kabineta locekļu vidū. Lai izvēlētie ministri parāda mēli ņerkstīgiem īgņām, kas to vien zina un māk kā šaustīt tos, kas dara, meklēt darītāju kļūdas un ikkatrā sīkumā saskatīt valsts izputināšanu.

No nākamās nedēļas premjerministra Kariņa kabinets uzlādētām baterijām sāks strādāt Latvijas labā, īstenojot un piepildot astoņsimt punktu valdības deklarāciju – dokumentu, kurš jau sāk atgādināt literāru darbu, romānu vai garstāstu zinātniskās fantastikas žanrā.

Par atsevišķu kritiķu uzsvērtām vārīgām vietām vai diskusiju objektiem Krišjāņa komandā.

Apmēram 99% tautiešu par apšaubāmu ieguvumu un Trojas zirgu jaunajā valdībā uzskata zivenieka Didža Šmita nozīmēšanu zemkopības ministra postenī.

Runā, ka Zaļo partijas audžudēls, pieņemtais atradenis, vecais sniega krabis nebūšot taisnas vagas dzinējs, bet pārvietošoties sāniski no kopējā kursa.

Jāatzīmē, ka latvieši kā tīrumu arāju un jūras sidraba smēlēju tauta gadsimtiem nodarbojusies ar zemkopību un zveju, un ir jākliedē maldīgais priekšstats, ka Didzis neder par zemes rūķi un Latvijas lauksaimnieku nr. 1.

Ja Šmits par vadzvaigzni amatā izvēlēsies iecienītā valstsvīra dr. Kārļa Ulmaņa patriotiskos vārdus, ka “lauku mājas ir tautas šūpulis” un “zemnieks savā sētā, savā mājā, savā paaudžu paaudzē ir mūžīgās Latvijas avots un pamats, sakne un celms, spēks un sargs” un attiecīgi darīs, viss būs kārtībā.

Citu pretenziju uzstāda bravūrīgi, iesīkstējuši soldafoni, kuri smīkņā un dzeļ Ināru Mūrnieci par feldmaršalu brunčos un atzīst par lielu aušību kara ministra izvēli. Amerikā cilvēki brunčos kā admirāļi vada karakuģu flotes un kā ģenerāļi pavēl armijām, un arī Ināra ir teicami sagatavota, zināšanām apkalta un kompetenta kara ministra amatam, turklāt kā bijusī parlamenta spīkere starptautiski pazīstama.

Esiet nu mierīgi, sieviešu noliedzēji, uzticieties un paļaujieties uz šo amatpersonu, un ar laiku jums liksies, ka aizsardzības resoru vadījuši gatavie ēzeļi, salīdzinot ar balto Ināru. Vismaz krietnā sieviete uzraudzīs, lai neizvazā patronas, šaujamos, nakts redzamības ierīces un citu kroņa īpašumu no armijas noliktavām.

Un visbeidzot iebildes radījusi personālija no Darba devēju konfederācijas Meņģelson kundze veselības ministres kandidatūrai. Čaklā, strādīgā Līga ir pieredzējusi daudzus premjerus un ministrus, bijusi attiecībās ar valsts pārvaldi no neatminamiem laikiem, nav šķēršļu, lai LDDK izpilddirektore netiktu galā ar jaunajiem pienākumiem.

Pie Meņģelsones kolēģi allaž varēs dabūt uzmundrinošus pulverīšus un možumu uzturošas tabletītes, ministerienes migrēnas pretlīdzekļus un sirdzēji–pacienti ministres pūliņus iedzīvotāju veselības labā.

Atzinīgi vārdi jāsaka par premjerministra tuvākajiem līdzstrādniekiem – bijušo labo roku, topošo labklājības ministri Eviku Siliņu, kuru līdzjūtības dēļ slavinās bērni un viņu vecāki, māmiņas un tēti, seniori un invalīdi, dzīves grūtdieņi un trūkumcietēji.

Evikai jāgādā, lai nenotiktu tautas kurnēšana par novešanu galējas nabadzības stāvoklī. Uzteicams ir Kariņa partijas biedrs Raimonds Čudars, kurš tiks par enerģētikas un vides ministru – šis čalis jau veicis visas Salaspils elektrifikāciju, piekraudams novada teritoriju ar saules paneļiem.

SAISTĪTIE RAKSTI

Kā organiskas sastāvdaļas komandā iekļausies vecās valdības pārstāvji, kuri saņēmuši atzīmi “teicami” par darbu iepriekšējā periodā, ieskaitot Kariņa izbrāķēto zaļoksno ministru Jāni Vitenbergu.

Kā perspektīvākais šķiet VARAM ministrs no “Apvienotā saraksta” Māris Sprindžuks, kurš, vadījis Ādažu novadu, pratīs profesionāli veidot reģionālo politiku Latvijas mērogā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Mums sola miljonu eiro, ja piekrītam slēgt vidusskolu.” Kas izrādīsies stiprāks – domnieki vai vecpiebaldzēnu spīts?
Noklausītā telefonsarunā dzirdētais atklāj iespējamu noziegumu – staltbrieža dēļ var nākties atvadīties no darba VUGD
VIDEO APTAUJA. Vai Jūs vēlētos, lai Egils Levits paliek Valsts prezidenta amatā uz otro termiņu?
Aizdomīgās sakritības. Kas ir Ēriks Ezeriņš, kas lēma par armijas pārtikas iepirkuma līgumu?
Putins bija plānojis Ukrainā “totālu tīrīšanu no mājas uz māju”, to atklāj nopludināti dokumenti
Lasīt citas ziņas
“Mums sola miljonu eiro, ja piekrītam slēgt vidusskolu.” Kas izrādīsies stiprāks – domnieki vai vecpiebaldzēnu spīts?
Meņģelsone: Veselības nozarei šogad vajadzētu papildu 150 miljonus eiro
Kažociņš: Krievija jebkurā laikā var viegli un ātri izvietot taktisko kodolieročus Baltkrievijā
FOTO. Dabas varenība visā savā košumā – Gauja pie Zvārtavas izkāpusi no krastiem
Krapāne 2021. gadā parakstījusi vēstuli par informācijas nesniegšanu Covid-19 jautājumos – tiesas spriedums ir viņai par sliktu
23:09
Tu šodien būsi izlēmis, ka neatrisināmi jautājumi neeksistē! Horoskopi 28.martam
22:52
“Kariņa kabinets nr. 2 ir dāvana latviešu tautai ar domājošiem, saprotošiem, profesionāliem ministriem,” Egila Līcīša feļetons
22:29
VIDEO, FOTO. Ja satiksi Zelenski nodot viņam… Aktieris Orlando Blūms Ukrainas prezidentam nodod vēstījumu no savas mammas
Pedofils uz 15 gadiem aiz restēm: “tēvoča” Dmitrija noziedzīgie nodarījumi nāca gaismā pēc kādām Pierīgā notikušām viesībām
FOTO. Moderni materiāli, jaunas tehnoloģijas un idejas visiem, kas būvē vai remontē. Nedēļas nogalē aizvadīta izstāde “Māja I 2023”.
Labs ēdiens skolās un bērnudārzos – pašvaldību rokās
Nepatīkamu pārsteigumu vakar piedzīvojuši Rīgas koru skates dalībnieki: rezultāts augsts, bet uz “Koru kariem” viņi netiks
Live
TEKSTA TIEŠRAIDE. KARŠ UKRAINĀ. Krievija nodevusi Irānai kiberieročus apmaiņā pret droniem
Krapāne 2021. gadā parakstījusi vēstuli par informācijas nesniegšanu Covid-19 jautājumos – tiesas spriedums ir viņai par sliktu
VIDEO APTAUJA. Vai Jūs vēlētos, lai Egils Levits paliek Valsts prezidenta amatā uz otro termiņu?
Noklausītā telefonsarunā dzirdētais atklāj iespējamu noziegumu – staltbrieža dēļ var nākties atvadīties no darba VUGD
Vietām Latvijā gaidāma ilgstoša un stipra snigšana. Prognoze otrdienai
Visiem nav ģimnāzijās jāmācās! Soctīklos asas diskusijas par ieceri aizliegt iestājeksāmenu organizēšanu vidusskolās
FOTO. Kremlis nicīgi komentē prinča Viljama viesošanos Polijā, “aizmirstot” viņa titulu
Kā Krievijas troļļi ātri un vienkārši apmāna “Meta” robotu un ietekmē saturu. Eksperts: “Katram ir jāpiedomā, ko viņš publicē sociālajos tīklos!”
“Kariņa kabinets nr. 2 ir dāvana latviešu tautai ar domājošiem, saprotošiem, profesionāliem ministriem,” Egila Līcīša feļetons
“Pobeda” zem lupas: daudzās pašmāju tirdzniecības vietās pieejams visai plašs uzņēmumā ražoto saldumu sortiments
VIDEO. Populārā dziedātāja Laima Vaikule: “Būt vecam ir pretīgi! Pat nešaubieties!”
Sēj salātus, apstrādā augsni, pārstāda vasaras puķes. Kas darāms dārzā no 27.marta līdz 3.aprīlim?
Kur kompots? Izglītības iestādes pamazām atsakās no cukurotajiem dzērieniem
Rajevs par Putina dubultniekiem: “Tas laikam tomēr ir ar sazvērestības teoriju piegaršu”
Aizdomīgās sakritības. Kas ir Ēriks Ezeriņš, kas lēma par armijas pārtikas iepirkuma līgumu?
FOTO. “Pie manis no aizmugures piespiedās ķermenis”: apsūdzētā Gvineta Paltrova tiesā apgalvo, ka vīrietis ar lauztajām ribām viņai patiesībā esot uzmācies
Cilvēki mirst, zaudē redzi, dažiem pat jāizņem acu āboli – tirdzniecībā ASV nonākuši bīstami acu pilieni
Sakarā ar varoņu izmantošanu Krievijas kara propagandā Leļļu teātris atsakās no izrādes “Krokodils Gena un Pekausis”
Tu šodien būsi izlēmis, ka neatrisināmi jautājumi neeksistē! Horoskopi 28.martam