Latvijā
Sabiedrība

Sarkandaugavas izmestais “zelts” – iedzīvotāji neizpratnē par piecas reizes dārgāku atkritumu apsaimniekošanas maksu2

iedzīvotāji neizpratnē par piecas reizes dārgāku atkritumu apsaimniekošanas maksu

Trīs daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji Sarkandaugavā pēc augusta rēķina saņemšanas par atkritumu apsaimniekošanu sašutuši – ierasto pāris eiro vietā nu jāšķiras no teju piecas reizes lielākas summas.

Kristīne dzīvo Sarkandaugavas ielas 33. namā un aktīvi iesaistās dažādu iedzīvotājiem svarīgu jautājumu risināšanā. Arī šoreiz, saņemot augusta rēķinu, viņa nav klusējusi un centusies noskaidrot,

kādēļ viņai, kā vienīgajai deklarētajai personai dzīvoklī, par atkritumu izvešanu jāmaksā teju 11 eiro.

Kristīne centusies sazināties ar Rīgas namu pārvaldnieku (RNP) vairākkārt, taču atbildi par radušos situāciju tā arī nav saņēmusi. Nobažījusies ir arī Zāģeru ielas nama iemītniece Mirdza. Viņa ir pensionāre, kurai katrs cents esot no svara.

“Mani summa ietekmē! Man nekādi atkritumi vienam cilvēkam nav! Nu, tāda maza čupiņa vispārībā!” stāsta Mirdza, kura nevēlas pārmaksāt.

Kopumā atkritumu tvertnes ir četras – divas no tām domātas Sarkandaugavas 33. mājas iemītniekiem, bet vēl divas – 31. nama mājiniekiem. Par Zāģeru ielu, šķiet, aizmirsuši. Vietējie gan saka – neviens uzrakstus neņem vērā un met savus sainīšus, kur vairāk vietas. Rēķini gan katram esot atšķirīgi. Pensionāre Vaira uzstāj, ka rēķiniem vajadzētu būt vienādiem, lai būtu godīgi.

Vides apsaimniekošanas uzņēmuma “Eco Baltia vide” sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Buča skaidro, ka

no šī gada 20. maija visā Rīgā mainījusies ierastā sistēma,

un konteineru laukumā pie Zāģeru un Sarkandaugavas ielas namiem sākotnēji Rīgas namu pārvaldnieks norādījis tikai trīs konteinerus, taču jūlijā informācija precizēta, norādot, ka konteineri tomēr ir četri. Tāpēc maija un jūnija rēķini varējuši būt mazāki, jo rēķini sastādīti par trīs atkritumu tvertņu apkalpošanu.

Jāsaka, ka par jūlija rēķiniem nokaitinātie mājinieki nemin ne vārda, piesaucot tikai augusta izmaksas. Tās nesaprotamas šķitušas arī RNP, taču joprojām neesot izdevies noskaidrot iemeslu.

“Jā, mēs redzam diezgan būtisku atšķirību esošajās mājās, šobrīd arī pretīm mēs neredzam pamatotu iemeslu, kāpēc tas tā varētu būt.

Līdz ar to esam pieprasījuši informāciju no pakalpojuma sniedzēja. Tajā brīdī, kad tiks konstatēts, ka ir kaut kāda kļūda, būs šis te pārrēķins un kopumā šai te summai vajadzētu samazināties,” stāsta “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis Krists Leiškalns.

Pēc neilga laika saņemam zvanu no RNP – rēķinos tiešām ieviesusies kļūda, tāpēc, kā solīts, tikšot veikts pārrēķins. Bet ne tikai par atkritumiem iemītniekiem sāp galva… Kristīne stāsta, ka tālajā 2015. gadā secināts, ka divas no trim mājām ir avārijas stāvoklī.

Pagrabstāva un griestu daļējs nobrukums, bojāti kanalizācijas stāvvadi, novecojušas nesošās konstrukcijas – tās ir tikai dažas no likstām, kuras uz karstām pēdām uzdots novērst mēneša laikā.

Viņa skaidro, ka, lai gan izskatās, ka uzlabojumi veikti, skaidrības par to, vai darbi pieņemti, vai māja izkļuvusi no neapskaužamās situācijas, nav. Sieviete pat nezina, vai avārijas stāvoklis saglabājies joprojām.

Saistītie raksti

RNP gan noliedz, ka daudzdzīvokļu nami Zāģeru ielā un Sarkandaugavas ielā 33 jebkad būtu bijuši avārijas stāvoklī. Izrādās, ka sliktā situācijā bijušas tikai konkrētas mājas daļas vai konstrukcijas, kurās jau veikti uzlabojumi.

Krists Leiškalns sola, ka arī šogad, tāpat kā citus gadus, iemītnieki oktobrī saņems remontdarbu plānu, kurā uzskaitīti visi darāmie darbi, paskaidrots, kā tiek uzkrāta nauda, cik uzkrāts līdz šim, kad plānots remontdarbus veikt.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.