Krišjānis Kariņš.
Krišjānis Kariņš.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Olafs Zvejnieks: Jaunības kults un sārtās vešiņas 0

Aizviņdien pamodos kā no pērkona grāviena – acis plaši ieplestas, nosvīdis, sirds dauzās. Un tieši šajā mirklī mozaīka, kuras gabaliņus pēdējās nedēļās biju licis kopā tā un šitā, manu pārbiedēto acu priekšā sastājās pareizi. Es biju atklājis Kariņa valdības slepeno plānu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
TV24
Ķīna paziņo, ka kopā ar Krieviju ir gatava aizstāvēt “taisnīgumu” pasaulē. Vai Ķīna nostāsies uz frontes līnijas?
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Lasīt citas ziņas

Bet sāksim no sākuma. Jūs taču būsiet pamanījuši, ka notiek dažādu ierēdņu nomaiņas process. Tas pats par sevi būtu normāli, taču šoreiz ir atrasts oriģināls formulējums – tāpēc, ka aizsēdējušies par ilgu.

Nevis slikti strādājuši, zaguši vai laiduši muļķi, nē, nekas tāds. Tāpēc, ka pārāk veci, zinoši un pieredzējuši.
CITI ŠOBRĪD LASA

Zem cirvja jau pakļuvis ilggadējais Centrālās vēlēšanas komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars, spriežot pēc visa – notiek sagatavošanās darbi Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras ilggadējā vadītāja Andra Ozola un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas vadītāja Pētera Putniņa atlaišanai. Un mani jau vairākas nedēļas vajā domā – kādēļ Krišjānim Kariņam vecie un pieredzējušie vairs neder, bet vajag jaunos.

Tajā naktī es to aptvēru un Kariņa plāns atklājās manām acīm visā tā ieceres monumentalitātē. Valdības vadītājs ir nolēmis reizi par visām reizēm atrisināt vienu no sāpīgākajām Latvijas problēmām – slikto atpazīstamību. Latvietim sāp, ka mūs jauc ar Lietuvu, un sāp, ka igauņi vienmēr visur priekšā. Bet kā viņš nolēmis to paveikt? Te arī vienādojumā iesaistās jaunība.

Nu, padomājiet paši, kurā nodarbes veidā dominē jauni un skaisti cilvēki un kurš vienlaikus ir ļoti atpazīstams. Jā, baletā, bet balets tas nav – nepietiekama atpazīstamība. Kino un popmūzika arī neder – tur nav tikai jaunie un skaistie. Atbilde – modes industrijā. Un kurš ir plašai publikai vislabāk atpazīstamais modes industrijas pasākums? Protams, ka “Victoria Secret” seksīgās vešiņas parāde, kur briljantiem un spalvām izgreznojušās skaistules drasē pa mēli kameru un sajūsminātās publikas priekšā.

Un tagad iztēlojieties – fanfarām rēcot, prožektoru stariem šaudoties kā aptrakušiem un publikai sajūsmā laužot krēslus, “Victoria Secret” šovā, tērpušies kā jau tur pierasts – krāsainos bikini, aplipināti ar dārgakmeņiem un spalvām, uz mēles iznāk Latvijas valdības komanda. Nu, paskatieties taču uz Ministru kabineta portretu galeriju. Vienmēr smaidīgais Kariņš priekšgalā, aiz viņa tikpat vienmēr izskatīgais Pabriks.

Lieliski tur iederēsies slaikie Bordāns un Nemiro, bet iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens tai skatē būs īsta zvaigzne. Beidzot iezaigosies un starptautisku atpazīstamību iegūs labklājības ministres Ramonas Petravičas talanta šķautnes. Arī izglītības ministre Ilga Šuplinska un kultūras ministre Dace Melbārde spēs lepni nest Latvijas vārdu pasaulē. Drusku gan ir problēmas ar visādiem Rinkēvičiem, Gerhardiem un Linkaišiem, bet tos var nogrimēt un nobāzt aizmugurējās rindās, tur tik ļoti neredzēs. Aptvērāt ieceres vērienu? Neviens un nekad mūs vairs nesajauks ar Lietuvu un ar vienu lēcienu mēs būsim priekšā atpazīstamībā tiem neciešamajiem igauņiem!

Skaidrs, ka tik grandiozā un drosmīgā iecerē neiederas visādi Cimdari vai Ozoli, tas nu galīgi nav tas tipāžs, ko rādīt starptautiskajai publikai.

Jā, es zinu, latvieši ir rūgumpodu nācija. Kāds skauģis vienmēr čukstēs, ka, nespējot panākt, ka piena upes tek debesmannas krastos, valdība cenšas vismaz imitēt darbību, mainot amatpersonas. Cits īgņa burkšķēs, ka laikam jau jāatbrīvo iesildītās vietiņas pašu partiju biedriem. Bet es tāds nebūšu!

Reklāma
Reklāma

Es ticu, ka Latvijas valdību vada vislabākie nodomi. Es ticu, ka valdības vadītājs kopā ar ministriem vakaros, kad mazāk skatītāju, jau pielaiko sārti vizuļojošos un zeltaini lāsmojošos, ar spalvām un briljantiem rotātos bikini un pa valdības sēžu zāles lielo ovālo galdu mācās staigāt modelēm raksturīgajā gaitā. Es ticu, ka mūsu valdības komanda “Victoria Secret” šovā beidzot parādīs pasaulei, uz ko spējīgi latvieši, un nācijas dvēsele gavilēs iedziedāsies. Lai tā notiek!

Šajā publikācijā paustais ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar LA.LV redakcijas redzējumu.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.