Latvijā
Novados

Jaunauces un Vadakstes pagastus Dobeles novadā neplāno iekļaut0

Foto: Uldis Muzikants, Sandra Ruska, Inita Šteinberga

Saldus novada Jaunauces un Vadakstes pagasti administratīvi teritoriālās reformas gaitā netiks pievienoti jaunveidojamajam Dobeles novadam, aģentūra LETA uzzināja Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēdē.

Priekšlikumu par pagastu pievienošanu iesniedzis parlamentārietis Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK), kurš sēdes laikā aicināja viedokli izteikt arī Dobeles novadam un Auces novadam, no kura savulaik pagasti atdalīti.

Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns (ZZS) klāstīja, ka pagastu pievienošana, iespējams, būtu atbalstāma, ja tiktu saglabāts Auces novads. Taču, veidojot Dobeles novadu, šādu nepieciešamību viņš neredz. Viņš arī sprieda, ka novadu apvienošana būs “sāpīga” no saimnieciski ekonomiskā viedokļa, īpaši Auces un Tērvetes novadiem.

Savukārt Auces novada domes priekšsēdētāja Vija Keršus (LZS) atgādināja, ka iniciatīvu pievienot pagastus, kas vēsturiski bijuši Auces rajona sastāvā, izteikusi pati dome. Taču vēlāk, apmeklējot minētos pagastus, iedzīvotāji izteikuši kritiku ceļu stāvoklim uz Auci. Tāpēc, pēc viņas domām, priekšlikums nebūtu atbalstāms, un arī parlamentārietis Dombrava sēdes laikā turpmāk to neuzturēja.

Gan Keršus, gan Tērvetes novada domes priekšsēdētāja Dace Reinika (“Mūsu mājas ir te”) sēdes laika izteica bažas, ka jauns, lielāks novads, nespēs nodrošināt visas brīvprātīgās iniciatīvas – brīvpusdienas skolēniem, pabalstus -, kas abos novados nodrošinātas līdz šim. Reinika neziņā bija arī par pārstāvniecību jaunajā domē, jo līdz šim nav skaidrs, kāda nākotne gaida vēlētāju apvienības, un Tērvetes novadā pašvaldību vēlēšanās startē tikai vēlētāju apvienības.

Komisijas deputātu vairākums nobalsoja pret Dobeles, Tērvetes un Auces novadu pašvaldību kā atsevišķu administratīvi teritoriālo vienību saglabāšanu, tādējādi atbalstot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piedāvājumu par visu trīs vietvaru apvienošanu.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija šodien turpina otrajam lasījumam gatavot Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojekta pielikumu par jaunveidojamajām novadu pašvaldībām un uzklausa Zemgales reģiona pašvaldību vadītājus.

Sēdē viedokļus aicināti sniegt pašvaldību vadītāji no Auces, Dobeles, Engures, Jaunpils, Jelgavas, Kandavas, Ozolnieku, Tērvetes un Tukuma novadiem, kā arī Jelgavas pilsētas domes.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Viņķele ar Covid-19 cer “tikt galā” līdz Jāņiem 1
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Turēsimies divu metru attālumā.” Kariņš aicina iedzīvotājus Lieldienās ievērot noteiktos ierobežojumus 2
3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Ārlietu ministrs Rinkēvičs sola no 15.aprīļa atsākt repatriācijas reisus 1
3 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
VIDEO. Ārkārtējo situāciju Latvijā pagarina līdz 12.maijam
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Viņķele ar Covid-19 cer “tikt galā” līdz Jāņiem 1
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pieejamais atbalsts Covid-19 ierobežošanas pasākumiem sasniedzis četrus miljardus eiro
3 stundas
GL
Guntis Libeks
Latvijā
Guntis Libeks: Propagandisti žurnālistu ādās?
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Bija liels šoks: jaunākā informācija par britu premjera veselības stāvokli
1 stunda