Ekonomika
Bizness

Rīgā darbu sācis pašmāju mehāniskās apstrādes uzņēmums “Exigum”1


Uzņēmuma “Exigum” mērķis ir radīt detaļas un komponentes dažādiem augstas pievienotās vērtības risinājumu ražotājiem.
Uzņēmuma “Exigum” mērķis ir radīt detaļas un komponentes dažādiem augstas pievienotās vērtības risinājumu ražotājiem.
Publicitātes foto

“Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Investējot 1,5 miljonus eiro, Rīgā darbu uzsācis jauns pašmāju mehāniskās apstrādes uzņēmums “Exigum”. Uzņēmums ražo augstas pievienotās vērtības produktus gan Latvijas, gan ārvalstu sadarbības partneriem.

Uzņēmums jau uzsācis sadarbību ar vairākiem elektronikas un tipogrāfijas iekāru ražotājiem, bezpilota lidaparātu un atjaunojamās enerģijas nozares uzņēmumiem, kas ražo vēja enerģijas sistēmas.

1000 kvadrātmetru plašajās telpās šobrīd strādā astoņi speciālisti, kas ir Rīgas Tehniskās universitātes un Rīgas Tehniskās koledžas absolventi. Darbinieku skaitu nākamā gadā laikā plānots dubultot.

“Neskatoties uz pietiekami piesātināto tirgu, mēs redzam ļoti lielu potenciālu nozarei – īpaši eksporta ziņā. Mūsu primārais virziens ir radīt detaļas un komponentes dažādiem augstas pievienotās vērtības risinājumu ražotājiem, tāpēc biznesa virziens ir balstīts uz kvalitāti.

Izvēlētā virziena pareizību apstiprina ne tikai pieaugošais pieprasījumu skaits no ārvalstīm, bet arī fakts, ka pēc pasūtījuma izpildes partneri ne tikai vēršas pēc jauniem pieprasījumiem citos projektos, bet arī veic atkārtotus lielāka apjoma pasūtījumus.

Prieks, ka, neskatoties uz pandēmijas radītajiem apstākļiem, spējām visus pasūtījumus izpildīt nospraustajos termiņos,” uzsvēra “Exigum” vadītājs Kārlis Krūmiņš.

Lielākā daļa investīciju novirzītas iekārtu iegādē un ražošanas infrastruktūras izveidē, taču ieguldījumi veikti arī cilvēkresursos un īpašos sertifikācijas procesos, kas ir nozīmīgi turpmākā uzņēmuma attīstībā.

Saistītie raksti

Tuvākajos gados “Exigum” plāno iekarot Skandināvijas tirgu, kā arī saņemt īpašu aviācijas, virszemes tehnoloģiju un aizsardzības kvalitātes sertifikātu, kas dos iesēju uzņēmumam pakalpojumus piedāvāt minēto nozaru augstākā līmeņa uzņēmumiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Veselam
“Jā, Covid-19 ir bīstams, bet tas ir pārspīlēts,” uzskata Apinis 33
8 stundas
IF
Imants Frederiks Ozols
Pasaulē
“Tas ir rets notikums!” Otrdien Latvijā ieradīsies Francijas prezidents Makrons kopā ar kundzi Brižitu
2 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Uhaņā saražotais draņķis ir izrādījies no aplam izturīga materiāla taisīts.” Egila Līcīša feļetons 2
1 stunda
LA
LA.LV
Pasaulē
Nepamodās no narkozes: zobārsta krēslā nomirst deviņus gadus veca meitenīte 2
6 stundas
LE
LETA
Veselam
No jaunatklātajiem Covid-19 inficēšanās gadījumiem lielākā daļa reģistrēti vienā pilsētā
7 stundas