Kultūra
Mūzika un deja

Jauno gadu Daugavpilī ievadīs “Sudraba zvani”0

Publicitātes foto

2019. gada 10.–13. janvārī Daugavpilī jau trīspadsmito reizi norisināsies Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls “Sudraba zvani”, “LA.lv” uzzināja novada domē.

Pastāvēšanas laikā festivāls ir guvis plašu popularitāti ne tikai Latvijā, bet arī aiz tās robežām. 2019. gadā festivāla aktivitātēs plāno piedalīties 50 kolektīvi un simts solisti. Kopumā “Sudraba zvanu” laikā Daugavpilī uzstāsies vairāk nekā 2000 dziedātāju no Baltkrievijas, Čehijas, Krievijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas un Vācijas.

XIII Daugavpils Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla laikā tā dalībnieki ne tikai dziedās koncertos un pasākumos Daugavpils baznīcās un koncertzālēs, bet arī piedalīsies vairākos konkursos, ko vērtēs starptautiska žūrija.

Festivāla aktivitātes 10. janvārī sāks jauno dziedātāju konkurss, kur bērni un jaunieši sacentīsies sešās vecuma kategorijās. Turpinājumā no 11. janvāra notiks ansambļu un koru konkurss. Šoreiz kolektīviem ir iespēja piedalīties 17 kategorijās.

Savukārt festivāla pēdējā dienā, kā tas jau ierasts, norisināsies konkursa fināls, kura laikā konkursos visaugstāko vērtējumu ieguvušie kolektīvi sacentīsies par galvenās balvas (“Grand Prix”) izcīņu.

Festivāla atkāšanas pasākums notiks 11. janvārī plkst. 19, bet “Grand Prix” konkurss un festivāla noslēgums – 13. janvārī plkst. 15.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.